Najlesie survival hry o prežitie na pc,, ps,, xbox. Survival hry
| | | | | | | | | |

Najlepšie Survival hry o prežitie na PC, PS a Xbox

Videohry typu survival sú obľúbenou a populárnou kategóriu hier. Tento žáner má fanúšikov medzi všetkými vekovými kategóriami. Niektoré survivalky sú vhodné pre dospelých ale nájdete medzi nimi aj tituly vhodné aj pre deti. Survival hry sú dostupné na rôzne herné platformy a nielen na PC, PS alebo Xbox. Hľadáte inšpiráciu akú survival hru si zahrať? Spoločne sa pozrime na najlepšie survival hry na PC, PS a Xbox.

Survival hry na PC, PS a Xbox

Survival hry sa zvyčajne odohrávajú vo fiktívnom alebo post-apokalyptickom svete. Niektoré survival hry sú zasadené do historického prostredia. Zvyčajne je v hre otvorený svet (open-world), čo znamená, že hráč sa môže slobodne pohybovať po mape. Dôležitým prvkom survival žánru je zabezpečiť zdroje, základné potreby a prežiť. Survival hry zvyčajne obsahujú aj crafting (výrobu predmetov) a stavanie. V survivalkach sa stretnete aj s varením (cookingom) a musíte zabezpečiť potravu aby ste neumreli od hladu. Budujete základnu, pripravujete pasce a vytvárate si bezpečné útočisko pred nástrahami. Nie vždy musia byť vaši nepriatelia iba monštrá, taktiež musíte zápasiť s nehostinným alebo nebezpečným prostredím.

Najlepšie survival hry

Pripravili sme zoznam rôznych survival hier pre deti aj dospelých. V zozname hier nájdete survivalky, ktoré sa odohrávajú v minulosti, budúcnosti, fiktívnom ale aj post-apokalyptickom svete. V našom článku nájdete rôzne hry na playstation 4, 5, počítač či Xbox.  Aké sú najlepšie survival hry, ktoré uzreli svetlo sveta? Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Najlepšie survival hry – názov, herná platforma a rok vydania

Názov hry Hra je určená na Rok vydania
Minecraft PC, Xbox, PS 2011
Rust PC, Xbox, PS 2013
7 Days to Die PC, Xbox, PS 2016
Ark Survival Evolved PC, Xbox, PS 2017
Valheim PC, Xbox 2021
The Forest PC, PS 2018
Conan Exiles PC, Xbox, PS 2018
No Man’s Sky PC, Xbox, PS 2016
V Rising PC 2022
Medieval Dynasty PC, Xbox, PS 2020
Subnautica PC, Xbox, PS 2014
Grounded PC, Xbox 2020
State of Decay PC, Xbox 2013
Death Stranding PC, Xbox, PS 2019

Minecraft

Survival hru minecraft môžeme zaradiť medzi najpopulárnejšie a najznámejšie hry. Táto hra je určená hlavne pre deti, ale zabavia sa pri nej aj staršie ročníky. Hra vznikla v roku 2009 od štúdia Mojang a Microsoft Studios. Minecraft môžete hrať v móde pre jedného hráča ale aj ako multiplayer. Hra začína na náhodne generovanej mape. Vygenerovaný svet je rozsiahly a nachádza sa tu množstvo zdrojov aj nepriateľov. Možnosti v hre Minecraft sú veľmi rozsiahle. Rozsiahly crafting, enchanting, varenie a stavanie zaraďuje túto hru medzi najlepšie survival hry všetkých čias.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Minecraft. Survival hra na pc, Xbox
Flickr.com | autor: o0N0o

Stavanie ponúka rozsiahle možnosti vybudovať stavby od výmyslu svete. Nie je problém postaviť z blokov, ktoré hra ponúka: automatické farmy, hradby, domy či mestá. Získavanie nerastných surovín v tmavom podzemí je dosť napínavé. Pod povrchom sa nachádzajú rozsiahle jaskyne v ktorých objavíte zaujímavé veci. Grafika v hre je kockovaná, čo je asi jediný nedostatok tejto hry.
Survival hra Minecraft ponúka viacero herných módov. Kreatívny mód ponúka hráčovi neobmedzené zdroje. Môžete tu stavať a experimentovať podľa vlastnej potreby. Netreba zabudnúť ani na ďalší mód s názvom Hardcore Minecraft. V tomto móde má hráč iba jediný život. Ak zomriete v tomto móde hru musíte začať hrať úplne od začiatku.

Na hru vzniklo obrovské množstvo gameplay a let’s play sérií. Komunita hráčov natočilo množstvo obsahu z hrania tejto hry.

MINECRAFT – GAMEPLAY

Rust

Rust je hra o prežitie založená na online multiplayeri, v ktorej hráči bojujú o prežitie v otvorenom svete plnom nebezpečenstva. Hra sa odohráva v rozsiahlom, náhodne generovanom svete, kde hráči musia zbierať zdroje, vyrábať nástroje a stavať si prístrešky. Cieľom je prežiť. Musíte bojovať proti nepriateľom, hladu, dehydratácii a extrémnym poveternostným podmienkam.Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra RustRust ponúka rozmanité herné zážitky. Od budovania vlastnej základne, spolupráce s ostatnými hráčmi až po dramatické boje s nepriateľmi a obliehanie základní iných hráčov. Rust ponúka rôzne herné mechanizmy. Hra ponúka od riadenia vozidiel, lovu zveri až po využívanie vlastných schopností a stratégií na prežitie v drsnom svete Rust. Hru môžeme jednoznačne zaradiť medzi najlepšie survival hry.

Hru Rust vyvinul tím Facepunch Studios a pôvodne bola vydaná v roku 2013 ako hra s obmedzeným prístupom. Odvtedy bola hra neustále vylepšovaná a aktualizovaná. Následne vyšla plná verzia hry na PC a následne pre herné konzoly Xbox One a PlayStation 4.

RUST – GAMEPLAY

7 Days to Die

7 Days to Die je sandboxová survival hra s hororovými prvkami. Táto hra vznikla ako spoločný projekt spoločností The Fun Pimps a Iron Galaxy Studios. Hra uzrela svetlo sveta v roku 2013 a odvtedy bola výrazne aktualizovaná a rozšírená.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra 7 Days to die so zombíkmi.7 Days to Die ponúka hráčom rozsiahly crafting, stavanie i varenie. Na mape sa nachádzajú obchodníci, s ktorými môžete nielen obchodovať ale aj zobrať si od nich questy. V hre je levelovací systém kde si vylepšujete skilly a perky. Hlavním cieľom v tejto survival hre je prežiť a to aj počas Blood Moonu. Keď nastane krvavý mesiac tak v noci sa objavia rozsiahle vlny zombíkov, ktorým sa musíte ubrániť.
Vývojári založili herné štúdio The Fun Pimps v roku 2012 s cieľom vyvinúť survival hru 7 Days to Die. Iron Galaxy Studios sa k projektu pripojilo neskôr, aby pomohlo s vývojom konzolových verzií hry. Iron Galaxy Studios vyvíja hry pre rôzne platformy od roku 2008.

7 DAYS TO DIE – GAMEPLAY

Ark Survival Evolved

ARK: Survival Evolved je sandboxová survival hra s akčnými a RPG prvkami. Hra ponúka aj multiplayer v ktorom môžete hrať s kamarátmi alebo inými hráčmi. Hráči bojujú o prežitie na ostrove plnom dinosaurov a iných prehistorických tvorov. Aby ste prežili musíte zbierať jedlo, suroviny, vyrábať predmety a stavať prístrešky.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Ark Survival Evolved
flickr.com | autor: steamXO

Survival hra Ark Evolved ponúka niekoľko herných máp na výber. Zaujímavým prvkom je, že môžete chovať dinosaure. Na skrotených dinosauroch môžete jazdiť. Na istých druhoch jazdíte po zemi s inými môžete lietať. Ark obsahuje minimum bugov, je dobre hrateľná a má super grafiku.Hru vyvinulo americké vývojárske štúdio Studio Wildcard v roku 2017. Hru si môžete zahrať na rôznych herných platformách vrátane PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Hra vychádza z pôvodnej verzie, ktorá bola vydaná prostredníctvom Early Accessu v roku 2015.

Štúdio Wildcard bolo založené v roku 2014 v Arizone v Spojených štátoch. Štúdio založili Jeremy Stieglitz, Jesse Rapczak, Doug Kennedy a Susan Browning Stieglitz. Títo ľudia predtým pracovali na hrách, ako sú Microsoft Flight Simulator, Titan Quest, BioShock Infinite a Mass Effect Andromeda. Od vzniku hry ARK: Survival Evolved sa štúdio zameriava predovšetkým na vývoj a podporu hry.

ARK SURVIVAL EVOLVED – GAMEPLAY

Valheim

Valheim je sandboxová survival hra s akčnými a RPG prvkami zasadená do severskej mytológie. Hráči musia čeliť bohom a príšerám, aby prežili v nehostinnom prostredí, kde je nevyhnutné zbierať zdroje, vyrábať predmety a stavať prístrešky.

Survival hra Valheilm ponúka rozsiahly crafting a stavanie. Dôležitým prvkom hry je aj varenie a farmárčenie. Vaša postava musí byť vždy dobre najedená aby ste mali čo najväčšiu silu.

Mapa sa generuje procedurálne (náhodne) a je veľmi rozsiahla. Na veľkej časti mapy sa nachádza more a mnoho ostrovov, ktoré musíte objaviť. Na mape je viacero biómov s rôzne silnými príšerami. Na výber je viacero zbrani, vďaka ktorým si môžete určiť štýl hrania. Dôležitým cieľom je prežiť a postupne zdolávať bossov.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra ValheilmHru vyvinulo Iron Gate AB, malé nezávislé vývojárske štúdio so sídlom vo Švédsku, a vyšla v roku 2021 pre PC v službe Steam. Hra sa pomerne rýchlo stala populárnou a získala si veľké množstvo fanúšikov. Bezpochyby Valheilm môžeme zaradi´t medzi najlepšie survival hry.

Štúdio Iron Gate AB bolo založené v roku 2018 a pozostáva len zo štyroch členov tímu. Štúdio sa zameriava na vývoj nezávislých hier a vzniklo po tom, čo jeho zakladatelia opustili vývojársku spoločnosť Coffee Stain Studios. Valheim je ich prvou veľkou hrou a štúdio plánuje v budúcnosti pokračovať vo vytváraní indie hier.

VALHEILM – GAMEPLAY

The Forest

Survival hra s prvkami hororu The Forest sa odohráva na opustenom ostrove po havárií lietadla. Hra je určená aj pre viacerých hráčov a príbeh hry si môžete vychutnať s kamarátom. Hlavným cieľom je prežiť – získať potravu, postaviť prístrešok a ubrániť sa pred nepriateľmi – kanibalmi a mutantami.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra The ForestMapa ostrova je primerane rozsiahla, kde sa nachádzajú dôležité zdroje. Pri skúmaní ostrova treba byť opatrní nakoľko tam na vás číhajú rôzny nepriatelia. Crafting v hre je jednoduchší, stavanie nie je moc rozsiahle. Tieto nedostatky kompenzuje zaujímavá dejová linka.
The Forest je prvý diel hry od nezávislého vývojárskeho štúdia Endnight Games. The Forest je staršia hra a štúdio dlhodobo vydávalo aktualizácie hry. Medzi hráčmi bol The Forest veľmi populárny. Aj toto je znak toho, že nezávislé vývojárske štúdio môže vydať kvalitnú videohru. Bezpochyby si zaslúži The Forest miesto medzi najlepšími survival hrami. V dobe písania článku vyšiel aj druhý diel s názvom Sons Of The Forest.

THE FOREST – GAMEPLAY

Conan Exiles

Survival hra Conan Exiles je z dielne nórskeho herného štúdia Funcom. Hru si môžete vychutnať v singleplayeri ale aj vo viacerých hráčov. Conan Exiles je situovaná v nelútnostnom svete barbarov a zločincov. Za nepriateľov budete mať divoké zvieratá, nepriateľské frakcie a starodávnych bohov.

Crafting v tejto survival hre je obsiahly. Pomocou výroby si môžete zaobstarať rôzne predmety – zbrane, brnenia a nástroje. Ako býva v survival hrách zvykov dôležitým prvkom hry je získavanie surovín. Na progres hry musíte farmiť kameň, drevo a kov, ktorý je potrebný na postup v hre. Samozrejme v tejto hre nechýba ani stavanie budov a crafting. Na výber je mnoho typov konštrukcií na stavanie vďaka ktorým si viete postaviť dom, zámok, hrad či opevnenie. Nechýbajú ani dekoratívne predmety na zútulnenie obydlia.

Najlesie survival hry o prežitie na pc,, ps,, xbox. Survival hry
flick.rom | autor: steamXO

Samozrejme nechýba ani prepracovaný leveling postavy. Na výber je viacero atribútov kam môžete umiestňovať získané body skúseností. Vďaka bodom skúseností viete špecifikovať postavu na rôzne štýly boja.

Ako býva vo svete barbarov zvykom nechýbajú ani otroci. Týchto otrokov viete skrotiť a následne využívať vo svoj prospech. Využiť ich môžete v rôznych staniciach na získanie zlepšenia výroby. Otrokov môžete použiť aj na boj s nepriateľmi.
Conan Exiles môžeme zaradiť medzi najlepšie survival hry. Prepracovaná grafika, minimum bugov, rozsiahly crafting a stavanie prináša perfektný herný zážitok.

CONAN EXILES – GAMEPLAY

No Man’s Sky

Kontroverziou opradená hra No Man’s Sky si prešla zaujímavým vývojom. Po vydaní hry získaval veľmi nízke ocenenia, čo sa však časom zlepšilo. Vývojárske štúdio Hello Games neustále zlepšovalo hru a určite si zaslúži ju zaradiť medzi najlepšie survival hry.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra No mans Sky
flickr.com | autor: ƝƖƇƠ ƬƖMΣ ™

Survivalovka No Man’s Sky s prvkami Sci-fi je situovaná vo vesmíre a na rôznych planétach. Multiplayer hra, sa odohráva v nekonečnom vesmíre s nepredstaviteľným množstvom planét – 18 quintiliónov. Videohra je unikátna svojou rozlohou v ktorom sa môžete pohybovať. Vesmír je generovaný procedurálne, pričom vývojári nemusia generovať každú lokáciu. No Man’s Sky môžeme zaradiť medzi najrozsiahlejšie open world hry. Vesmír tu síce nie je nekonečný ale nachádza sa v ňom 18 000 000 000 000 000 000 planét.

Na cestovanie vesmírov využívate vesmírne lode. Lode majú svoje veľkosti a triedy. V survival hre nechýba ani crafting, stavanie a zbieranie surovín po planétach. Na planétach môžete nájsť obchodníkov a kupovať a predávať predmety. V hre môžete aj pestovať rastliny, využívať rafinérie na upravovanie surovín či kŕmiť vesmírnych živočíchov. Hra No Man’s Sky si jednoznačne zaslúži miesto v najlepších survival hrách. Pre milovníkov, survivalu, vesmíru, hviezdnych lodí a objavovania je táto videohra ideálna.

NO MAN’S SKY CZ – GAMEPLAY

 

V Rising

Survival hra V rising je od spoločnosti Stunlock Studios. Hra ponúka singleplayer aj verziu pre viacerých hráčov. Hráč hraje v úlohe upíra, kde dôležitou úlohou je napĺnať svoje potreby – piť krv. Ako to už pri upíroch chodí tak denné svetlo vás môže zabiť, musíte sa mu vyhýbať.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra V risingAko to je pri kvalitných survivalovkách zvykom nechýba tu crafting, looting ani stavanie budov. Taktiež tu nechýbajú špeciálne útoky, zaujímavý systém boja a množstvo zbraní, ktoré využijete v boji. V hre V Rising si hráči obsadzujú určité územia, ktoré musíte chrániť pred ostatnými hráčmi (ak hrajete verziu pre viacerých hráčov.)
V hre sú bossovia, ktorých musíte eliminovať. Po zabiti bossa sa vám odomykajú nové možnosti v hre.

V Rising môžeme zaradiť medzi najlepšie survival hry. Pekná grafika, minimum bugov, zaujímavé lokácie, otvorený svet dáva hráčovi zaujímavý herný zážitok.

V RISING – GAMEPLAY

Medieval Dynasty

Survival hra Medieval Dynasty od poľského štúdia Render Cube je zasadená do stredovekého prostredia. Hráč hraje za mladého lovca, ktorého cieľom je založiť vlastnú dynastiu a nechať v histórií vlastní odkaz.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra Medieval DynastyDôležitým prvkom v hre je sa postarať o potreby nielen pre seba. Dostatok jedla, vody a tepla budete musieť zabezpečiť nielen sebe, ale aj obyvateľom vašej dediny. V hre si staviate domy a výrobné stanice. Do domov si môžete nasťahovať dedinčanov, ktorý vám budú pomáhať vo vašej dedine.

Ťaženie surovín, dreva, farmárčenie, lovenie či zbieranie byliniek sú dôležitým prvkom v hre. Využiť ich môžete vo svoj prospech. Druhou možnosťou je ich vymeniť u obchodníka za iný tovar alebo peniaze.V hre nechýba samozrejme platenia daní ako to už v stredoveku chodí. Na mape sa nachádza niekoľko dedín s ktorými môžete obchodovať. Svet je open-world čiže sa môžete voľne pohybovať po celej mape. Pri pohybe na mape si treba dávať pozor na nebezpečenstvá, ktoré budú na vás číhať.

Zaujímavým prvkom je striedanie ročných období. Na ročné obdobia je naviazané farmárstvo, čiže budete musieť správne načasovať zbieranie plodín, zber a obrábanie pôdy.

Medieval Dynasty môžeme s kľudným srdcom zaradiť medzi najlepšie survival hry. Pekná grafika, zaujímavé herné prvky, prepracované stavanie a crafting ocenia fanúšikovia survival hier.

MEDIEVAL DYNASTY – GAMEPLAY

Subnautica

Survival hra Subnautica od vývojárskeho štúdia Unknown Worlds Entertainment sa odohráva pod morom. Hráč sa nachádza na cudzej planéte a cieľom je prežiť v nehostinnom prostredí. Najviac času strávite v podmorských hlbinách, kde je stále čo objavovať.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra Subnautica
Flickr.com | autor: mrwynd

V survivalke Subnautica musíte samozrejme zabezpečiť svoje potreby ako kyslík, jedlo a vodu. V podmorských hlbinách sa nachádzajú rôzne suroviny, ktoré vám pomôžu zlepšiť vybavenie či uľahčiť prežitie. V podmorských hlbinách je viacero biómov. Dôležitým prvkom v hre je kyslík a strategické rozmýšľanie do akej hĺbky sa ponoriť aby som neprišiel o všetok kyslik.

V survival hre Subnautica je zaujímavá dejová linka, ktorá vám odhalí tajomstvá cudzej planéty. Nechýba tu ani crafting a stavanie budov ako sa na dobrý survival titul patrí. Zaradenie medzi najlepšie survival hry si určite zaslúži titul Subnautica. Pekná grafika, príbehová línia a pekné podmorské biómy zaujmú milovníkov podmorského sveta.

SUBNAUTICA – GAMEPLAY

Grounded

Survival hra s názvom Grounded je určená hlavne pre deti ale vychutnajú si ju aj dospelý. V hre sa nenachádza realistické násilie a tak je to vhodná hra pre deti. Hra je určená pre jedného alebo viacerých hráčov. Maximálne ju môžete hrať s ďalšími 3 hráčmi.
Hráči sa ocitnú v úlohe detí, ktoré sú zmenšené na úroveň hmyzu. CIeľom hry je prežiť v nebezpečnom prostredí záhrady.

Zabezpečenie vody a potravy v hre je dôležitým prvkom. Zbieranie surovín a stavanie budov taktiež nechýba v tejto hre. Môžete tu stavať obranné múry a pasce na hmyz na obranu pred nepriateľmi – hmyzom.
Grounded má peknú grafiku, zaujímavý dej a hráči si túto hru určite užijú. Bezpochyby môžeme Grounded zaradiť medzi najlepšie survival hry. Ak hľadáte rozptýlenie s deťmi tak toto je ideálna hra.

GROUNDED – GAMEPLAY

State of Decay

Survival hra so zombíkmi State of Decay sa odohráva v post-apokalyptickom svete. Za vznikom hry stojí herné vývojárske štúdio Undead Labs. Hráč sa ujme skupiny, ktorá prežila s ktorou spoločne budete musieť prežiť. V hre State of Decay musíte strategicky premýšlať svoje rozhodnutia, lebo aj malá chyba vás môže stáť život.

Zo skupinou preživších si musíte zabezpečiť jedlo, vodu a prístrešok. Útočiť na vašu základnu budú hordy zombíkov, ktorým sa budete musiet ubrániť. Každý preživší má špeciálne schopnosti, ktoré môžete u nich zlepšovať. Zo skupinou preživších môžete skúmať lokácie, obchodovať s inými skupinami. Musíte si ale dávať pozor aby ste si nenašli nepriateľov v iných skupinách.

Tip na článok – Najlepšie zombie hry

Survival hra State of Decay ponúka perfektný herný zážitok v post-apokalyptickom svete. Hra má peknú grafiku a zaujímavý príbeh a preto ju môžeme zaradiť medzi najlepšie survival hry.

STATE OF DECAY 2 – GAMEPLAY

Death Stranding

Survival titul s názvom Death stranding pochádza od legendárneho herného tvorcu Hideo Kojima. Dej sa odohráva v post-apokaliptickom svete a hrajete v roli kuriéra. Dejová linka je nádherná a úplne vás pohltí. Niektorý nazývajú túto hru ako walking simulátor. Na druhú stranu si hra našla veľa priaznivcov kvôli zaujímavej dejovej linie, hudbe a grafike.
Ako kuriér budete musiet doručovať balíky pričom zároveň budete musieť čeliť nástrahám nelútostného sveta. Ohrozovať vás budú nielen nebezpečné kreatúry ale aj dážď. Hra ponúka zaujímavý prvok sociálneho prepojenia, ktorý je unikátny. Nechýba ani zbieranie surovín, stavanie budov a nutnosť strategicky rozmýšľať.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra Death Stranding
flickr.com | autor: steamXO

Napínavý príbeh, nádherné zvukové efekty, soundtracky a prvok sociálneho prepojenia medzi hráčmi robia túto survival hru unikátnym titulom. Jednoznačne si táto hra zaslúži zaradenie do zoznamu najlepších survival hier.

Death Stranding – GAMEPLAYSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *