The last of us Part 1 Recenzia hry. Hra Last of Us part 1. Hra na PC, steam
| | | | | | |

The Last of Us Part 1 – Recenzia

Včera, 28.3.2023, bol v službe Steam stanovený dátum vydania novej hry inšpirovanej rovnomennou sériou The Last Of Us Part 1. Vďaka portálu Key4You.cz sme mali možnosť si ju hneď zahrať a napísať vám našu recenziu. Hru vyvinula spoločnosť Naughty Dog.

Žáner hry: Akčná, strieľačka, adventúra, survival
Počet hráčov: Singleplayer
Herné vývojárske štúdio Naughty Dog
Rok vydania 2023 (PC verzia)
Herné platformy PC, PS5

Obsah článku The Last of Us Part 1 – recenzia:

The last of Us part 1 - recenzia hry. Last of us part 1 na Pc. Joell

The Last of Us part 1 – Príbeh

Príbeh hry Last of Us Part 1 začína tým, že hráte za Sarah. Váš otec Joell, ktorý sa veľmi rýchlo v priebehu hry stane hlavnou postavou hry, sa vráti z práce. Sarah dá Joellovi darček a Joell ju ide vziať do postele. Počas noci sa však mestom preženie nákazlivá choroba. Pokúsaných zmení na agresívnych zombíkov, ktorých len počas prvej hodiny hry zabijete stovky. Ako príbeh postupuje, ocitnete sa v čase 20 rokov po začiatku príbehu a budete bojovať nielen so zombíkmi, ale aj s vojakmi. Počas celej hry vám bude kryť chrbát partner. Vaším cieľom je, samozrejme, prežiť a splniť výzvy, ktoré si pre vás hra pripravila. Smrť na vás v hre čaká na každom rohu.

The Last of Us Part I | GAMEPLAY

The Last of Us Part 1 – Recenzia

The Last of Us Part 1 je singleplayerová hra, ale aj keď som fanúšikom hier pre viacerých hráčov a MMO, páčila sa mi. Medzi nevýhody by som zaradil to, že pri mierení vám „chýba“ myš, čo je prvok, ktorý ma na strieľačkách irituje. Podobný problém má napríklad aj Hunter Call of The Wild. Považujem to za problém kvôli tomu, že vaša spotreba munície je potom väčšia a je oveľa ťažšie streliť headshot. Na druhej strane tento prvok dodáva streľbe v hre realistickejší rozmer. Páči sa mi aj to, že v boji môžete používať aj rôzne typy pištolí a iných zbraní. Zombíkov alebo iných nepriateľov môžete „odlákať“ napríklad hodením tehly alebo sklenenej fľaše.

The last of us part 1 - recenzia hry. Joell strieľa. Last of us par 1 akčná hraJe super, že vývojári sa snažili navrhnúť rôzne prekážky v hre tak, aby boli pre hráčov výzvou a zapojili ich myslenie. Rozmanitosť a rozľahlosť interiérov je tiež fajn. Možno pre menej skúsených hráčov na ľahkej obtiažnosti by som len pridal nápovedu s krokmi, čo robiť a kadiaľ ísť. Skúsenejším hráčom to však vadiť nebude a hru si nepochybne užijú.

Zhodnotenie hry

Za mňa si teda The Last of Us Part 1 zaslúži hodnotenie 9/10 za to, že ide o singleplayerovú hru. Lepšie hodnotenie by som asi nedal ani Mafii 1 alebo Mafii 2, ktoré sú mojimi srdcovkami a jedinými singleplayermi, ktoré som si naozaj užil.

Zľavový kód na hru The Last of Us Part 1

Zľavu na hru si môžete uplatniť v internetovom obchode Key4You. Zľavový kód platí aj na iné hry, ktoré sa predávajú vo forme digitálneho kľúča.
The last of us part 1 recenzia. Zľavový kód na Last of us part 1

The Last of Us Part 1 – HW nároky

Last of Us Part 1 je ako nová hra pomerne náročná, takže na hranie tejto hry odporúčame použiť herný počítač alebo notebook.

Minimálne HW požiadavky

Požiadavka Hodnota
Procesor AMD Ryzen 5 1500X, Intel Core i7-4770K
Operačný systém Windows 10 (verzia 1909 alebo novšia)
Pamäť 16 GB RAM
Grafická karta AMD Radeon RX 470 (4 GB), AMD Radeon RX 6500 XT (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB), NVIDIA GeForce 1050 Ti (4 GB)
Pevný disk 100 GB voľného miesta
Doporučené poznámky SSD odporúčaný
Architektúra procesora 64 bitov

Odporúčané HW požiadavky

Pre plynulejšie hranie s vyšším počtom FPS uvádzame odporúčané HW požiadavky:

Požiadavka Hodnota
Procesor AMD Ryzen 5 3600X, Intel Core i7-8700
Operačný systém Windows 10 (verzia 1909 alebo novšia)
Pamäť 16 GB RAM
Grafická karta AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB), AMD Radeon RX 6600 XT (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 3060 (8 GB)
Pevný disk 100 GB voľného miesta
Doporučené poznámky SSD odporúčaný
Architektúra procesora 64 bitov

Okrem PC si môžete The Last of Us Part 1 zahrať aj na PS5.

Tip na článok – Najlepšie zombie hry

Kde kúpiť The Last of Us Part 1?

The Last of Us Part 1 si môžete kúpiť na online trhoviskách s hrami alebo v službe Steam. Odporúčame však hru kúpiť v obchode Key4You.cz, ktorý nám hru poskytol a sprostredkoval nám tak nezabudnuteľný zážitok z hrania tejto singleplayerovej hry.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *