Assassin's Creed Odyssey recenzia: tipy a triky a HW požiadavky
| | | | | | |

Assassin’s Creed Odyssey recenzia: tipy a triky a HW požiadavky

Assassin’s Creed Odyssey je hra zo série Assassin’s Creed, ktorá sa odohráva v starovekom Grécku počas Peloponézskej vojny. Hra Assassin’s Creed Odyssey bola vydaná v roku 2018 a možno ju hrať na PC, PlayStation 4 alebo Xbox One.

Assassin’s Creed Odyssey Recenzia

Epická akčná hra odohrávajúca sa v starovekom Grécku, ktorá hráčom ponúka obrovský otvorený svet, bohatý príbeh a množstvo dobrodružstiev. Táto hra je ďalším významným prírastkom do dlhoročnej série Assassin’s Creed a ponúka niekoľko vylepšení a inovácií, ktoré ju posúvajú ešte ďalej.

Jedným z hlavných lákadiel hry je úžasné prostredie starovekého Grécka. Herný svet je plný nádherných lokalít a historických detailov, od živých a rozmanitých ostrovov až po impozantné Atény a Spartu. Každý krok prináša nové objavy a príbehy zasadené do obdobia gréckych legiend a mýtov.Príbeh

Hlavný príbeh hry Assassin’s Creed Odyssey je plný dobrodružstva, intríg a nečakaných zvratov. Hráči sa ujmú úlohy Misthiosa, gréckeho bojovníka, ktorý sa ocitne uprostred konfliktu medzi Spartou a Aténami. Ich rozhodnutia a činy ovplyvňujú vývoj príbehu a osudy postáv, čím dodávajú hernému svetu hĺbku a interaktivitu.

Hrateľnost

Hrateľnosť Assassin’s Creed Odyssey sa spolieha na známe prvky série, ako je systém boja založený na útoku, obrane a schopnostiach. Hra však prináša aj nové RPG prvky, ktoré hráčom umožňujú prispôsobiť a rozvíjať svoje postavy podľa vlastných preferencií. Vylepšovanie schopností, výber zbraní a vybavenia a riešenie rozhovorov dodáva každej hrateľnej postave hĺbku a individualitu.

Assassin's Creed Odyssey recenzia: tipy a triky a HW požiadavky

Okrem hlavného príbehu ponúka Assassin’s Creed Odyssey aj množstvo vedľajších úloh, aktivít a prieskumu. Hráči sa môžu ponoriť do mora, bojovať v námorných bitkách, skúmať tajomné jaskyne a plniť rôzne vedľajšie misie. Táto rozmanitosť obsahu poskytuje veľa zábavy a predlžuje celkovú hernú dobu.

Grafika

Vizuálna stránka hry je úžasná. Scenérie sú nádherne vykreslené, budovy a pamiatky majú autentický vzhľad a postavy sú detailne animované. Vynikajúci je aj zvukový dizajn s atmosférickou hudbou a vernými zvukmi prostredia.

Assassin's Creed Odyssey recenzia: tipy a triky a HW požiadavky

Zhrnutie a hodnotenie

Hoci Assassin’s Creed Odyssey ponúka obrovský svet a množstvo obsahu, niektorí hráči môžu mať pocit, že sa hra niekedy vlečie a zbytočne sa opakuje. Niektoré vedľajšie úlohy a aktivity sa môžu zdať repetektívne a vyžadujú veľa času na splnenie.

Celkovo je Assassin’s Creed Odyssey skvelým prírastkom do série. Ponúka rozsiahly a krásny svet, pútavý príbeh, zábavnú hrateľnosť a veľa možností pre rozvoj postavy. Ak máte radi históriu, dobrodružstvo a otvorené svety, túto hru by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.
Assassin’s Creed Odyssey Gameplay

Assassin’s Creed Odyssey tipy a triky

  1. Využívajte svoje rečové schopnosti: hra obsahuje systém dialógov, ktorý vám umožňuje vybrať si rôzne možnosti odpovedí v rozhovoroch. Svoje odpovede vyberajte opatrne, pretože môžu ovplyvniť príbeh a vaše vzťahy s postavami.
  2. Investujte do rozvoja postavy: vylepšujte svoje zručnosti a schopnosti prostredníctvom herného systému RPG.Vyberte si herný štýl, ktorý vám najviac vyhovuje, a podľa toho sa zamerajte na vylepšovanie svojich schopností.
  3. Nezabudnite na tiché vraždy: ako assassin máte k dispozícii tiché vraždy, ktoré vám umožnia nepozorovane odstrániť nepriateľov. Využite skrytú trávu, vysoké veže alebo úkryty, aby ste sa nepozorovane priblížili a vykonali účinné útoky.
  4. Preskúmajte svet: Assassin’s Creed Odyssey ponúka obrovský otvorený svet plný miest a tajomstiev. Preskúmajte ostrovy, ponorte sa do mora, preskúmajte stratené miesta a objavte skryté poklady.
  5. Zbrane a vybavenie sú základ: hra ponúka rôzne typy zbraní a vybavenia, z ktorých každý má svoje výhody a schopnosti. Využite túto rozmanitosť na prispôsobenie svojho herného štýlu a zvládnutie rôznych situácií.
  6. Plňte vedľajšie úlohy a misie: okrem hlavnej dejovej línie nezabudnite venovať pozornosť aj vedľajším úlohám a misiám.Tieto úlohy môžu ponúknuť zaujímavé príbehy, odmeny a ďalšie možnosti rozvoja postavy.
  7. Využite taktický boj naplno: bojový systém v Assassin’s Creed Odyssey je dynamickejší ako v predchádzajúcich tituloch série. Využívajte rôzne útoky, obranné manévre, parry a špeciálne útočné schopnosti, aby ste vyhrali súboj.
  8. Upgrajdujte si loď: v hre je možné vlastniť vlastnú loď a plaviť sa po Egejskom mori. Vylepšujte svoju loď, najímajte posádku a používajte ju na plavby, námorné bitky a objavovanie nových ostrovov.
  9. Zbierajte predmety a rozšírte svoju zbierku: zbierajte rôzne predmety, zbrane, brnenia, relikvie a umelecké diela. Niektoré z týchto predmetov môžu mať historický alebo herný význam a môžu tiež prispieť k vášmu postaveniu v hernom svete.

Má Assassin’s Creed Odyssey multiplayer?

Nie, hra Assassin’s Creed Odyssey nemá samostatný režim pre viacerých hráčov. Hra je primárne zameraná na dobrodružstvo pre jedného hráča. Hráči sa môžu ponoriť do rozsiahleho otvoreného sveta plného akcie, dobrodružstva a historického prostredia a preskúmať príbehovú kampaň, bojovať s nepriateľmi, plniť misie a objavovať tajomstvá starovekého Grécka.

Niekoľko aktualizácií však prinieslo kooperatívny režim s názvom „Story Creator Mode“, ktorý hráčom umožňuje vytvárať vlastné príbehy a zdieľať ich s ostatnými hráčmi. Táto funkcia však nie je tradičným multiplayerom, ale skôr nástrojom na vytváranie obsahu, ktorý možno zdieľať s komunitou.

Assassin’s Creed Odyssey HW požiadavky

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bitový) Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bitový)
Procesor Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz / AMD FX-6300 @ 3.8 GHz Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz / AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
Operačná pamäť 8 GB RAM 8 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD R9 285 (2 GB VRAM s Shader Model 5.0) NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD R9 290X (4 GB VRAM s Shader Model 5.0)
DirectX Verzia 11 Verzia 11
Voľné miesto na disku 46 GB 46 GB
Zvuková karta DirectX kompatibilná zvuková karta DirectX kompatibilná zvuková kartaSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *