Hry s franuzskymi - žolíkovými kartami
| | | | | |

Hry so žolíkovými kartami

Žolíkové karty sú Francúzske karty s rôznymi obrázkami a farbami, s ktorými môžete hrať rôzne hry. Existuje mnoho hier, ktoré si môžete zahrať, či už sám alebo s partiou hráčov. Prinášame Vám zoznam obľúbených hier na ktoré je potrebný len balíček žolíkových kariet.

Obsah článku:

Názov hry Počet hráčov
Solitaire-Pasians  2-6
Žolík 4
Záchod 1
Poker 2+
STOP – Kent 2-10
Kanasta 2-6

Francúzske – žolíkové karty

Hry zo žolíkovými kartami, Francúzske remy karty, kral, kralovna.eso. Žolíkové karty hry.
Hry so žolíkovými kartami | unsplash.com | autos: Julio Klinger

Balíček žolíkových kariet obsahuje – 104 kariet + 4 žolíci = 108 kariet. Každý balíček obsahuje 13 typov kariet a 2 základné farby (čierna a červená). Každá farba obsahuje eso, kráľa, dámu, jacka a čísla od 10 do 2. Niektoré žolíkové hry môžu vyžadovať použitie ďalších kariet, prípadne je potrebný menší počet kariet.

Hry so žolíkovými kartami

Existuje mnoho hier so žolíkovými kartami, ktoré majú špecifické pravidlá a ciele. Napríklad v klasickej kartovej hre Žolík sa hráči snažia získať čo najviac bodov tým, že zbierajú postupky s vysokými hodnotami, zatiaľ čo v pokrových hrách sa hráči snažia vytvoriť silné kombinácie kariet a prekonať súperov. Hry so žolíkovými kartami sú obľúbené po celom svete a môžu byť zábavné pre všetky vekové kategórie. Žolíkové karty sa oplatí zobrať na chatu, dovolenku či výlet na spríjemnenie dlhej chvíle.
Pasians-Solitaire

Hra Pasiáns je kartová hra vhodná pre jedného hráča, ale existuje aj varianta pre viacerých hráčov. V preklade z francúzskeho jazyka slovo pasiáns znamená trpezlivosť. Na hru si pripravte žolíkové karty. Hra sa preslávila keď v operačnom systéme Windows okolo roku 1990 pribudla možnosť zahrať si túto hru pod názvom Solitaire.

Tip na článok: Pasians-Solitaire pravidlá a ako hrať kartovú hru

Hry so žolíkovými kartami, Pasian-Solitaire, kartová hra pre jedného hráča. Žolíkové karty hry.
Hra so žolíkovými kartami – Solitaire-Pasiáns | flickr.com | autor: Paul Downey

Žolík (Joker)

Obľúbená kartová hra pre celú rodinu – Žolík je vhodná pre 2-6 hráčov. Vznikla v 19. storočí a teší sa popularite do súčasnosti. Zaujímavosťou je, že od vzniku tejto hry sa výrazne nezmenili pravidlá. Kartová hra Žolík je nenáročná hra pre všetky vekové kategórie pri ktorej sa zabavíte celá partia.

Hra so žolíkovými kartami - Joker, Žolík. Žolíkové karty hry. Hry so žolíkovými kartami
Hra so žolíovými kartami – Žolíky | Unsplash.com | autor: Alessandro Bogliari

Tip na článok: Žolík – pravidlá a ako hrať kartovú hru

Záchod

Na hru záchod sú potrebné len žolíkové karty a hráči. Túto hru môžete hrať aj s deťmi nakoľko hra si zakladá len na pevnej ruke a nervoch. Hra je veľmi jednoduchá a nemá komplikované pravidlá. Žolíkové karty rozložíte na stole a na týchto kartách postavíte domček z kariet. Následne začína prvý hráč, ktorý ťahá kartu ktorá leží na stole. Ak potiahne kartu a domček nespadol pokračuje ďalší hráč. Takto sa striedajú hráči pokiaľ domček nespadne. Prehráva ten hráč, ktorému sa podarí potiahnuť kartu tak, že domček spadne.

Tip na článok: Najlepšie kartové hry pre jedného, dvoch a viacerých hráčov

Poker

Na klasickú hru Poker si pripravte francúzske (žolíkové) karty bez žolíkov. Existujú aj verzie hry kde sa používajú žolíky. medzi najrozšírenejšie verzie hry patrí Texas Hold’em. Hra sa zvyčajne spája s hazardom, ktorý je povolený od 18 rokov, ktorý samozrejme neodporúčame.

Poker - hra so žolíkovými kartami. Žolíkové karty hry. Najlepšie hry so žolíkovými kartami
Hra s žolíkovými kartami – Poker | Unsplash.com | autor: Clifford PhotographyKent – STOP

Hra Kent – Stop je obľúbená detská hra so žolíkovými kartami. Je určená pre 4 hráčov až 6 hráčov. Na hru si pripravte iba žolíkové karty. Dokonca si túto kartovú hru môžete zahrať aj so sedmovými kartami ak nemáte po ruke žolíkové karty.

Tip na článok: Kent – STOP: pravidla kartovej hry pre 4 až 6 osôb

Kanasta

Kartová hra Kanasta (Canasta) je obľúbená kartová hra so žolíkovými kartami, ktorú si určite obľúbite. Vznik tejto kartovej hry sa datuje do roku 1939 v Uruguaji. Pôvodná verzia tejto kartovej hry bola určená pre 4 hráčov. Postupom času sa pravidlá hry upravili a môžete sa stretnúť s verziou hry pre 2 až 6 hráčov. Kanastu môžeme označiť za párovú kartovú hru kde hráči hrajú v teamoch.

Tip na článok: Kanasta pravidlá hry + ako sa hrá

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *