Far Cry 4 recenzia: postavy, tipy a triky, čeština
| | | | | | | | | |

Far Cry 4 recenzia: postavy, tipy a triky, čeština

Far Cry 4 je akčná dobrodružná hra odohrávajúca sa vo fiktívnej himalájskej oblasti Kyrat. Hra vyšla v roku 2014 a bola očakávaná s veľkým nadšením, najmä preto, že jej predchodca Far Cry 3 si získal veľkú popularitu.

Far Cry 4 recenzia

Grafika a prostredie

Far Cry 4 ponúka ohromujúci vizuálny zážitok. Himalájske prostredie je nádherne vykreslené, s malebnými horami, lesmi, jazerami a dedinami. Grafika je ostrá a detailná a hra ponúka úchvatné výhľady, ktoré vás ohromia.Hrateľnosť

Hrateľnosť je jedným z najsilnejších prvkov Far Cry 4. Hra kombinuje prvky strieľačky, prieskumu a otvoreného sveta. Hráči majú na výber z množstva zbraní a vozidiel, čo im umožňuje prispôsobiť si štýl hry. Hra tiež ponúka rôzne spôsoby plnenia misií a hráči môžu využívať rôzne stratégie a taktiky.

Príbeh

Far Cry 4 má zaujímavý príbeh, ktorý je plný nečakaných zvratov. Hráč hrá za Ajaya Ghalea, mladého muža, ktorý sa vracia do rodného Kyratu, aby rozptýlil popol svojej matky. Čoskoro sa však zapletie do konfliktu medzi diktátorom Paganom Minom a povstalcami. Príbeh je dobre napísaný a postavy sú zaujímavé, aj keď niekedy trochu klišé.
Postavy

V hre sú rôznorodé postavy a niektoré z nich sú veľmi charizmatické. Pagan Min je vynikajúci zloduch, ktorý priťahuje pozornosť svojím excentrickým správaním a osobnosťou. Ostatné postavy, ktoré stretnete na ceste, dodávajú hre zaujímavú dynamiku.

Zvuk a hudba

Zvukový dizajn v hre je veľmi kvalitný, či už ide o zvuky zbraní, hlasový prejav alebo zvuky prostredia. Hudba je tiež pútavá a dotvára atmosféru hry.

Celkovo je Far Cry 4 skvelá hra, ktorá ponúka mnoho hodín zábavy. Otvorený svet, bohatá hrateľnosť a pútavý príbeh z nej robia skvelý titul pre fanúšikov akčných hier. Okrem toho je vizuálna stránka hry nádherná a podmanivá. Ak máte radi strieľačky s otvoreným svetom, hra Far Cry 4 sa vám určite bude páčiť.

Far Cry 4 recenzia: postavy, tipy a triky, čeština

Far Cry 4 postavy

Nižšie je uvedených niekoľko postáv z hry Far Cry 4:

 • Ajay Ghale: hlavná postava hry. Ajay je Američan indického pôvodu, ktorý prichádza do Kyratu na pohreb svojej matky. Čoskoro sa stane kľúčovou postavou v konflikte medzi povstalcami a diktátorom Paganom Minom.
 • Pagan Min: hlavná záporná postava hry, ktorá je diktátorom Kyratu. Pagan Min je excentrický a krutý vodca, ktorý si svoju moc udržiava pomocou sily a násilia. Jeho štýl a vzhľad sú veľmi výrazné.
 • Sabal: jedna z vedúcich postáv rebelov známych ako Zlatý lesk. Sabal je vášnivý bojovník za slobodu Kyratu, hoci v porovnaní s Amitou má odlišné názory na taktiku a morálku.
 • Amita: ďaľší vodca rebelov zo Zlatej žiary. Amita sa snaží presadiť moderné zmeny v Kyrate, často na úkor tradičných hodnôt. Jej postava kontrastuje so Sabalom a hráč má možnosť vybrať si medzi ich rozdielnymi prístupmi.
 • Hurk Drubman Jr: Hurk je komická postava, ktorú hráč môže stretnúť počas hry. Je to typický Američan, ktorý sa snaží pôsobiť dojmom drsného dobrodruha. Po stretnutí s Hurkom sa vám navyše odomkne kooperatívny režim Far Cry 4.
 • Longinus: tento starší muž je obchodník so zbraňami, ktorý je posadnutý myšlienkou spásy a hľadaním zmyslu života. Má zložitú a záhadnú povahu.
 • Willis Huntley: Willis je agent CIA, ktorý je v Kyrate kvôli vlastným záujmom. Postava je spojená s rôznymi tajomstvami a intrigami.
 • Yuma Lau: Yuma je ďalšou dôležitou postavou v hre, ktorá má silné väzby na Pagan Min. Je to skúsená bojovníčka a strategička.
Far Cry 4 tipy a triky

 1. Používanie zvierat ako spoločníkov. V Kyrate si môžete skrotiť rôzne zvieratá a používať ich ako spoločníkov v boji. Napríklad tigre a medvede sú skvelí ochrancovia a môžu vám v boji zachrániť život.
 2. Vylepšujte svoje schopnosti. Použite tieto body na vylepšenie zručností, ktoré najlepšie vyhovujú vášmu štýlu hry. Osobitnú pozornosť venujte bojovým zručnostiam, prieskumu a riadeniu vozidiel.
 3. Využite výhody prostredia. Kyrat je plný zdrojov, ktoré môžete využiť v boji. Dobre umiestnené míny, pasce na zvieratá a výbušniny môžu byť kľúčom k úspechu. Snažte sa tiež využívať výškové výhody, napríklad strechy budov, aby ste si v boji vytvorili lepšiu pozíciu.
 4. Prieskum a zbieranie surovín. Hra obsahuje množstvo surovín, ktoré môžete použiť na výrobu liekov, granátov a ďalšieho vybavenia. Zbierajte tieto zdroje priebežne, aby ste mali vždy dostatok prostriedkov na prežitie.
 5. Plňte vedľajšie úlohy. Okrem hlavného príbehu obsahuje Far Cry 4 aj množstvo vedľajších úloh, ktoré vám môžu priniesť cenné odmeny a skúsenosti. Tieto úlohy vám tiež umožnia lepšie preskúmať Kyrat a objaviť zaujímavé miesta.
 6. Pravidelne ukladajte. Nezabúdajte na pravidelné ukladanie hry, najmä po dokončení náročných misií alebo pred veľkými bitkami. Nikto nechce začínať od začiatku kvôli neočakávaným úmrtiam.
 7. Experimentujte s rôznymi zbraňami. V hre je k dispozícii široká škála zbraní. Vyskúšajte rôzne typy a vyberte si tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Každá zbraň má svoje výhody a nevýhody.
 8. Zabavujte nepriateľské vozidlá. Ak sa dostanete do konfliktu s nepriateľmi na vozidlách, môžete si ich privlastniť a použiť ich na vlastné účely. To vám umožní ich rýchlu prepravu a zvýši vašu silu v boji.

Far Cry 4 Gameplay

Nižšie si môžete pozrieť gameplay hry Far Cry 4 od YouTubera FlyGun:

Far Cry 4 Multiplayer

Videohra Far Cry 4 ponúka multiplayer s názvom Far Cry 4 Co-op, ktorý si môžete zahrať. Far Cry 4 umožňuje COOP (kooperatívny režim), „uzavretý“ multiplayer, ktorý môžete hrať s priateľmi a pomáhať si navzájom plniť náročné misie po dokončení prvého aktu hry a stretnutí s Hurkom.

Far Cry 4 čeština

Hra Far Cry 4 podporuje češtinu, konkrétne české titulky a rozhranie, avšak Far Cry 4 sa v predvolenom režime sa zapne v angličtine, avšak na GameFan.cz nájdete návod, ako aktivovať angličtinu, viď úvodzovky:

Far Cry 4 čeština sa dá dodatočne aktivovať jednoduchým postupom. Štandardne sa každému hráčovi spustí hra v angličtine. Po spustení novej hry Far Cry 4 nepokračujte ďalej, ale hru reštartujte a začnite znova (úplný reštart). Potom hru vypnite a znovu spusťte. V menu ponuke – v časti Profil kliknite na položku Languages (Jazyky) a vyberte položku Czech (čeština).

Far Cry 4 HW požiadavky

Minimálne HW požadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bitový systém) Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bitový systém)
Procesor Intel Core i5-750 2.6 GHz alebo AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz Intel Core i5-2400S 2.5 GHz alebo AMD FX-8350 4.0 GHz
Operačná pamäť (RAM) 4 GB 8 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 alebo AMD Radeon HD5850 (1GB VRAM) NVIDIA GeForce GTX 680 alebo AMD Radeon R9 290X (2GB VRAM)
DirectX Verze 11 Verze 11
Voľné miesto na disku 30 GB 30 GBSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *