Need for Speed Heat - Recenzie, autá a HW požiadavky
| | | | | | | |

Need for Speed Heat recenzia – autá, HW požiadavky

Need for Speed Heat je závodná hra od spoločnosti EA (Electronic Arts), ktorú si môžete zahrať na PC, PS5 alebo Xboxe. NFS Heat je jednou z najnovších hier zo série Need for Speed od EA Sports, no my sme ju vyskúšali a prinášame vám recenziu.

Need for Speed Heat recenzia

Grafika

Need for Speed Heat je pretekárska hra, ktorá ponúka vizuálne atraktívne prostredie s dôrazom na autentické zobrazenie prostredia veľkomesta a rýchlych áut. Hra bola vyvinutá na engine Frostbite, čo je herný engine vyvinutý spoločnosťou EA DICE, ktorý je známy svojou grafickou kvalitou a detailmi.Grafika v Need for Speed Heat ponúka vysokú úroveň detailov a realizmu. Mesto, v ktorom sa hra odohráva, je bohato vykreslené s množstvom budov, ulíc, dopravy a rôznych detailov prostredia. Grafika poskytuje živé a rušné mestské prostredie.

Hra obsahuje aj realistické modely vozidiel. Vozidlá sú detailne spracované so všetkými potrebnými textúrami a geometriou. Grafika zobrazuje odrazy, tiene a ďalšie efekty, ktoré prispievajú k vizuálnemu dojmu z vozidla. Vďaka tomu autá v hre pôsobia realisticky a autenticky.

Ďalším dôležitým prvkom grafiky v Need for Speed Heat je osvetlenie. Realistické osvetlenie dotvára atmosféru hry a vytvára pútavú vizuálnu prezentáciu. Pouličné svetlá, reflektory áut, žiara neónových nápisov a ďalšie svetelné efekty sú starostlivo vytvorené tak, aby poskytovali dynamický a živý grafický zážitok.

Súčasťou grafiky hry NFS Heat sú aj efekty počasia. Kvapky dažďa, kaluže na ceste a ďalšie efekty súvisiace s počasím dodávajú hre ďalší rozmer a realizmus. Tieto efekty ovplyvňujú povrch vozovky a majú vplyv na ovládanie vozidiel.
Celkovo grafika v Need for Speed Heat ponúka vysokú úroveň detailov, autenticity a vizuálnej kvality.

Hrateľnosť

Need for Speed Heat ponúka hráčom pretekársku akciu v prostredí veľkomesta, kde sa môžu zúčastniť rôznych pretekov, hľadať výzvy a stať sa najlepším pretekárom vo fiktívnom meste Palm City.

Hrateľnosť v hre sa zameriava na kombináciu otvoreného sveta, legálnych a nelegálnych pretekov a systému postupu. Hráči majú možnosť voľne preskúmavať rozľahlé mesto Palm City, ktoré je plné pretekárskych tratí, skokov, skratiek a rôznych objektov. Počas dňa môžu hráči závodiť v rôznych disciplínach, ako sú klasické preteky, driftovanie alebo jazdy na čas, a získavať tak peniaze a reputáciu.

NFS heat - Recenzia. Závod v noci na pretekárskom aute. Need for speed Heat- závody

Hráči sa môžu zúčastniť v noci nelegálnych pretekov, ktoré sú rýchlejšie a adrenalínovejšie. Musia však byť ostražití, pretože na nich čakajú policajti, ktorí ich môžu chytiť. Úspešným únikom pred políciou hráči získavajú reputáciu a odomykajú si nové možnosti pretekania.

Postup v hre je založený na získavaní peňazí, reputácie a nových áut. Peniaze sa dajú použiť na nákup a vylepšovanie áut, ktoré hráči získajú počas hrania. Vylepšovanie áut je dôležitým prvkom, pretože hráči si môžu svoje vozidlá upravovať pomocou rôznych dielov, lakov, odznakov a ďalších vizuálnych a výkonnostných úprav.
Reputácia je kľúčom k postupu hráčov v príbehu a k odomknutiu nových pretekárskych disciplín a vybavenia. Získavanie reputácie prebieha prostredníctvom účasti na pretekoch, prekonávania výziev, útekov pred políciou a plnenia rôznych úloh v hre.

Hra Need for Speed Heat sa zameriava na vytvorenie napínavého pretekárskeho zážitku v prostredí veľkomesta. Hráči sa môžu slobodne rozhodnúť, ako chcú hrať – či budú pretekať legálne cez deň alebo nelegálne v noci.

Autá

V hre Need for Speed Heat je výber a vylepšovanie vozidiel dôležitou súčasťou hry. Hra ponúka širokú škálu vozidiel od rôznych výrobcov, ktoré sa líšia výkonom, rýchlosťou, ovládaním a vizuálnym dizajnom.
Hráči si môžu vybrať z mnohých ikonických a autentických modelov od rôznych výrobcov vrátane značiek ako Porsche, Lamborghini, Ferrari, BMW, Nissan a mnohých ďalších. Každé auto má svoje špecifické vlastnosti a charakteristiky, ktoré ovplyvňujú spôsob jeho riadenia.

Need for speed Heat recenzia. Autá v hre NFS Heat. Závod v modrom aute

Dôležitým aspektom hry Need for Speed Heat je aj vylepšovanie vozidiel. Hráči môžu vylepšovať svoje vozidlá rôznymi dielmi a vylepšeniami, ktoré zlepšujú ich výkon, rýchlosť, ovládateľnosť a ďalšie vlastnosti. Motory, brzdy, odpruženie, prevodovku a ďalšie súčasti vozidla možno upravovať, aby sa dosiahol optimálny výkon pre rôzne typy pretekov a štýly jazdy.

Dôležitou súčasťou vylepšenia vozidla sú aj vizuálne úpravy. Hráči môžu meniť farby, vzory a grafiku svojich vozidiel, pridávať časti karosérie, predné a zadné spojlery, prahy, kolesá a ďalšie detaily, aby vytvorili jedinečný vzhľad svojich vozidiel.

NEED FOR SPEED HEAT – Gameplay

Hodnotenie

NFS Heat je pre nás príjemným prekvapením, grafika je oveľa dokonalejšia ako v prípade Need for Speed Payback.

Need for Speed Heat získava hodnotenie 8/10.

Need for Speed Heat HW požiadavky

Nižšie sú uvedené minimálne a odporúčané HW požiadavky:

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém Windows 10 (64-bit) Windows 10 (64-bit)
Procesor Intel Core i5-3570 alebo AMD FX-6350 Intel Core i7-4790 alebo AMD Ryzen 3 1300X
RAM 8 GB 16 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 760 alebo AMD Radeon R9 280X s 2 GB VRAM NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo AMD Radeon RX 480 s 4 GB VRAM
DirectX Verzia 11 Verzia 11
Voľné miesto na disku 50 GB 50 GB
Zvuková karta Kompatibilná s DirectX Kompatibilná s DirectXSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *