Hry so sedmovými mariášovými kartami, Nemecké klasické karty,
| | | |

Hry so Sedmovými (Mariášovými) kartami

Sedmové (Mariášové) karty, vznikli v nemecku a majú názov aj nemecké karty. Na tento typ kariet vzniklo viacero hier, ktoré si môžete zahrať s priateľmi vo voľnej chvíli. Pripravili sme zoznam hier na ktoré vám stačia Sedmové-Mariášové karty.

Obsah článku – Hry so Sedmovými kartami:

Názov hry Počet hráčov
Faraón – Farár 2-4
Sedma 2-4
STOP – Kent 4-6
Mariáš 3-6
Vojna 2
Oko berie 2+

 

Faraón – Farár

Hry so sedmovými nemeckými kartami, Sedmové karty hry, Sedmová karta
pixabay.com | autor: Hans

Obľúbená kartová hra so sedmovými kartami pre 2-4 hráčov. Hra je určená pre deti i dospelých. Pravidlá hry Faraón (Farár) nie sú komplikované a môžete sa ich rýchlo naučiť. Existuje varianta s názvom Olympíjsky Faraón (farár), ktorá má mierne upravené pravidlá. Vyskúšajte túto kartovú hru a určite sa pri nej zabaví celá partia

Prečítajte si: Faraón (Farár) – pravidlá kartovej hry + Olympijska verzia

Sedma

Kartová hra so sedmovými kartami – Sedma je určená pre 2-4 hráčov. Sedma vznikla približne v 20. storočí v Česku a neskôr sa začala šíriť po celej Európe. Hra sa teší popularite nielen v Čechách a na Slovensku. Hra má trochu komplikovanejšie pravidlá ako Farár. Ideálna hra pre skúsených kartárov.

Prečítajte si: Sedma – pravidla kartovej hry pre 2-4 osobySTOP – Kent

Kartová hra STOP Kent je detská hra s veľmi jednoduchými pravidlami. Táto kartová hra je určená pre 4-6 hráčov. Stop-Kent je hra ktorú je možné hrať nielen so sedmovými kartami. Kenta si môžete zahrať aj so žolíkovými kartami v prípade, že nemáte po ruke sedmové karty.

Prečítajte si: STOP Kent – pravidlá kartovej hry

Mariáš

Zdvihová kartová hra so sedmovými (mariášovými) kartami. Hra pochádza z Nemecka a medzi kartami sa teší obľube. Počet hráčov pre túto hru je 3-6. Názov hry pochádza z francúzskeho slova mariage – svadba. Na Slovensku vzniklo aj viacero miestnych klubov, kde kartári chodia hrať túto kartovú hru.

Prečítajte si: Ako sa hrá Mariáš + pravidlá hry
Vojna

Kartová hra so sedmovými kartami – Vojna je určená pre 2 hráčov. Hra Vojna je jednoduchá kartová hra, ktorú zvládnu aj deti. Na začiatku sa zamiešajú karty a balíček sa rozdelí na dve kopy medzi hráčov. Následne každý hráč vyhodí kartu. Hráč, ktorý vyhodil vyššiu kartu vyhráva kolo a berie vyhodené karty. Tieto karty si vsunie na spodok balíčka. Môže nastať prípad, kedy hráči vyhodia rovnaké symboly. V tomto prípade obaja hráči vyložia ďalšie tri karty. O výsledku kto vyhral kolo rozhodne tretia karta a tá ktorá má vyššiu hodnotu vyhráva. Hru vyhral hráć, ktorý získa všetky karty.

V prípade, že ste nenašli hru, ktorá vás zaujala alebo chcete vyskúšať inú hru prečítajte si článok – Hry so žolíkovými kartami.

Hry so sedmovými mariášovými kartami, Nemecké klasické karty, Sedmové karty hry
pixabay.com | zandy126

Oko berie

Kartová hra Oko berie (známa aj pod názvom, Očko, Oko alebo 21) je rýchla kartová hra s mariášovými kartami. Hra Oko je Česká modifikácia hry vingt-et-un (pontoon) a má viacero modifikácií. Najmenší počet hráčov sú 2, ideálny počet je okolo 5, ale môže ju hrať aj viac ako 5 hráčov. Kartová hra Oko berie sa pravidlami podobá kartovej hre BlackJack.

Prečítajte si: Kartová hra Oko berie (21) – pravidlá

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *