World of Warships recenzia + tipy a triky
| | | | | | | |

World of Warships recenzia + tipy a triky

Pamätáte si náš článok o WoT Blitz? Potom pridajte lepšiu grafiku, trochu zložitejšie ovládanie, vymeňte tanky za lode a dostanete World of Warships. Poďme si spoločne urobiť recenziu WoWs a rozoberme si aj tipy a triky pri hraní tejto hry.

Recenzia World of Warships

World of Warships je námorná akčná hra, ktorá hráčov prenesie do sveta lodných bitiek počas druhej svetovej vojny. Hra World of Warships, ktorú vyvinula a vydala spoločnosť Wargaming, ponúka rozmanité námorné bitky a možnosť ovládať ikonické vojnové lode z rôznych období.

Jedným z najvýraznejších prvkov hry World of Warships je jej vizuálne spracovanie. Grafika je veľmi pôsobivá a detailná, s nádhernými modelmi lodí a prostredia. Obzvlášť pôsobivé sú pozadia bojísk, či už ide o otvorené more alebo mestské prístavné mestá. Vizuálne efekty, ako sú výbuchy, dym a vodné efekty, sú vynikajúce a dotvárajú celkovú atmosféru hry.Hrateľnosť hry World of Warships je veľmi návyková a zábavná. Hráči si môžu vybrať zo širokej škály lodí vrátane bojových lodí, krížnikov, torpédoborcov a lietadlových lodí. Každý typ lode má svoje jedinečné vlastnosti a stratégie, čo hráčom umožňuje prispôsobiť sa svojmu hernému štýlu.

Režimy vo World of Warships

Hra ponúka aj rôzne herné režimy. Napríklad štandardnú bitku, v ktorej dva tímy súperia o kontrolu nad určitými oblasťami na mape. Kooperatívni režim ponúka možnosť sa spojiť s ďalšími hráčmi proti počítačom ovládaným nepriateľom. Okrem toho hra World of Warships pravidelne ponúka špeciálne udalosti a súťaže, ktoré hráčom ponúkajú nové výzvy a odmeny.

Jedným z kľúčových aspektov hry je aj tímová práca. Koordinácia s ostatnými členmi tímu je kľúčom k úspechu na bojiskách. Hráči musia strategicky využívať svoje lode, plánovať útoky, brániť sa proti útokom nepriateľa a spolupracovať s ostatnými hráčmi, aby dosiahli víťazstvo.

World of Warships recenzia + tipy a triky
Hra World of Warships je free-to-play a ponúka aj prémiový obsah, ktorý si môžete zakúpiť za skutočné peniaze.

World of Warships – tipy a triky

Tu je niekoľko užitočných tipov a trikov, ktoré vám môžu pomôcť pri hraní hry World of Warships:

 • Poznajte svoju loď: každý typ lode má špecifické vlastnosti a schopnosti. Pred začiatkom bitky sa oboznámte s vlastnosťami svojej lode vrátane dostrelu jej diel, rýchlosti a manévrovacích schopností. Pomôže vám to naplánovať taktiku a rozhodnúť o vhodnom postupe počas bitky.
 • Tímová práca: World of Warships je hra, ktorá kladie veľký dôraz na tímovú prácu. Komunikujte s členmi svojho tímu, zdieľajte informácie o pohybe nepriateľských lodí, plánujte útoky a koordinujte obranu. Spolupráca v tíme môže priniesť výrazne lepšie výsledky.
 • Využite mapu: pred bitkou sa pozrite na mapu a zistite, ktoré oblasti sú dôležité a strategicky výhodné. Naplánujte si pohyb, aby ste mali prehľad o situácii a získali výhodnú pozíciu, ktorú môžete využiť na útok alebo obranu.
 • Útok a obrana: Počas bitky sa rozhodnite, kedy útočiť a kedy sa brániť. Buďte opatrní pri vstupe do dosahu nepriateľa, aby ste minimalizovali riziko zásahu. Keď ste v obrannej pozícii, využívajte prekážky, ako sú ostrovy a kríky, aby ste sa kryli.
 • Cieľ na kritické oblasti: Každá loď má kritické oblasti, ako sú zásobovacie nádrže, motory a munícia. Snažte sa zamerať svoju paľbu na tieto oblasti, pretože to môže spomaliť alebo zlikvidovať nepriateľskú loď.
 • Správa munície: kľúčové je správne používanie a správa munície. Majte na pamäti, že rôzne typy munície majú rôzne vlastnosti. Napríklad výbušná munícia je účinnejšia proti nepriateľským lodiam, zatiaľ čo protiponorkové granáty sú účinné proti ponorkám. Vyberte si vhodnú muníciu pre danú situáciu.
 • Pravidelná údržba: udržujte loď v dobrom stave. V prípade potreby opravte poškodenie a nezabudnite uhasiť svoju loď, keď ju nepriateľský zásah zapáli.

World of Warships cheaty

Ak budete dobre hľadať, určite nájdete na internete cheaty pre WoWs, ale bol by som pri tom naozaj opatrný, pretože cheaty vám môžu poskytnúť rôzne výhody, ale aj zaviesť vírus do vášho počítača, preto je dobré používať najlepšie antivírusové programy na jednoduché odhalenie vírusov. Pred spustením môžete použiť aj stránku virustotal.com, ktorá súbor skontroluje na prítomnosť vírusov pomocou antivírusových databáz. Nehovoriac o tom, že cheaty vám môžu znepríjemniť zábavu v podobe absolútnej výhody nad spoluhráčmi a protihráčmi, takže už nebudete hrať, pretože budete zabanovaní.
World of Warships – Lode

Hra World of Warships obsahuje širokú škálu lodí. Môžete si vybrať z nasledujúcich typov lodí:

 • Battleships: ťažko obrnené lode s veľkou palebnou silou. Sú určené na útoky na nepriateľské lode a na obranu lodí vlastného tímu.
 • Krížniky: Viacúčelové lode s vyváženou kombináciou palebnej sily, obrany a manévrovateľnosti. V bitke sú schopné plniť rôzne úlohy vrátane podpory bojových lodí, strmhlavého bombardovania torpédoborcov a ochrany spojeneckých lodí.
 • Torpédoborce: Rýchle a obratné lode s vysokou palebnou silou torpéd a schopnosťou odhaliť nepriateľské lode. Špecializujú sa na úlohy prieskumu, zasahovania nepriateľov a obrany proti torpédovým útokom.
 • Lietadlové lode (Aircraft Carriers): Jedinečný typ lode, ktorá prepravuje lietadlá. Hráči môžu ovládať lietadlá z paluby lietadlovej lode a vykonávať nálety na nepriateľské lode. Lietadlové lode majú schopnosť poskytovať leteckú podporu lodiam svojho tímu a podnikať útoky na veľké vzdialenosti.

World of Warships recenzia + tipy a triky
Každý typ lode má svoje silné stránky a stratégie, ktoré musia hráči zohľadniť pri plánovaní taktiky a spolupráci s tímom. Tieto typy lodí môžete nájsť v rôznych bojujúcich národoch:

 • Spojené štáty americké (USA): Americké lode sú často vyvážené a všestranné, majú značnú palebnú silu a dobrú obranu.
 • Japonsko: Japonské lode sú často rýchle a obratné, s vynikajúcimi torpédami a silnými delami na blízko.
 • Nemecko: Nemecké lode sa vyznačujú silnou obranou a dobrou manévrovateľnosťou. Sú tiež špecializované na potápanie (ponorky).
 • Sovietsky zväz (Rusko): Sovietske lode sú známe svojou vysokou rýchlosťou a palebnou silou. Často sú vybavené raketovými systémami.
 • Spojené kráľovstvo (UK): Britské lode majú zvyčajne silné delostrelectvo, vynikajúcu protilietadlovú obranu a schopnosť rýchlo sa zotaviť z poškodenia.
 • Francúzsko: Francúzske lode sú často rýchle a majú vynikajúce manévrovacie schopnosti. Špecializujú sa aj na paľbu na veľké vzdialenosti.
 • Taliansko: Talianske lode sú známe svojimi silnými torpédami a vysokou rýchlosťou. Zvyčajne sú veľmi obratné.
 • Paneurópske štáty: Tento národ zahŕňa lode z krajín ako Švédsko, Holandsko a iné. Ich lode sú často vybavené inovatívnymi technológiami, napríklad raketovými torpédami.

World of Warships – Mám najdivnejšiu ľoď

World of Warships HW požadavky

Minimální požadavky Doporučené požadavky
Operačný systém Windows 7/8/10 (64bit) Windows 7/8/10 (64bit)
Procesor Intel Core i3 alebo ekvivalent AMD Intel Core i5 alebo ekvivalent AMD
Pamäť 4 GB RAM 8 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce 8800 alebo AMD Radeon HD 5670 s 512 MB pameťou NVIDIA GeForce GTX 660 alebo AMD Radeon HD 7870 s 2 GB pamäťou
DirectX Verzia 9.0c Verzia 9.0c alebo +
Sieť Širokopásmové pripojenie k internetu Širokopásmové pripojenie k internetu
Voľné miesto na disku 40 GB 40 GB
World of Warships Blitz

World of Warships a World of Warships Blitz sú dve rôzne verzie hry World of Warships, ktoré sa líšia v niekoľkých dôležitých aspektoch:

 • Platforma: World of Warships je primárne určená pre PC a je plne prispôsobená na hranie na veľkom monitore pomocou klávesnice a myši. World of Warships Blitz je mobilná verzia hry, ktorá je optimalizovaná pre smartfóny a tablety s dotykovým ovládaním.
 • Grafika a rozhranie: Hra World of Warships ponúka pokročilú grafiku a detailné modely lodí vďaka zvýšeným možnostiam výkonu počítačov. Hra World of Warships Blitz ponúka zjednodušenú grafiku a rozhranie, aby bola vhodná pre mobilné zariadenia.
 • Veľkosť bitky: V hre World of Warships prebiehajú masívne bitky medzi 12 hráčmi na každej strane, ktoré prinášajú epické meranie síl na otvorenom mori. World of Warships Blitz ponúka menšie bitky so 7 hráčmi na každej strane, aby sa prispôsobila obmedzenému rozhraniu mobilných zariadení.
 • Obsah a aktualizácie: obe verzie hry majú vo všeobecnosti podobný obsah vrátane rôznych typov lodí a národov. Aktualizácie a nový obsah sú však zvyčajne k dispozícii najprv pre PC verziu World of Warships a neskôr sa prenášajú do World of Warships Blitz.
 • Tempo hry: Hra World of Warships na PC je známa svojím realistickejším a pomalším tempom hry, v ktorej je dôležité plánovanie a strategické rozhodovanie. Na druhej strane hra World of Warships Blitz je rýchlejšia a akčnejšia, čo zodpovedá mobilnému hernému prostrediu.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *