Ako si vybrať herný počítač? Herný notebook vs stolný počítač

Ako si vybrať herný počítač? Herný notebook vs stolný počítač

Výber herného počítača sa môže zdať ako veda, ale v tomto článku vám poradíme, ako si vybrať herný počítač alebo ako zostaviť herný počítač a za koľko, aby ste to neprerobili.

V článku Ako si vybrať herný počítač? Herný notebook vs stolný počítač sa dočítate

Ako si vybrať herný počítač?

Herný počítač si môžete vyberať podľa mnohých kritérií alebo parametrov. Najčastejšie sa budete pravdepodobne pozerať na typ disku, grafiku, procesor či RAMku. Potom si tiež budete musieť zvážiť či si vybrať herný notebook, alebo kompletnú zostavu herného počítača, prípadne jednotlivé komponenty pre váš herný PC.
Ako si vybrať herný počítač. Herný notebook vs herný pc

Herný notebook alebo stolný počítač? Ako si vybrať?

Zostava herného počítača je dobrou voľbou pre hráčov, ktorí hrajú hry doma a veľa necestujú, pričom zostavenie herného počítača je zvyčajne lacnejšie ako kúpa herného notebooku. Na druhej strane je herný notebook dobrou voľbou pre hráčov, ktorí cestujú a zároveň na notebooku veľa pracujú (napríklad programátori), pretože s notebookom môžete hrať svoju obľúbenú hru, napríklad keď ste cez noc u priateľov alebo niekde na hoteli pripojený na Wi-Fi.

Podľa čoho si vybrať herný počítač?

Výber herného PC závisí od mnohých faktorov, napríklad veľa ľudí rieši spokojnosť s rôznymi výrobcami PC komponentov alebo rôznymi výrobcami herných notebookov a bežní hráči veľmi často riešia pragmaticky výber herného PC alebo notebooku podľa toho, aké hry na ňom plánujú hrať, a riadia sa teda HW požiadavkami hier.
V podstate najideálnejším spôsobom, ako postupovať pri výbere herného PC, je riadiť sa nasledujúcimi parametrami:

  • Minimálne 8 GB RAM.
  • Dostatočne veľký disk, ideálne SSD disk, vďaka ktorému sa počítač načíta rýchlejšie a má lepší výkon.
  • Grafická karta.
  • Procesor.

TIP: Ak sa rozhodnete vybrať si herný počítač prípadne si ho zostaviť, významnou výhodou oproti hernému notebooku je jednoduchšia vymeniteľnosť jednotlivých komponentov počítača.

Ako zostaviť herný počítač na mieru?

Chcete si postaviť herný počítač na mieru? Žiadny problém, ale pri výbere komponentov je dôležité dbať na kompatibilitu. Ak ste herný počítač nikdy neskladali, je dobré si nechať poradiť. Na získanie informácií môžete využiť rôzne skupiny na Facebooku. Ďalšou možnosťou je nechať si poradiť od serióznych odborníkov, ktorí sa venujú skladaniu herných PC. Väčšina obchodov s elektronikou má takýchto odborníkov, preto môžete využiť kontaktný e-mail, chat alebo telefónnu linku obchodu, kde komponenty kupujete.Za koľko kúpiť herný počítač?

Ceny herných počítačov sa pohybujú od stoviek až po tisíce eur v závislosti od komponentov, ktoré herný počítač obsahuje.

Najlepšie herné počítače kúpite za sumu cez 1000 eur. Na takomto počítači si budete môcť zahrať pravdepodobne čokoľvek počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Na hranie väčšiny dnešných hier však postačí, herný počítač od 700 až 1000 eur.
Ako si vybrať herný počítač? Herný notebook vs stolný počítač

Repasovaný herný počítač

Ak chcete kúpiť herný počítač do 300 eur, pravdepodobne ho nezoženiete, v prípade, že chcete nový. Môžete skúsiť zohnať repasovaný počítač do tejto ceny, ale kúpa repasovaného počítača môže niesť svoje riziká, ale vždy záleží na zdroji, kde repasovaný herný počítač kupujete.

Zdá sa vám úplne nový herný počítač drahý? Veľké obchody ako napríklad Alza ponúkajú možnosť kúpiť si herný počítač na splátky. Niekedy dokonca aj bez navýšenia. Pozor pri kúpe herného PC na aukcii, kde väčšinu produktov uvádzajú samotní predajcovia. Vo väčšine prípadov to nie sú veľký predajcovia so serióznou značkou. V prípade veľkých predajcov ako je mall alebo Alza sa nemusíte obávať o kvalitu kupovaného PC.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *