Čo je to fps? aké sú hodnoty fps? Frames per second. Čo je to snímky za sekundu?
|

Čo je to FPS? Prečo je dôležité mať dostatočne vysokú hodnotu?

FPS alebo počet snímok za sekundu je ukazovateľ, pomocou ktorého môžeme porovnať, ako dobre náš počítač zvláda danú hru. S FPS sa môžeme stretnúť hlavne v hrách pri hraní videohier.

Prečo je dobré mať vysoké FPS?

Všeobecne platí, že čím vyššie FPS, tým lepšie. Vďaka dostatočne vysokému FPS vám hra pobeží bez oneskorenia, čo je užitočné napríklad v strieľačkách ako Counter-Strike: Global Offensive. Vďaka tomu budete môcť rýchlejšie reagovať na spoluhráčov a súperov (pozri článok ako zvýšiť FPS v CSGO).

Čo je to FPS? Čo je to Ping? Porovnanie FPS vs Ping
unsplash.com | autor: Alex Haney

Koľko FPS potrebujem na hranie bez lagov?

Ak chcete hrať svoju obľúbenú hru bez oneskorenia, odporúčame vám vybrať si herný počítač alebo hernú konzolu, na ktorej by ste mohli hrať hru aspoň pri 30 FPS. Najideálnejšie v prípade kolísania FPS je mať aspoň 60 FPS, čo herné konzoly neumožňujú, ale na tých FPS na rozdiel od počítačov nekolíšu. Pre multiplayerove hry aby fungovali bez oneskorenia, musíte mať aj nízky ping, ideálne 50 alebo menej. Pretože vysoký ping spôsobuje mikrooneskorenie, ktoré má tendenciu spôsobovať dlhé časy odozvy na akcie. Dlhá odozva vzniká pri zmene zbraní, chôdze, či nákupe herných predmetov, ktoré sa dejú na úrovni siete.Najčastejšie príčiny nízkeho FPS

Jednou z najčastejších príčin pádov FPS sú predvolené grafické nastavenia v náročnejších hrách, preto v tomto prípade odporúčame znížiť detaily. Ak máte nízke FPS, môže sa vám pomalšie načítavať textúry, NPC, boti a iné časti hry. Pri strieľačkách môže byť problémom aj streľba alebo pohyb, pretože počítač musí nejakým spôsobom spracovať akciu, či už ide o načítanie textúr, pohyb, streľbu, jazdu atď. Na rozdiel od pingu môžete mať problémy s FPS aj v hrách pre jedného hráča.

Ping vs. FPS – rozdiel

  • Ping sa vyznačuje tým, že ak v multiplayeri na hernom serveri vykonáte akciu, ktorú váš čas odozvy nestihne spracovať, a po odhlásení a opätovnom prihlásení do hry zistíte, že sa akcia neuskutočnila. Skrátka ste boli rýchlejší ako váš internet so synchronizáciou herného servera
  • FPS sa vyznačujú tým, že na rozdiel od internetu nereagujú na akcie, ktoré vykonávate v hre vaše herné zariadenie – počítač či herná konzola.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔
Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *