Pravidlá hry Kent, ako hrať kartovú hru kent, hra kent
| | | |

Kent – STOP: pravidla kartovej hry pre 4 až 6 osôb

Detská hra Kent patrí medzi obľúbené kartové hry. Spoločenská hra je určená pre viac ako 4 hráčov, pričom maximálny počet je 6 hráčov. Pri väčšom počte hráčov hra prestáva byť prehľadná.

Žáner hry: Logická
Typ hry: Spoločenská, kartová
Počet hráčov: Pre viacerých hráčov, pre 4-6
Hra je určená pre: Deti, dievčatá, chlapcov

Obsah článku – Kent – STOP: pravidla kartovej hry pre 4 až 6 osôb:

Pravidlá hry Kent – video EN

Ako hrať Kenta.

Pravidlá hry Kent

Kent je jednoduchá kartová hra, ktorá nemá komplikované pravidlá. Hra je určená pre hlavne pre deti, ale zabavia sa pri nej aj dospelý. Poďme si priblížiť pravidlá tejto kartovej hry.

Začiatok hry Kent

Na hru je možné zvoliť buď Žolíkové karty alebo Sedmové (Nemecké karty). Hra začína utvorením dvojíc hráčov, ktorí hrajú spolu. Dvojica hráčov, ktorí vytvorili tím sedia z kríža. Maximálny počet dvojíc je stanovený na 2 alebo 3. Ak by hru hral väčší počet dvojíc hra prestáva byť prehľadná.
Dvojica si určí znamenie

Každá dvojica si určí tajné znamenie. Toto znamenie slúži na ohlásenie Kenta. Znamenie musí byť viditeľné aj pre ostatných hráčov. Tajné znamenie môže byť:

  • Neverbálne (poškriabanie po čele, žmurknutie, písknutie…)
  • Verbálne (slovo, veta či fráza)

Rozdanie kariet

Pred rozdaním kariet sa zamieša balíček. Každý hráč dostane 4 náhodné karty. Na stôl sa vyložia 4 karty aby boli viditeľné znaky kariet. Ostatné karty sa položia vedľa vyložených kariet.

Pravidlá hry Kent, ako hrať kartovú hru kent, hra kent
Kartová hra Kent | pixabay-com | autor: jackmac34

Začína kolo

Jeden hráč zahlási Štart a ostatní hráči si berú karty zo stola. Hráč si vezme kartu a následne jednu kartu vyloží. Keď si všetci hráči vymenia karty, tak sa 4 karty zo stola zoberú na kopu. Následne sa vyložia ďalšie 4 karty.

Poradie hráčov na branie kariet zo stola nie je. Platí tu pravidlo, že rýchlejší vyhráva.Ako získať Kenta?

Hra je založená na dvojiciach, ktorých úlohou je si dať znamenie, keď niekto s dvojice nazbiera 4 rovnaké karty – KENT. Na získanie Kenta hráč musí získať 4 rovnaké karty. Keď hráč získa Kenta, jeho úlohou je dať tajné znamenie spoluhráčovi. Ten následne hlási KENT. Ak sa tímu protihráčov nepodarí odhadnúť znamenie a nehlásia STOP KENT tak prehrala dvojica, ktorá získala Kenta.

STOP Kent

Protihráči majú možnosť hlásiť STOP KENT, keď majú pocit, že iný hráči získali Kenta. Keď niekto zahlási STOP KENT a protihráči nemajú kenta tak hru prehrávajú. Ak sa nemýlili vyhrávajú kolo.

TIP: Na pomýlenie protihráčov môžete používať falošné znamenia aby ste ich zmiatli. Ak sa to podarí a zahlásia STOP KENT a vy nemáte Kenta – tak prehrali kolo.

Existuje viacero druhov modifikácií pravidiel. Vždy je potrebné sa dopredu s hráčmi dohodnúť na pravidlách aby každy vedel ako hrať.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *