cloudove-hranie-hier-xbox-cloud-gaming
|

Xbox Cloud Gaming – Cloudové hranie hier na rôznych zariadeniach

Hranie v cloude je nový spôsob, ako si užiť nielen konzolové hry bez toho, aby ste potrebovali výkonné herné zariadenie. Je to pohodlné, cenovo dostupné a má to úžasný potenciál. Xbox Cloud Gaming Vám umožní hrať hry pomocou cloudového servera spoločnosti Microsoft.

Obsah článku – Xbox Cloud Gaming – Cloudové hranie hier na rôznych zariadeniach

Čo je to cloudové hranie?

Budúcnosť hier je v cloudovom systéme. Hranie v cloude je ďalšou veľkou novinkou v oblasti hier. Môžete hrať bez sťahovania hry do zariadenia, a pritom získať vysokokvalitnú grafiku a zároveň rýchle vykreslenie. Výhodou cloudového hrania je, že nemusíte zaberať voľné miesto na disku a taktiež na pár klikov môžete hrať hru. Achievementy či progress v hre sa ukladá do cloudu a neprídete tak o uložené pozície ak sa pokazí herné zariadenie.
Xbox Cloud Gaming – hranie hier v Cloude

Microsoft už investoval veľa peňazí do technológie cloudových hier. Xbox Game Pass ponúka knižnicu s množstvom hier na ktoré Vám stačí zaplatení Game Pass a prístup k rýchlemu internetu. V ponuke sú hry pre deti aj dospelých rôznych herných žánrov. Xbox Game Pass pridáva do svojej knižnice neustále nové hry. Nevýhodou je, že raz za čas odstráni nejaké hry z predplatenej knižnice hier. V Xbox Cloud Gaming sa nachádza viac ako 100 hier, ktoré môžete hrať cez Cloud. Predplatné Xbox Game Pass ponúka hry na Xbox alebo počítač, ktoré si môžete stiahnuť do úložného disku.

Xbox Cloud Gaming je hlavne určené na herné konzoly od Xboxu, konkrétne na:

  • Xbox séria One
  • Xbox séria S
  • Xbox séria X

Ak nevlastníte hernú konzolu od Xboxu nevadí, Cloud Gaming od Xboxu je ale určené aj na iné herné zariadenia ako herné konzoly.

X box cloud gaming, hranie hier na cloude, cloud gaming
XBox & Cloud Gaming | Unsplash.com | Autor: Sam Pak

Xbox Cloud Gaming – Podporované herné zariadenia

Cloudové hranie v Xbox Cloud Gaming je podporované na rôznych herných zariadeniach. Vývoj cloudového hrania od spoločnosti Microsoft ide neustále dopredu a rozširujú o rôzne herné zariadenia a funkcionality. Cloudové hranie hier je závislé na rýchlom internetovom pripojený.

Tip na článok – Playstation vs Xbox – ktorá konzola je lepšia?

Podporované herné zariadenia (august 2022)

  • Herné konzoly Xbox: Xbox Series X|S a Xbox One
  • Windows zariadenia: Surface Go, Surface Go 2, Surface Pro 6, Surface Pro X, Surface Pro 7+, Surface Laptop, Surface Laptop 3, Surface Book 2
  • iOs: Android 6.0 alebo novší, Bluetooth 4.0 alebo novší
  • iPady: iPad Air (3. gen.), iPad Air (4. gen.), iPad Pro 11 2. gen., iPad Mini 5. gen., iPad 8. gen.
  • iPhone: iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max (iOS 14.4 alebo novší)
  • Smart TV: TV Samsung (rok 2022 + verziou softvéru 1300 alebo novšia)Potrebná rýchlosť internetu na hranie hier v Xbox Cloud Game

Na oficiálnych stránkach Xbox Cloud Game uvádzajú minimálne odporúčanie na rýchlosť internetu. Na kvalitné hranie hier cez cloud gaming potrebujete nasledovnú rýchlosť internetového pripojenia:

Zariadenie Minimálna rýchlosť internetu
Konzoly Xbox 20 Mb/s alebo viac
Windows zariadenia 20 Mb/s alebo viac
Android 7 Mbit/s alebo viac
iPady 20 Mbit/s alebo viac
iPhone 10 Mbit/s alebo viac
Smart TV 20 Mb/s alebo viac

Cloud Gaming – hranie hier na cloude od Google Stadia

Hranie hier v cloude ponúkajú aj iné spoločnosti. Za zmienku stojí aj Stadia Google. Stadia funguje na podobnom princípe ako Xbox Cloud Gaming. Stačí sa zaregistrovať a môžete vyskúšať skúšobné hranie hier zadarmo. Po uplynutí skúšobnej doby je potrebné si predplatiť členstvo a prístup do knižnice hier. v Knižnici sa nachádza viac ako 100 hier rôznych žánrov a nájdete tam aj zaujímavé herné tituly. Minimálna internetová rýchlosť na hranie hier v cloude od Stadia Google je 10 Mb/s.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *