Far Cry 5 recenzia: tipy a triky, postavy, multiplayer
| | | | | | | | | |

Far Cry 5 recenzia: tipy a triky, postavy, multiplayer

Far Cry 5 je akčná dobrodružná hra v otvorenom svete plnom akcie, dobrodružstva a nebezpečenstva. Hra sa odohráva v idylickom, ale kultom ovládanom regióne Hope County v Montane a ponúka hráčom možnosť prevziať úlohu zástupcu šerifa a bojovať proti nebezpečnému náboženskému kultu, ktorý ovláda túto oblasť.

Far Cry 5 recenzia

Far Cry 5 je úžasná akčná adventúra, ktorá si získava srdcia hráčov svojím pútavým príbehom, bohatým otvoreným svetom a nekompromisným zážitkom plným akcie.

Jedným z najvýraznejších prvkov hry je určite jej prostredie – idylický región Hope County v Montane. Očarujúca krajina, rozľahlé lesy a malebné mestečká vytvárajú realistický pocit slobody a autenticity. Tento svet však zároveň sužuje temná hrozba kultu známeho ako Projektori, ktorý si podmanil obyvateľov a urobil z regiónu svoju pevnosť. Vašou úlohou je postaviť sa im a oslobodiť Hope County.Príbeh hry

Príbehová ĺínia je napínavá a plná nečakaných zvratov. Kultisti sú temní, charizmatickí vodcovia a ovládajú fanatických stúpencov, čo vytvára napätie a neustály pocit nebezpečenstva. Stretnete sa s množstvom postáv, z ktorých každá má vlastnú minulosť a motiváciu, čo príbehu dodáva hĺbku a emocionálny rozmer.

Hrateľnosť

Hráči majú obrovskú slobodu v rozhodovaní, či už budete postupovať v príbehovej línií, alebo objavovať otvorený svet je len na vás. K dispozícii je široká škála misií a úloh, ktoré ponúkajú rôzne prístupy – môžete podniknúť priamu akciu, použiť stealth alebo využiť rôzne vozidlá a zbrane na dosiahnutie svojich cieľov. Vývoj postavy a zbraní prostredníctvom systému skúseností dodáva hrateľnosti ďalší rozmer a umožňuje hráčom prispôsobiť si štýl hry.

Grafika

Krajina Hope County je ohromujúca, s realistickými textúrami, atmosférickým osvetlením a pulzujúcim životom. Grafika je pekne detailná a realistická. Zvukový dizajn vnáša do prostredia autenticitu vďaka realistickým zvukom lesa, zbraní a postáv.

Far Cry 5 recenzia: tipy a triky, postavy, multiplayerVerdikt

Jedinou zjavnou nevýhodou Far Cry 5 je možno až prílišná podobnosť s predchádzajúcimi dielmi série. Niektorí hráči by uvítali viac inovácií a nových prvkov, ktoré by hru ozvláštnili. Pre nových hráčov série a fanúšikov akčného otvoreného sveta je však Far Cry 5 určite skvelou voľbou.

Far Cry 5 je celkovo skvelá hra, ktorá ponúka pútavý príbeh, rozmanitú hrateľnosť a nádherný svet na preskúmanie.Aj keď jej možno chýbajú niektoré nové prvky, stále je to jedna z najlepších hier v sérii Far Cry a rozhodne stojí za vyskúšanie.

Hodnotenie – 8/10

Far Cry 5 postavy

V priebehu hry Far Cry sa objavuje množstvo rôznych postáv.Tu je zoznam niektorých hlavných postáv v hre:

 • Joseph Seed – hlavná antagonistická postava hry. Joseph Seed je charizmatický vodca kultu s názvom Project at Eden’s Gate, ktorý ovláda fiktívnu oblasť Hope County v Montane.
 • The Deputy (Zástupca) – Hlavná hrateľná postava, zástupca šerifa, ktorý sa ocitne v centre konfliktu s kultom Eden’s Gate. Je to postava, za ktorú hráte v hre Far Cry 5.
 • Hurk Drubman Jr – Excentrická postava, ktorá sa stane jedným z možných spojencov hráča. Je posadnutý výbuchmi a ako hlavné zbrane používa raketomety.
 • Jess Black – Ďalšia možná postava spojenca hráča. Je to skúsená strelkyňa, ktorá najradšej používa kušu a nepozorovane sa zakráda k svojim cieľom.
 • Nick Rye – Pilot a ďalší váš spojene. Špecializuje sa na letecké útoky a môže hráčovi poskytnúť leteckú podporu.
 • Adelaide Drubmanová – pilotka a Hurkova matka. Je členkou vplyvnej rodiny Drubmanovcov a môže hráčovi poskytovať leteckú podporu.
 • Grace Armstrongová – Bývalá vojačka, ktorá sa stane taktiež vašim spojencom. Je veľmi zručná s ostreľovačskou puškou a dokáže dobre pracovať na diaľku.
 • Sharky Boshaw – Excentrická postava, ktorá sa špecializuje na výbušniny. Môže hráčovi pomáhať pri plnení misií a sabotovaní nepriateľských zariadení.

Toto je len výber niektorých postáv v hre Far Cry 5. Hra obsahuje širokú škálu ďalších postáv, spojeneckých aj nepriateľských, ktoré prispievajú k bohatosti a rozmanitosti príbehu.
Far Cry 5 – zbrane

V hre Far Cry 5 má hráč k dispozícii širokú škálu zbraní. Tu je zoznam niektorých zbraní dostupných v hre:

Strelné zbrane

AK-47 – útočná puška s vysokou palebnou silou a strednou účinnosťou.
M16 – poloautomatická puška s vysokou presnosťou a rýchlosťou streľby.
SPAS-12 – brokovnica s vysokou ničivou silou na blízko.
Odstreľovacie pušky – Rad odstreľovacích pušiek s vysokou presnosťou a účinnosťou na veľkú vzdialenosť.
MP5 – Samopal s vysokou kadenciou streľby a presnosťou na strednú vzdialenosť.

Ručné zbrane

Granáty – Väčšie a menšie granáty, ktoré môžete hádzať na skupinu nepriateľov.
Molotovove koktaily – Horľavé fľaše, ktoré môžete odpáliť a zasiahnuť nepriateľov plameňmi.
Luk – Tichá zbraň vhodná na zakrádanie a útoky na diaľku.
Raketomet – Proti tankom alebo väčším nepriateľským vozidlám.

Ťažké zbrane

RPG-7 – Protitankový raketomet.
M60 – Ťažký guľomet s vysokou kadenciou streľby a palebnou silou.

Far Cry 5 Multiplayer

FC4 nemá multiplayer ako taký, avšak umožňuje online kooperatívny režim. Bohužiaľ neumožňuje však cross-play medzi platformami. Takže ak hráte Far Cry 5 na PS4, nemôžete hrať online kooperáciu s priateľom, ktorý hrá na Xbox 360. Po opustení lokácie s názvom Dutch Island môžete hrať Co-Op.
Far Cry 5 – tipy a triky

Samotná hra ponúka mnoho možností a rôznych prístupov k hraniu. Tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré vám môžu pomôcť:

 1. Preskúmajte svoje okolie: Far Cry 5 je otvorený svet plný zaujímavých miest a výziev. Nebojte sa vydať mimo hlavný príbeh a preskúmajte okolie, aby ste našli tajné miesta, misie a odomkli nové zbrane a vybavenie.
 2. Vylepšujte svoje postavy: postupne vylepšujte svoje zručnosti a schopnosti. Pri plnení misií a úloh získavate skúsenostné body, ktoré môžete investovať do rôznych stromov schopností. Zvážte, ktoré zručnosti by pre vás boli najužitočnejšie, a prispôsobte si postavu podľa svojich preferencií.
 3. Spolupráca: Far Cry 5 vám umožňuje hrať kooperatívny multiplayer s priateľmi. Spolupráca s ostatnými hráčmi môže byť veľmi užitočná, či už ide o plnenie náročných misií alebo dobývanie nepriateľských základní.
 4. Vyberte si tú správnu zbraň: Hra ponúka širokú škálu zbraní, od strelných až po ručné granáty. Skúste si vybrať zbrane, ktoré vám najviac vyhovujú, a zvážte situácie, v ktorých sa ocitnete. Ak sa napríklad zakrádate, použite tichú zbraň, ako je luk alebo nôž.
 5. Používajte zvieracích spoločníkov: Môžete si vychovať zvieracích spoločníkov, ktorí vám pomôžu v boji. Každé zviera má iné schopnosti, preto si vyberte to, ktoré vám najviac vyhovuje. Napríklad pes Boomer dokáže nájsť nepriateľov a odhaliť ich polohu.
 6. Plnenie vedľajších misií: okrem hlavného príbehu ponúka hra Far Cry 5 aj množstvo vedľajších misií a úloh. Za splnenie týchto misií získate odmeny, ako sú peniaze, zbrane alebo ďalší spojenci. Vedľajšie misie tiež pomáhajú rozšíriť príbeh a preskúmať herný svet.
 7. Postavte si vlastnú základňu: V priebehu hry si môžete postaviť vlastnú základňu.To vám umožní vylepšovať a získavať nové výhody, ako je napríklad lepšie zdravie, munícia a ďalšie. Vybudovanie základne vám tiež poskytne bezpečné miesto, kam sa môžete vrátiť.
 8. Využívajte prostredie: Far Cry 5 je plný interaktívneho prostredia, ktoré môžete využiť vo svoj prospech. Môžete napríklad použiť výbušné sudy, aby ste spôsobili veľký výbuch a zlikvidovali skupinu nepriateľov.
  Sledujte nepriateľov a používajte stealth: Predtým, ako zaútočíte na nepriateľov, sledujte ich pohyb a identifikujte dôležité ciele. Využívajte vysokú trávu, kríky a tiene na prekvapivé útoky a zostaňte neodhalení.
 9. Vychutnajte si slobodu: Far Cry 5 je hra s otvoreným koncom, ktorá vám dáva možnosť slobodne si vybrať spôsob plnenia úloh a tempo, akým budete postupovať hrou. Nebojte sa experimentovať a bavte sa rôznymi stratégiami.

Far Cry 5 Gameplay

Far Cry 5 HW požiadavky

Minimálne HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operačný systém Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit) Windows 10 (64-bit)
Procesor Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz alebo AMD FX-6300 @ 3.5 GHz Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz alebo AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz
Operačná pamäť (RAM) 8 GB 8 GB alebo lepšia
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 alebo AMD R9 270 (2 GB VRAM with Shader Model 5.0 or better) NVIDIA GeForce GTX 970 alebo AMD R9 290X (4 GB VRAM s Shader Model 5.0 alebo lepšie)
DirectX Verzia 9.0c Verzia 9.0c
Voľné miesto na disku 30 GB 30 GBSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *