Sťahovanie z youtube. Ako stiahnuť video z Youtube. Stiahnuť video z Youtube

Sťahovanie z Youtube – ako stiahnuť video z Youtube?

Existuje niekoľko dôvodov prečo si sťahujeme videá z Youtube. Chcete si uložiť video do mobilu, pc alebo tabletu? Chcete si pozrieť film alebo vypočuť pesničku aj keď nemáte prístup k internetu? V tomto článku si povieme ako stiahnuť video z Youtube aj zadarmo, aké možnosti formátov sú k dispozícií na stiahnutie a mnoho ďalšieho.

Sťahovanie z Youtube – aké sú výhody?

Prvou výhodou je možnosť sledovať tieto videá offline. Nie vždy sme pripojení na internet, a preto si chceme uložiť obľúbené videá do svojho zariadenia. Uložené videá môžeme sledovať kedykoľvek a kdekoľvek bez nutnosti internetového pripojenia. Video z Youtube si môžete stiahnuť do počítača, alebo prenosného zariadenia ako mobil či tablet. To je veľmi výhodné, najmä pri cestovaní, v oblastiach s obmedzeným prístupom k internetu alebo pri šetrení dátového limitu.Môžete si spraviť vlastnú zbierku pesničiek, videí alebo obľúbených vlogov. Občas sa stáva, že Youtube vymaže video a už sa nemusí znova objaviť na tejto platforme. Týmto spôsobom si viete zálohovať vašu obľúbenú pesničku, video, návod alebo iný obsah a môžete sa k nemu kedykoľvek vrátiť.

Ďalšou výhodou je spraviť si zostrih videí alebo hudby a vytvoriť tak vlastné autorské dielo. Na čo si ale treba dávať pozor sú autorské práva na dané video. V prípade, že chcete šíriť video z autorskými právami pod svojim menom tak môže dôjsť k porušeniu autorských práv a môžete sa dostať do nepríjemnej situácie. Na Youtube sa nachádzajú videá s označením Creative Commons. Takto označené videá je možné ďalej šíriť ak sú dodržané určité pravidlá.
Sťahovanie z youtube. Ako stiahnuť video z youtube. Creative commons youtube - filter.

Ako stiahnuť video z youtube?

Rozmýšľate ako stiahnuť video z Youtube? Najpoužívanejšie postupy na sťahovanie videa z Youtube sú:

  • Youtube premium účet
  • Online nástroj na sťahovanie videa z Youtube
  • Program na sťahovanie videa z Youtube
Spôsob sťahovania Cena
Youtube Premium  Platené
Softvér  Zadarmo/Platené
Online nástroj  Zadarmo

Youtube Premium účet

Ak si zaplatíte účet na Youtube dostanete možnosť si stiahnuť ľubovoľný obsah z Youtube. Premium účet má viaceré výhody okrem sťahovania. Pri predplatený Premium služby získate aj možnosť prehrávať obsah na pozadí v mobilnom zariadení. Ďalšou výhodou je zrušenie reklamy pri sledovaní videí na tejto platforme. Youtube Premium účet má viacero výhod a preto sa možno oplatí aj zvážiť možnosť kúpy.
Stiahnutie videa z Youtube pomocou online nástroja zadarmo

Prvou možnosťou ako stiahnuť video z Youtube je pomocou online nástroja a to dokonca zadarmo. Na stiahnutie môžete využiť web – snapsave.io, pomocou ktorého rýchlo stiahnete ľubovoľné video z Youtube.

Ako stiahnuť video z Youtube pomocou snapsave zadarmo

V 6 krokoch si ukážeme ako rýchlo stiahnuť video z Youtube:

  • 1. Krok – Vyhľadajte si video na Youtube, ktoré si chcete stiahnuť. Následne okopírujete URL.

1. krok - Okopírovanie url z youtube. Ako stiahnuť video z youtube. Sťahovanie z youtube zadarmo

  • 2. Krok – Okopírovanú URL vložíte do vyhradeného poľa na web snapsave.io.

2 krok: okopírujte URL. Sťahovanie z Youtube. Ako stiahnuť video z youtube zadarmo

    • 3. Krok – Kliknete na tlačidlo Download

3. Krok - Kliknite na download. Sťahovanie z youtube. Ako stiahnuť video z youtube zadarmo

  • 4. Krok – Vyberiete si formát v ktorom chcete stiahnuť video. Vybrať si môžete z formátov mp3, mp4, 3gp alebo ogg. Ak chcete mať vysokú kvalitu videa odporúčame vybrať formát mp4. V tomto prípade 1080p60.

4. krok - Vyberte si formát - mp3, mp4. Ako stiahnuť video z youtube do PC a na mobil zadarmo

  • 5. Krok – Následne kliknete na tlačidlo Get link

5 krok - kliknite na get link. Ako stiahnuť video z youtube online nástroj. Sťahovanie z youtube zadarmo.

  • 6. Posledný krok – Kliknete na tlačidlo Download a video sa začne sťahovať.

6. krok Kliknete na tlačidlo Download. Ako stiahnuť video z youtube zadarmo. Sťahovanie z youtube

Programy na sťahovanie z Youtube zadarmo

Existuje viacero softvérov na sťahovanie videa z Youtube. Odporučiť môžem program s názvom 4K Video Downloader. Program si jednoducho nainštalujete do počítača. Stiahnuť si ho môžete zadarmo, neobsahuje trial verziu. Jediná nevýhoda je, že denne si môžete stiahnuť 30 videí z Youtube. Tento limit je nastavený dosť vysoko, ale odporúčame využiť online nástroj na sťahovanie snapsave.io. V online nástroji snapsave nie nie je nastavený žiadny limit, ponúka kvalitné formáty a neposledná výhoda je, že si ho nemusíte sťahovať do vášho počítača.

Pri sťahovaní Youtube videa si dávajte pozor na vírusy

Keď na sťahovanie videa použijete online nástroj alebo program je istá pravdepodobnosť, že môžete stiahnuť aj vírus. Istú úroveň ochrany ponúkajú antivírusové programy, ale zároveň neponúkajú sto percentnú ochranu. Najbezpečnejší spôsob ako stiahnuť video z Youtube je použiť Premium účet na Youtube. Uvedený postup má len informačný charakter.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *