Zombie hry. Najlepšie zombie hry. Zombie survival hry, hororvky
| |

Najlepšie zombie hry

Zombie videohry sa zvyčajne zameriavajú na zombií ako hlavných protivníkov. Tieto hry často ponúkajú prostredie postapokalyptického sveta, kde sa ľudstvo musí vysporiadať so zombie inváziou. Hráči často prevezmú úlohu preživších a musia bojovať proti hordám zombií, často v kombinácii s prvkom prežitia a zberom zdrojov.

V článku Najlepšie zombie hry sa dočítate:

Čo je to zombie?

Zombie je fiktívna bytosť, ktorá sa objavuje v mnohých populárnych kultúrnych médiách, vrátane kníh, filmov, televízie a hier. Pojem „zombie“ má korene v karibských a afrických náboženských a folklórnych tradíciách.V pôvodnom zmysle sa zombie odvoláva na osobu, ktorá bola nejakým spôsobom oživená alebo ovládaná magickými silami. Tieto tradičné zombií boli často spojené s voodoo náboženstvom a boli špecifikované ako ľudské bytosti bez vlastnej vôle, ktoré slúžili ako nástroje pre svojho vládcu.

V modernej popkultúre sa zombie označuje ako nemrtvý, ktorý bol oživený vírusom alebo hubou Zombie sú nebezpečný, agresívni a zvyčajne bez znakov inteligencie.

Žánre v zombie hrách

Zombie hry ponúkajú rôzne žánre a herné štýly. Niektoré z nich sa zameriavajú na akčný boj s hromadami zombií, pričom hráči majú k dispozícii rôzne zbrane a schopnosti. Iné hry sa zase zameriavajú na survival a strategické rozhodovanie, kde je dôležité správne hospodáriť s dostupnými zdrojmi a budovať útočisko pred zombií.

Zombie hry často obsahujú aj prvky hororu a napätia, pretože atmosféra strachu a neistoty je súčasťou sveta zombií. Hráči sa musia často vyhýbať zombíkom, riešiť hádanky, zbierať informácie a prechádzať rôznymi úrovňami alebo misiami, aby prežili a pokročili v príbehu.

Hranie zombie hier môže priniesť rôzne zážitky, ako sú adrenalínové súboje, strašidelná atmosféra, kooperatívne hranie s priateľmi alebo riešenie strategických úloh. Celkovo je žáner zombií v hernom svete veľmi obľúbený a ponúka širokú škálu zábavy pre fanúšikov zombií a hororu.

Najlepšie Zombie hry – zoznam

Prinášame zoznam najlepších zombie hier, ktoré uzreli svetlo sveta v hernom priemysle. Tento zoznam zombie hier je subjektívny, ale v hráčskej komunite sa tieto videohry tešia popularite.
Resident Evil

Séria hier Resident Evil je jednou z najúspešnejších a najznámejších franšíz v žánri survival hororu. Hry sa vyznačujú napínavým príbehom, hororovou atmosférou, akčným bojom a hádankami.

Resident Evil je série hier vyvinutá spoločnosťou Capcom. Prvý diel bol vydaný v roku 1996 a odvtedy sa stala kultovou sériou so stovkami tisíc fanúšikov po celom svete. Hry ponúkajú pohľad z tretej osoby a hráči preberajú úlohu postáv, ktoré čelia hroznému nebezpečenstvu v podobe zombií a iných mutovaných monštier.

Hry Resident Evil ponúkajú strašidelnú atmosféru a napätie prostredníctvom kombinácie vizuálnych efektov, zvukového dizajnu a intenzívnych momentov prekvapenia. Hráči sa často nachádzajú v rozsiahlych a nebezpečných prostrediach, ako sú opustené mestske budovy, tajné laboratóriá, temné lesy a podzemné bunkre.

Tip na článok – Najlepšie survival hry na PC, PC a Xbox

The Last of Us

The Last of Us je akčná adventúra, vyvinutá a vydaná spoločnosťou Naughty Dog pre platformu PlayStation. Je to jedna z najvplyvnejších a najuznávanejších hier v hernom priemysle. The Last of Us je známy svojím pôsobivým príbehom, dojemnými postavami a zaujímavým prostredím.

Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde väčšina ľudstva bola infikovaná nebezpečným hubovitým vírusom. Hráči prevzímajú kontrolu nad Joelom, zlomeným a odhodlaným mužom, ktorý sa musí postarať o mladú dievčinu menom Ellie, ktorá je imúnna voči vírusu. Spolu sa vydávajú na nebezpečnú cestu cez zdevastované a násilné prostredie, v ktorom čelia rôznym hrozbám, vrátane zmutovaných bytostí a nebezpečných ľudí.
Hra je kombináciou akčného boja, stealth mechaniky a príbehovo zameraného hrateľného dizajnu. Hráči musia často plánovať, preniknúť nepriateľskými oblasťami nenápadne, zbierať zdroje a zbrane a bojovať proti rôznym nepriateľom. Vzhľadom na obmedzené zdroje a dôraz na prežitie, rozhodovanie a strategický prístup sú kľúčové pre úspech.

Left 4 Dead

 

Left 4 Dead je kooperatívna hororová akčná hra vyvinutá spoločnosťou Valve Corporation. Áno Valve stojí za známym herným titul Counter-Strike. Hra L4D sa zameriava na tímovú spoluprácu hráčov, ktorí sa musia spoločne postaviť proti hordám agresívnych zombií a prežiť.

Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde väčšina ľudí sa stala infikovanými zombíkmi. Hráči prevzímajú úlohu jedného zo štyroch preživších postáv a ich cieľom je prebojovať sa cez rôzne úrovne, nazývané kampane, a dosiahnuť bezpečie.

Hra Left 4 Dead sa vyznačuje intenzívnym a rýchlym tempom, kde hráči musia spolupracovať, komunikovať a vzájomne sa podporovať.Hráči musia spolupracovať pri boji proti zombíkom, ale aj pri poskytovaní pomoci pri poraneniach alebo zabezpečovaní útočiska pred nepriateľmi.

7 Days to die

7DtD je sandboxová survival hororová hra, vyvinutá a vydaná spoločnosťou The Fun Pimps. Hra sa odohráva vo vyhynutom svete, kde hráči musia prežiť počas zombi apokalypsy, bojovať proti hordám zombií a iných nebezpečných bytostí.

Hra ponúka otvorený svet s procedurálne generovanou krajinou, čo znamená, že každý herný svet je unikátny a hráči musia objavovať nové oblasti, zbierať zdroje a stavať si útočisko. Hráči majú na výber rôzne herné módy, vrátane jednoduchého prežitia, hororu alebo dokonca tvorby vlastných scenárov.

Hra ponúka rozsiahly systém výroby, ktorý umožňuje hráčom vytvárať si vlastné zbrane, nástroje, oblečenie a budovy. Hráči môžu stavať a vylepšovať pevnosti, aby sa chránili pred hordami zombií. Okrem toho je možné pestovať plodiny, loviť zvieratá a vyrábať si potraviny na prežitie.

7 Days to Die tiež ponúka multiplayerový režim, v ktorom hráči môžu spolupracovať s ostatnými hráčmi a budovať si spoločné útočisko alebo súperiť voči sebe.

The Walking Dead

The Walking Dead je epizodická videohra, ktorá je zasadená do univerza komiksového a televízneho seriálu rovnakého názvu. Hra bola vyvinutá a vydaná spoločnosťou Telltale Games. Zameriava sa na príbeh a výberové rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú vývoj deja.

The Walking Dead sa vyznačuje silným príbehom. Hráči majú možnosť rozhodovať a konverzovať s ostatnými postavami, a tým ovplyvňovať priebeh príbehu. Tieto rozhodnutia majú vážne dôsledky na zápletku a môžu ovplyvniť osud postáv a ich vzťahy.
Hrateľnosť je zameraná na adventúrne prvky, ktoré zahŕňajú interakciu s prostredím, objavovanie a zbieranie predmetov, a tiež riešenie hádaniek. Hráči musia často prijímať rýchle rozhodnutia v závislosti od situácie, čo prispieva k napätiu a zvýšenej angažovanosti.

State of Decay

 

State of Decay je open-world survival hra vyvinutá a vydaná spoločnosťou Undead Labs. Hra sa zameriava na prežitie v postapokalyptickom svete plnom zombií a je zasadená do rozsiahleho otvoreného sveta.

Hráči prevzímajú kontrolu nad skupinou preživších, ktorí sa snažia prežiť v nebezpečnom prostredí. Hra kombinuje prvky prežitia, akcie a stratégie. Hráči musia zbierať zdroje, budovať a zlepšovať svoje útočisko, loviť potravu a bojovať proti zombikom a iným nepriateľom.

V State of Decay hráči musia spravovať zdroje a starostlivo rozhodovať, ako a kedy ich použiť. Zdroje sú obmedzené, čo znamená, že hráči musia byť opatrní pri ich využívaní a pri rozhodovaní, na čo sa zamerajú. Zároveň musia venovať pozornosť stavu svojich postáv, ich hladu, únavy a zdravia.

Dying Light

Dying Light je akčná survival hororová hra vyvinutá spoločnosťou Techland a vydaná v roku 2015. Hra sa odohráva v postapokalyptickom mestskom prostredí, kde hráči musia bojovať o prežitie proti zombikom a iným nebezpečenstvám.

Hlavným protagonistom hry je Kyle Crane, tajný agent, ktorý sa dostáva do karanténnej zóny plnej zombií. Hráči majú voľnosť pohybu po rozsiahlom hernom svete, ktorý je otvorený a plný rôznych misií a úloh. Mesto je preplnené zombiami, pričom niektoré z nich sú rýchle a agresívne, zatiaľ čo iné sú silnejšie a odolnejšie.

Hra kombinuje prvky parkouru a bojových umení, čo umožňuje hráčom vykonávať rôzne akrobatické pohyby a manévre pri pohybe mestom. Hráči môžu behať po strechách, skákať medzi budovami a využívať prostredie na svoju výhodu pri uniku pred zombií alebo pri útokoch na nich.

Dead Island

Dead Island je akčná survival hororová hra vyvinutá spoločnosťou Techland a vydaná v roku 2011. Hra sa odohráva na tropickom ostrove Banoi, kde hráči bojujú proti zombíkom a iným nebezpečenstvám v pokuse o prežitie. Dead Island má aj pokračovanie hry s názvom Dead Island 2

Hráči majú na výber zo štyroch hrateľných postáv, pričom každá má svoje vlastné jedinečné schopnosti a zručnosti. Hra sa zameriava na boj a prežitie v otvorenom svete, kde hráči musia zbierať zdroje, plniť úlohy, zlepšovať svoje zbrane a bojovať proti hordám zombií.

Jedným z výrazných prvkov hry je systém bojových zbraní. Hráči môžu používať rôzne typy zbraní, ako sú nože, kladivá, sekery a palice, ktoré sa opotrebovávajú s používaním. Zbrane môžu byť tiež vylepšené a upravené, čo umožňuje hráčom vytvoriť efektívnejšie nástroje na prežitie.

Days Gone

Days Gone je akčná dobrodružná hra žánru survival horor, vyvinutá spoločnosťou Bend Studio a vydaná v roku 2019. Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete plnom zombií a nebezpečenstiev.

Hlavným protagonistom hry je Deacon St. John, bývalý motorkár a lovčí na odmeny, ktorý sa snaží prežiť v úplnom chaosu po globálnej pandémii, ktorá premenila ľudí na agresívne zombií známe ako Freakers. Hráči majú voľnosť pohybu v rozsiahlom otvorenom svete a môžu objavovať rôzne lokality, vrátane lesných oblastí, opustených miest a horúčavou zmietaných plánín.

Hra Days Gone kombinuje prvky prežitia, akcie a dobrodružstva. Hráči musia zbierať zdroje, ako sú potraviny, voda, munícia a palivo, aby prežili v nepriateľskom prostredí. Okrem toho musia čeliť hordám zombií a iným nepriateľom prostredníctvom bojových súbojov, použitia zbraní, výbušnín a stratégie.

Back 4 Blood

Back 4 Blood je kooperatívna akčná hororová strela vyvinutá spoločnosťou Turtle Rock Studios, tvorcami populárnej hry Left 4 Dead. Hra bola vydaná v roku 2021 a ponúka intenzívnu zábavu pre až štyroch hráčov.

Hráči prevzímajú kontrolu nad členmi skupiny preživších, známej ako „Cleaners“, ktorí sa musia postaviť proti nebezpečnej hrozbe infikovaných tvorov známych ako „Ridden“. Tieto tvory sú rôznorodé a vyžadujú taktiku, spoluprácu a rýchle reakcie na ich útoky.
Back 4 Blood ponúka rôzne herné módy, vrátane kampane pre viacerých hráčov, kde hráči musia prežiť sériu misií a plniť ciele. Hra tiež obsahuje režim PvP (hráč proti hráčovi), v ktorom jedna skupina hráčov kontroluje Cleaners a druhá skupina hrá infikovaných Ridden.

Project Zomboid

Project Zomboid je survival sandbox hra z pohľadu vtáčej perspektívy, vyvinutá spoločnosťou The Indie Stone. Hra sa odohráva vo fiktívnom postapokalyptickom svete, kde hráči musia bojovať o prežitie v prostredí plnom zombií a rôznych nebezpečenstiev.

Hráči majú na výber rôzne postavy s rôznymi schopnosťami a vlastnosťami. Cieľom je prežiť čo najdlhšie a udržať sa nažive. Hra sa vyznačuje otvoreným svetom, kde je možné voľne preskúmavať rôzne lokality, ako sú mestá, dediny, lesy a farmy.

Project Zomboid kladie veľký dôraz na prežitie a realistické mechaniky. Hráči musia sa starať o svoje základné potreby, ako je strava, spánok a ochrana pred zombií. Musia hľadať a zbierať zdroje, ako sú jedlo, voda, lieky, zbrane a stavebný materiál, aby zlepšili svoje šance na prežitie.

World War Z

WWZ je kooperatívna akčná strela z pohľadu tretej osoby, vyvinutá spoločnosťou Saber Interactive a vydaná v roku 2019. Hra je inšpirovaná rovnomenným románom od Maxa Brooksa a filmom World War Z.

Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde sa hráči musia postaviť proti obrovským hordám zombií. Hráči majú možnosť vybrať si zo štyroch herných postáv, pričom každá postava má svoje vlastné schopnosti, výbavu a vzdelanie.

World War Z ponúka rôzne kampane umiestnené v rôznych častiach sveta, ako sú New York, Jeruzalem, Moskva a Tokio. Každá kampaň obsahuje viacero misií a úloh, ktoré hráči musia plniť spolu s ostatnými hráčmi v kooperatívnom režime.

Hra sa vyznačuje rýchlym a intenzívnym akčným štýlom, kde hráči musia čeliť zombíkom, ktorý útočia v obrovských hordách. Hráči musia spolupracovať, komunikovať a koordinovať svoje akcie, aby prežili a splnili ciele. Okrem zombií sa hráči musia vyrovnať aj s inými nebezpečenstvami, ako sú špeciálne zombií s výnimočnými schopnosťami.

DayZ

 

DayZ je survivalová hra z pohľadu prvej osoby (FPS), vyvinutá spoločnosťou Bohemia Interactive. Hra bola pôvodne vytvorená ako modifikácia pre hru Arma 2, ale neskôr bola vydaná ako samostatná hra v roku 2013.

DayZ sa odohráva v rozsiahlym otvorenom svete, ktorý je post apokalyptickým prostredím, kde hráči bojujú o prežitie v nehostinnom prostredí plnom zombií a nebezpečenstiev. Hlavným cieľom je prežiť čo najdlhšie a zabezpečiť si zdroje, ako je jedlo, voda, zbrane a oblečenie.
Hráči začínajú s minimálnym vybavením a musia si zabezpečiť zdroje tým, že objavujú prostredie, skúmajú budovy, lovia zvieratá a interagujú s inými preživšími. Hra sa vyznačuje realistickými mechanikami, kde hráči musia sledovať svoje životné funkcie, ako je hlad, smäd, teplota a zdravie. Riziká zranení, chorôb a únavy sú významnou súčasťou hry.

DayZ tiež ponúka dynamický systém prostredia a herného sveta. Hra sa odohráva na rozsiahlom ostrove s rôznorodými lokáciami, vrátane miest, dedín, lesných oblastí a vojenských základní. Hráči sa môžu stretnúť s inými preživšími, buď v spolupráci alebo v súbojoch o zdroje a územie.

Dead Rising

Dead Rising je akčná hororová hra z pohľadu tretej osoby, vyvinutá spoločnosťou Capcom. Hra bola pôvodne vydaná v roku 2006 a odvtedy sa stala populárnou sériou s viacerými pokračovaniami.

Hra sa odohráva v otvorenom svete plnom zombií a hráči preberú kontrolu nad postavou Franka Westa, novinára, ktorý sa ocitne v obchodnom centre plnom nekromorfizovaných obyvateľov. Hlavným cieľom je prežiť a uniknúť zombíe invázie.

Dead Rising ponúka veľký dôraz na využívanie rôznych predmetov a improvizovaných zbraní, ktoré hráči môžu nájsť v prostredí obchodného centra. Hráči môžu používať rôzne zbrane, ako sú sekerky, palice, kosačky na trávu a dokonca aj neštandardné predmety, ako sú chladničky či futbalové lopty.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *