Assetto Corsa recenzie, režimy, trate a HW požiadavky
| | | | | | | |

Assetto Corsa recenzia, režimy, trate a HW požiadavky

Asseto Corsa je pretekárska hra od spoločnosti Kunos Simulazioni, ktorá je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších pretekárskych hier na trhu. Asseto Corsa oplýva multiplayerom aj množstvom obsahu DLC v podobe dokúpiteľných vozidiel populárnych značiek, ako sú BMW, Lamborghini, Lotus a ďalšie.

Recenzie hry Asseto Corsa

Assetto Corsa je realistický pretekársky simulátor, ktorý sa stal veľmi obľúbeným medzi fanúšikmi pretekárskych hier. Hra, ktorú vyvinulo talianske štúdio Kunos Simulazioni, ponúka širokú škálu vozidiel a tratí, detailnú fyziku jazdy a vynikajúcu grafiku.Hrateľnosť

Jedným z najväčších lákadiel hry Assetto Corsa je realistická fyzika jazdy. Autá sa správajú veľmi presne a verne kopírujú skutočné jazdné vlastnosti. Každé auto má svoje vlastné vlastnosti a pri pretekoch je dôležité zohľadniť hmotnosť, výkon a ďalšie faktory. Ovládanie vozidla vyžaduje jemné ovládanie plynu, bŕzd a volantu, čo prispieva k autentickému zážitku z jazdy.

Závodné trate

Assetto Corsa ponúka aj širokú škálu tratí vrátane slávnych okruhov, ako sú Nürburgring, Silverstone, Monza a mnohé ďalšie. Každá trať je starostlivo vymodelovaná s ohľadom na každý detail, čo zaručuje autentický zážitok. Hra tiež umožňuje používateľom vytvárať vlastné trate a zdieľať ich s ostatnými hráčmi, čo zvyšuje znovuhrateľnosť.

Assetto Corsa recenzie, režimy, trate a HW požiadavkyHerné režimy

Assetto Corsa ponúka niekoľko herných režimov vrátane pretekov pre jedného hráča, pretekov pre viacerých hráčov a časoviek. Režim pre jedného hráča ponúka širokú škálu pretekárskych sérií a možnosť nastavenia obtiažnosti. Režim pre viacerých hráčov umožňuje pretekať proti ostatným hráčom online a pripojiť sa k pretekárskym komunitám. Assetto Corsa podporuje aj virtuálnu realitu (VR), čo je skvelý bonus pre hráčov, ktorí majú prístup k zariadeniam VR.
Grafika

Grafika v hre Assetto Corsa je vynikajúca a detailná. Vozidlá sú starostlivo vymodelované s ohľadom na každý detail interiéru a exteriéru. Trate majú bohaté textúry a prostredia sú presne zobrazené. K vizuálnemu realizmu hry prispievajú aj fyzikálne modely svetla a tieňov.

Assetto Corsa však neponúka taký rozsah obsahu ako niektoré iné pretekárske hry.

Náš TIP však znie, zaobstarajte si herný volant, s ním bude hranie Assetto Corsa neuveriteľná zábava a so správnymi režimami možno Assetto Corsa považovať za jednu z najlepších pretekárskych hier na trhu.

Trate Assetto Corsa

Assetto Corsa obsahuje niekoľko tratí v základnej hre, nižšie je ich zoznam:

  • Autodromo Nazionale Monza
  • Nürburgring Nordschleife
  • Circuit de Spa-Francorchamps
  • Imola Circuit
  • Silverstone Circuit
  • Red Bull Ring
  • Mugello Circuit
  • Monaco Circuit
  • Hockenheimring
  • Circuit of the Americas

Assetto Corsa Multiplayer

Asseto Corsa má aj multiplayer, ktorý vám umožňuje pretekať s ostatnými hráčmi, nevýhodou je, že veľa serverov má obmedzenie, že všetci musíte pretekať s rovnakým vozidlom, čo na jednej strane dáva multiplayeru určitú spravodlivosť, na druhej strane je multiplayer aspoň vyvážený. Osobne by pretekárska hra bez multiplayeru nebola to isté, ale keďže som zatiaľ nevyužil žiadne módy, z grafického hľadiska ma určite viac oslovuje NFS Payback, viď. NFS Payback recenzia, Asseto Corsa má však lepší multiplayer, vďaka serverom nemusíte čakať 100 rokov, kým sa pripojíte k pretekom. 🙂
Assetto Corsa Gameplay

Na YouTube môžete nájsť množstvo gameplayov z hry Assetto Corsa, nižšie si môžete pozrieť 2 roky starý gameplay z hry Assetto Corsa od spoločnosti Wolfflex:

Assetto Corsa Mods – herné módy

Assetto Corsa umožňuje používať rôzne automobilové a grafické módy, t. j. módy, ktoré do hry pridávajú nové autá a grafické prvky, vďaka ktorým môže hra vyzerať úplne inak ako pôvodná, nižšie si môžete pozrieť ukážku, ako môže vyzerať upravená hra Assetto Corsa.

Ak chcete do hry Assetto Corsa nahrať módy, potrebujete správcu obsahu, do ktorého nahráte módy, ktoré sa potom vo väčšine prípadov automaticky nainštalujú do hry.

Assetto Corsa HW požiadavky

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém Windows 7/8/10 (64-bit) Windows 7/8/10 (64-bit)
Procesor (CPU) Intel Core 2 Duo @ 2.4 GHz / AMD Athlon X2 5400+ Intel Core i5-8600K / AMD Ryzen 5 2600X
Operačná pamäť (RAM) 2 GB 8 GB
Grafická karta (GPU) NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 6450 NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580
DirectX Verzia 11 Verzia 11
Voľné miesto na disku 15 GB 30 GB
Zvuková karta Kompatibilná s DirectX Kompatibilná s DirectX
Ostatné Klávesnica a myš Gamepad / volantSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *