| | | | | | |

Assassin’s Creed Origins – recenzia, tipy a triky, hw požiadavky

Assassin’s Creed Origins je jednou z hier populárnej série Assassin’s Creed od vývojára Ubisoft. Jej príbeh sa odohráva v starovekom Egypte.

Assassins Creed Origins recenzia

Recenziu hry Assassin’s Creed Origins rozdelíme na dve časti, pričom prvou je hrateľnosť a druhou grafika, čo sú dva najzákladnejšie aspekty recenzie Assassin’s Creed Origins.
Assassin’s Creed Origins je akčná adventúra odohrávajúca sa v starovekom Egypte. Hráč sa ujíma úlohy Bayeka, skúseného zabijaka a ochrancu spravodlivosti. Hra ponúka rozsiahly otvorený svet, ktorý môže hráč preskúmať a plniť v ňom rôzne úlohy a misie.V hre Assassin’s Creed Origins je hlavným cieľom hráča odhaliť tajomstvo, ktoré stojí za založením Bratstva asasínov. Hráč sa ponorí do rozsiahleho a detailného prostredia starovekého Egypta, ktoré zahŕňa ikonické pamiatky, pyramídy, púšť, mestá a rieku Níl.

Hrateľnosť

Hra ponúka kombináciu akčného boja, stealthu a prieskumu. Hráč má k dispozícii širokú škálu zbraní vrátane mečov, kopijí, lukov a ďalších zbraní, Bojový systém je založený na útokoch a vyhýbaní sa atakom nepriateľov a umožňuje hráčovi vykonávať kombinácie útokov a špeciálnych schopností.

Assassin's Creed Origins - recenzia, tipy a triky, hw požiadavky

Kľúčovým prvkom hrateľnosti v hre Assassin’s Creed Origins je aj utajenie. Hráč môže využívať okolité prostredie, ako sú budovy, kríky a tráva, aby sa ukryl pred nepriateľmi a postupne infiltroval nepriateľské tábory. Dôležitým nástrojom, ako zostať v utajení, je pre hráča aj využívanie skrytých zbraní a pascí.

Ďalším dôležitým prvkom hrateľnosti je prieskum. Hráč môže skúmať rozsiahly herný svet, objavovať tajné miesta, zbierať poklady, riešiť záhady a plniť vedľajšie misie. Hra ponúka aj možnosť jazdy na koni a člne po rieke Níl, čo pridáva ďalšiu vrstvu pohybu a prieskumu. Assassin’s Creed Origins navyše prináša RPG prvky, ktoré hráčovi umožňujú vylepšovať a prispôsobovať si postavu. Hráč môže získavať skúsenostné body a investovať ich do stromu schopností, vylepšovať zbrane, brnenie a vybavenie a objavovať nové schopnosti.

Grafika

Grafika v hre Assassin’s Creed Origins je veľmi detailná a vizuálne pôsobivá. Hra využíva najmodernejší herný engine, ktorý umožňuje verné zobrazenie prostredia a postáv. Egyptský svet je zobrazený s veľkým dôrazom na detaily. Grafika zachytáva širokú škálu prostredí vrátane rozľahlých púští, živých oáz, hustých palmových hájov, monumentálnych pyramíd a historických miest. Každá lokalita je verne reprodukovaná s ohľadom na historické a geografické súvislosti.
Textúry v hre sú bohaté a detailné, od oblečenia postáv až po povrchy budov. Hra obsahuje aj pôsobivé osvetlenie, ktoré dokáže vytvoriť autentickú atmosféru, napríklad západy a východy slnka alebo odrazy svetla na vodnej hladine rieky Níl. Postavy sú vykreslené s veľkým dôrazom na detaily, a to ako ich fyzický vzhľad, tak aj animácie. Hlavná postava Bayek má charakteristický vzhľad a pohyby, ktoré prispievajú k uveriteľnosti jeho charakteru.

Grafické efekty v hre, ako sú stopy v piesku, prach, dym, oheň a vodné efekty, sú dobre implementované a prispievajú k živosti a realistickosti prostredia. Celkovo je grafika v hre Assassin’s Creed Origins pôsobivá a vytvára pohlcujúci a realistický vizuálny zážitok, ktorý hráčom umožňuje plne sa ponoriť do starovekého Egypta.

Hodnotenie

Za grafiku, strih a hrateľnosť si AC Origins zaslúži bigup, ale ako problém vidím niektoré bugy. Niektorým hráčom po zapnutí hry reaguje klávesnica normálne, avšak problém niekedy nastane po načítaní herného sveta, kedy sa jednoducho nemôžete pohnúť z miesta a tak jednou z možností je buď reštart hry alebo počítača, toto je bug, ktorý mne osobne veľmi vadí. Takže za mňa znižujem hodnotenie s týmto bugom, ale nemôžem ho znížiť úplne, pretože okrem toho je grafika v poriadku, takže verdikt je 6/10.

Tipy a triky pre hru Assassin’s Creed Origins

Tu je zoznam tipov a trikov pre hranie:

  • Preskúmajte mapu: Egypt je obrovský a plný zaujímavých miest, takže sa nebojte stráviť čas prieskumom. Preskúmanie nových oblastí vám prinesie nové misie, zbrane a vylepšenia.
  • Plnte vedľajšie misie: Okrem hlavného príbehu je hra plná vedľajších misií a úloh. Za splnenie týchto misií získate skúsenostné body, peniaze a ďalšie odmeny. Navyše vám pomôžu rozšíriť vašu postavu.
  • Používajte utajenie: Assassins Creed Origins kladie veľký dôraz na stealth (tichý) prístup. Využívajte trávu, stromy a budovy, aby ste prekvapili nepriateľov zozadu. To vám umožní efektívne eliminovať ciele a minimalizovať riziko odhalenia.
  • Vylepšujte svoje schopnosti: Zvážte, aký štýl hry vám najviac vyhovuje, a investujte body do príslušných zručností.
  • Vyrábajte a vylepšujte zbrane: Zbrane môžete vyrábať a vylepšovať u kováčov. Snažte sa získať viac vzácnych materiálov a investujte do vylepšenia zbraní, ktoré vám umožnia spôsobovať nepriateľom väčšie poškodenie.
  • Používajte Senua: Použite ho na preskúmanie oblasti, nájdite nepriateľov a objavte tajné miesta. Senua môžete použiť aj na plánovanie svojich akcií zhora.
  • Plňte záhady a používajte rozhľadne: Záhady a rozhľadne sú roztrúsené po celom Egypte a prinášajú vám skúsenostné body a jedinečné odmeny. Riešenie záhad a dosahovanie rozhľadní je tiež skvelý spôsob, ako preskúmať svet a objaviť zaujímavé miesta.
  • Používajte vhodnú taktiku v boji: Boj v hre Assassin’s Creed Origins si vyžaduje stratégiu a taktiku. Využívajte rôzne zbrane a schopnosti, aby ste ľahšie eliminivali protivníkov.

Assassin’s Creed Origins Gameplay

Assassin’s Creed Origins HW požiadavky

Toto je prehľad hardvérových požiadaviek pre hru Assassin’s Creed Origins. Uistite sa, že máte uvedené splnené minimálne alebo odporúčané HW požiadavky, aby hra na vašom počítači bežala dobre.

Tu je zoznam HW požiadaviek pre hru AC Origins:

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit) Windows 10 (64-bit)
Procesor Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
Operačná pamäť 6 GB 8 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 alebo AMD R9 270 (2048 MB VRAM with Shader Model 5.0) NVIDIA GeForce GTX 760 alebo AMD R9 280X (3GB VRAM with Shader Model 5.0)
DirectX Verzia 11 Verzia 11
Voľné miesto na disku 45 GB 45 GB

 

Tip na článok: Assassin’s Creed Syndicate.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *