|

Airsoftové akcie aj pre začiatočníkov: ako sa pripraviť a čo si vziať so sebou?

Profesionálni hráči majú zvyčajne kvalitnejšie a špecializovanejšie vybavenie, ktoré im umožňuje dosahovať vysokú úroveň efektivity. Musíme však brať do úvahy, že vybavenie, výstroj a zbrane vychádzajú z úrovne skúseností a cieľov hráčov. Aj amatéri by však mali byť pripravení a mať základné vybavenie.

Airsoft sa hrá s replikami zbraní, tzv. airsoftovými zbraňami, ktoré strieľajú plastové guľôčky. Hráči sú zvyčajne rozdelení do dvoch alebo viacerých tímov, ktoré majú rôzne úlohy a ciele Hra sa odohráva v prírodnom prostredí, v budovách alebo na špeciálne upravených airsoftových ihriskách. Bojujú proti sebe s cieľom poraziť súperov a zároveň sa snažia minimalizovať vlastné straty. Hráči môžu mať k dispozícii rôzne zbrane, napríklad airsoftové samopaly, pušky alebo pištole. Každý hráč má tiež obmedzený počet nábojov a musí si strážiť svoje zásoby.Airsoftové zbrane

Hráči môžu hrať s rôznymi typmi airsoftových zbraní, ako sú elektrické pištole, plynové pištole, manuálne a automatické airsoftové zbrane, airsoftová ostreľovačka, brokovnica, minigun… Airsoftové zbrane sa používajú na vytvorenie realistickej simulácie boja.

pixabay.com | autor: 8089514

Primárne airsoftové zbrane

Airsoftový samopal

Specna Arms Carbine M4 PDW (RRA SA-E39 PDW EDGE(TM)) sa stala jedným z najpopulárnejších samopalov v airsofte. Samopaly sú často obľúbené pre možnosť rýchleho pohybu a agresívneho štýlu hrania. Ako primárnu zbraň si ich väčšina hráčov vyberá preto, že ponúkajú výhody, ako je vyššia rýchlosť streľby, dostatočná presnosť na strednú vzdialenosť a relatívne väčšia kapacita zásobníka. V niektorých situáciách, ako je napríklad boj na blízko, môžu hráči uprednostniť samopaly ako sekundárnu zbraň. Samopaly v airsofte sa môžu používať ako primárne aj sekundárne zbrane, čo závisí od preferencií a stratégie jednotlivých hráčov.

Airsoft sniperky

A a K Manual SVD Dragunov je jednou z najpoužívanejších ostreľovačských pušiek v airsofte. Odstreľovacie pušky často používajú hráči, ktorí sa špecializujú na úlohu ostreľovača. Sú obľúbenou airsoftovou zbraňou, pretože majú dlhšiu hlaveň a sú určené na presnú streľbu na väčšie vzdialenosti. Medzi základné airsoftové zbrane patria odstreľovačské pušky, nazývané aj airsoftové sniperky.
Sekundárne airsoftové zbrane

Airsoftové pištole

Cybergun Taurus PT24/7 Spring s kapacitou zásobníka 12 guličiek je príkladom jednej z najlacnejších zbraní na airsoft. Tieto zbrane sú lacné kvôli jednoduchej konštrukcii a nie príliš kvalitnému materiálu a spracovaniu. Pištole na airsoft sa väčšinou používajú ako sekundárne zbrane. Pištole možno rozdeliť do 3 kategórií na manuálne, elektrické a plynové.

Airsoftový samopal

Tieto zbrane sú schopné strieľať jednotlivými ranami alebo nepretržitou paľbou a fungujú na elektrický alebo plynový pohon. Airsoftový samopal je realistická replika samopalu, ktorá sa používa na zábavné a taktické hry a môže sa používať aj ako primárna zbraň.

Airsoftové guličky

Náboje do airsoftových môžeme deliť podľa materiálu z ktorého sú vyrobené alebo váhy. Airsoftové guľôčky alebo BB guličky sú väčšinou vyrobené z plastu a sú veľmi ľahké. Majú priemer 6 mm a vážia približne 0,20 – 0,28 gramu. Tieto guľôčky sa vystreľujú pomocou stlačeného plynu, elektrického pohonu alebo ručného napínania. Existujú aj airsoftové bio guličky – ide o špeciálny druh guľôčok, ktoré po použití neznečisťujú terén a preto sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Airsoftové bio guličky sú vyrobené z biologicky rozložiteľných materiálov (PLA), ako sú kukuričné ​​škrupiny alebo tapiokový škrob. Na niektorých podujatiach je dokonca povinné používať tieto bio rozložiteľné guličky. Väčšinou ide o chránené oblasti, v ktorých sa musí minimalizovať vplyv na životné prostredie.

Airsoftové oblečenie

Keďže airsoft sa najčastejšie hrá vonku, v prírodnom prostredí alebo na špeciálnych airsoftových ihriskách, je ideálne prispôsobiť oblečenie danému prostrediu. Každé airsoftové podujatie je špecifické v súvislosti na akom mieste sa odohráva.

Najvhodnejšia farebná kombinácia pre airsoftové oblečenie je zelená, hnedá a sivá.

Armádne nohavice, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu a majú veľké množstvo vreciek na ďalšie vybavenie, patria k najbežnejšiemu oblečeniu. Použiť možno aj maskáčové nohavice a bundu, ktoré sú navrhnuté tak, aby hráč ľahko splynul s okolitým terénom. V neposlednom rade sú to army topánky, ktoré majú pevnú podrážku a kovovú špičku, sú nepremokavé a vhodné do rôznych typov terénu.
Taktická airsoftová vesta

Farba by mala byť prispôsobená terénu. Najvhodnejšia farebná kombinácia je lesná alebo piesočná. Vesta slúži na uloženie a organizáciu vybavenia airsoft hráča. Má vrecká a priehradky na rôzne predmety, ako sú lekárničky, komunikátory, granáty, zásobníky s muníciou, guľôčky, jedlo atď. Pod taktickou vestou sa dá nosiť napríklad termoprádlo, ktoré udržiava telo v teple a zároveň odvádza vlhkosť. Netreba zabudnúť ani na vhodné tričko a nohavice.

Airsoftové masky

Airsoftové masky a prilby sa používajú na ochranu hráčov pred údermi a zraneniami počas hry. Medzi najobľúbenejšie typy patria:

Výsadkárska maska

Maska slúži na ochranu tváre pred vetrom, prachom a inými nebezpečnými časticami vo vzduchu.

Base jump maska

Maska je nevyhnutnou súčasťou extrémneho športu nazývaného „base jumping“, kde sa používa na ochranu tváre pri skokoch z budov, mostov alebo skál.

Maska s okuliarmi

V súčasnosti sú na trhu aj takzvané „elektronické masky“, ktoré obsahujú vlastnú ventiláciu a sú vybavené ventilátormi, ktoré pomáhajú odvádzať horúci vzduch, čím zabezpečujú väčší komfort počas hry. Ide o kombináciu okuliarov a masky, ktorá zakrýva celú tvár a zvyčajne je vybavená špeciálnymi filtrami a vrstvami pre lepšiu viditeľnosť a ochranu.

Prilba na airsoft

Airsoftová prilba je základným prvkom pre bezpečné hranie tejto hry, poskytuje ochranu hlavy a zvyšuje bezpečnosť hráčov.

Taktická prilba

Sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu ochranu, a zvyčajne sú vyrobené z tvrdého plastu alebo kevlaru. Na tieto prilby možno pripevniť rôzne doplnky, ako sú slnečné clony, mikrofóny a iné.

Mich helma

Poskytujú spoľahlivú ochranu, hoci sú ľahšie ako taktické prilby. Na tieto zariadenia možno pripojiť ďalšie komponenty, ako sú slnečné clony, komunikačné systémy, kamery a ďalšie.

FAST helma

Je navrhnutá na rýchle operácie, je ľahšia ako taktické prilby a zvyčajne ponúka lepšie vetranie.
Airsoftové okuliare

Airsoftové okuliare by mali byť skutočne vyrobené z kvalitného materiálu a špeciálne navrhnuté na hranie airsoftu, aby chránili oči pred nebezpečenstvom spôsobeným letiacimi guličkami a inými rizikovými predmetmi. Radšej sa vyhnite používaniu tradičných slnečných alebo lyžiarskych okuliarov. Je to jedna z najdôležitejších častí vybavenia. Používanie ochranného puzdra na okuliare je tiež veľmi dôležité, pretože umožňuje prepravu okuliarov bez rizika poškodenia šošoviek a zároveň poskytuje ochranu okuliarov, keď sa nepoužívajú.

Existujú rôzne typy airsoftových okuliarov, ktoré sa líšia veľkosťou, materiálom, dizajnom a funkčnosťou.

Klasické s okrúhlymi sklami

Sú to okuliare s tradičným štýlom a jednoduchým dizajnom s malým profilom. Táto možnosť okuliarov je veľmi obľúbená pre svoje pohodlie a jednoduchú kombináciu s iným vybavením.

Panoramatické okuliare so širším videním

Sú to okuliare s väčšími šošovkami ako bežné verzie a poskytujú širšie zorné pole. Sú ideálne pre hráčov, ktorí vyžadujú širšiu zornú plochu.

Taktické okuliare s ventilátorom

Prúdenie vzduchu zvyčajne vytvárajú dva ventilátory umiestnené na hornej strane okuliarov, ktoré vytvárajú prúd vzduchu nad okuliarmi. Vďaka tejto cirkulácii je para odvádzaná preč, čím sa zabraňuje zahmlievaniu okuliarov a hráč má neustále čistý a nerušený výhľad na hru.

Okuliare s balistickou odolnosťou

Špeciálne typy balistických okuliarov sú navrhnuté tak, aby odolali nárazom a strelným poraneniam. Tieto okuliare sú testované a certifikované podľa rôznych noriem, ako napríklad ANSI Z87.1, MIL-PRF-31013 alebo EN166.

Dioptrická vložka pre airsoftové okuliare

Pre ľudí s dioptrickými okuliarmi existuje takzvaná dioptrická vložka, ktorá sa vkladá do airsoftových okuliarov, ale nie všetky okuliare sú pre ňu vhodné. Pred kúpou je dôležité skontrolovať, či sú okuliare kompatibilné s dioptrickými vložkami, a v prípade potreby si vybrať okuliare, ktoré sú už na vložky prispôsobené. Ďalšou možnosťou pre ľudí s okuliarmi je používanie kontaktných šošoviek, ale niektorí ľudia ich v očiach neznášajú.
Okrem bežných ochranných okuliarov je možné používať aj okuliare s integrovanými filtrami, ktoré chránia pred slnečným žiarením alebo inými nebezpečnými vplyvmi, ako sú napríklad lasery. Existujú aj okuliare s vrstvami proti zahmlievaniu, ktoré poskytujú oveľa vyššiu úroveň pohodlia.

Hejkal/ghillie

Hejkal je kamufláž, ktorá sa používa na maskovanie v teréne. Vyrába sa napríklad zo sieťoviny alebo kúskov látky, na ktoré sa pripevnia listy, konáre alebo iné materiály tak, aby zodpovedali farbám a textúram okolitého prostredia. Ak hráč používa hejkal, je dôležité byť opatrný a dbať na dostatok kyslíka.
Doplnkové vybavenie na airsoft

Granáty, ktoré simulujú výbuch a používajú sa na obmedzenie pohybu protivníkov, sú jedným z doplnkov pre airsoft. Náhradné zásobníky umožňujú hráčom rýchlo vymeniť prázdne zásobníky za plné, čím sa zvyšuje efektivita hry. Lekárnička poskytuje prvú pomoc v prípade drobných zranení a patrí medzi ďalšie dôležité vybavenie. Okrem toho môžeme spomenúť aj komunikačné zariadenia (napr. vysielačky) na lepšiu koordináciu tímu, taktické osvetlenie alebo laserové mieridlá na zlepšenie presnosti atď.

Zľava na airsoftové vybavenie

V spolupráci s ProAirSoft.cz sme pre vás pripravili 5% zľavu na celý ich sortiment, môžete ju využiť s kupónom: gamesquadsk

S touto zľavou si môžete kúpiť airsoftové zbrane, oblečenie a v podstate všetko ostatné vybavenie, ako sú vysielačky, náhradné a upgrade diely a mnoho ďalšieho.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *