Najlepšie kartové hry pre jedného, dvoch aj viacerých hráčov. Kartové hry zadarmo, online
| | | | | | | |

Najlepšie kartové hry pre jedného, dvoch a viacerých hráčov

Kartové hry patria medzi obľúbené hry na trávenie voľného času s priateľmi. Hry s kartami môže hrať jeden, dvaja ale aj viacerí hráči. Na hranie hier s kartami je potrebný balíček kariet či už žolíkových, nemeckých (Sedmových) alebo tzv. špeciálnych. Pripravili sme zoznam najlepších kartových hier z rôznymi druhmi kariet.

Obsah článku – Najlepšie kartové hry pre jedného, dvoch a viacerých hráčov

Kartové hry

Hry s kartami sa hrali už v dávnej minulosti hlavne pre zábavu. Kartové hry hrali od väzňov, mešťanov až po šľachticov. V súčasnosti kartové hry môžeme rozdeliť na dve kategórie: klasické a moderné. Medzi klasické kartové hry môžeme zaradiť tie, ktoré sa hrajú so žolíkovými alebo Nemeckými (Sedmovými) kartami. Medzi moderné kartové hry patria hry ako Bang či Výbušné koťátka. S týmito moderními kartami je zvyčajne možné hrať iba jednu hru. Aké sú najlepšie kartové hry, ktoré sa oplatí zahrať? Prinášame vám zoznam obľúbených kartových hier.Najlepšie kartové hry pre jedného, dvoch aj viacerých hráčov. Kartové hry zadarmo, online

Najlepšie a najznámejšie kartové hry – zoznam

Názov kartovej hry

 Potrebné karty

Faraón (Farár) Sedmové
Sedma Sedmové
Mariáš Sedmové
Stop Kent Sedmové, žolíkové
Vojna Sedmové
Solitaire-Pasiáns žolíkové
Žolík žolíkové
Poker žolíkové
Kanasta žolíkové
Záchod Sedmové. žolíkové
Výbušné koťátka špeciálne
Oko berie Sedmové
Uno špeciálne

Faraón (Farár)

Farár alebo aj Faraón je kartová hra so Sedmovými kartami, ktorá je určená pre 2 až 4 hráčov. Stretnúť sa môžete aj s názvom Olympijský faraón, ktorá má mierne upravené pravidlá. Klasický Faraón je rýchla kartová hra, pričom Olympijska verzia je určená na dlhšie hranie. Ideálna hra na dovolenku, chatu alebo hranie s rodinou či priateľmi. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítaje si pravidlá hry Faraón (Farár).

Hry so sedmovými mariášovými kartami, Nemecké klasické karty,
Pixabay.com | autor:zandy126

Sedma

Kartová hra Sedma sa hrá s Nemeckými (Sedmovými) kartami a je určená pre 2 až 4 hráčov. Sedma vznikla v Česku približne v 20. storočí. Popularite sa teší nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v iných krajinách Európy. Hra ma trochu viac zložitejšie pravidlá ako Faraón. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítaje si pravidlá hry Sedma.
Mariáš

Kartová hra Mariáš je zdvihová kartová hra so Sedmovými kartami. Názov hry Mariáš pochádza z francúzskeho slova mariage – svadba. Hra je určená pre 3 – 6 hráčov. Kartová hra, ktorá sa teší popularite aj v súčasnosti. Existuje dokonca aj niekoľko Mariášových klubov, kde členovia chodia hrať túto hru. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítajte si pravidlá hry MariášStop Kent

Kartová hra Stop Kent je hra so žolíkovými kartami, ale môžete si ju zahrať aj so Sedmovými kartami. Počet hráčov, ktorý môžu hrať túto kartovú hru je 4 až 6. Veľmi jednoduchá kartová hra určená primárne pre deti. Hra, ktorá si zakladá na prefíkanosti a blafování. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítaje si pravidlá hry Stop Kent.Pravidlá hry Kent, ako hrať kartovú hru kent, hra kent

Vojna

Kartová hra Vojna je hra so Sedmovými kartami. Kartová hra je určená pre 2 hráčov. Jednoduchá kartová hra, ktorá nemá komplikované pravidlá. Rýchla hra, ktorú si môžete zahrať aj s deťmi. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítajte si pravidlá hry Vojna.

Tip na článok: Hry pre deti na doma, ktoré musíte vyskúšať

Pasiáns-Solitaire

Kartová hra Pasiáns je hra so žolíkovými kartami. Pasiáns je hra určená primárne pre jedného sólo hráča, ale existujú varianty, kedy si ju môžete zahrať aj vo dvojici. Pasiáns vznikol vo francúzsku približne v 17. storočí. Hra sa neskôr stala populárnou vďaka Microsoftu. Spoločnosť vytvorila hru pre Windows s názvom Solitaire. Ak hľadáte kartovú hru pre jedného hráča prečítajte si pravidlá hry Pasiáns-Solitaire.
Žolík

Kartová hra Žolíky je hra s francúzskymi, žolíkovými kartami. Kartová hra Žolíky vznikla vo Veľkej Britání a dodnes sa výrazne nezmenili pravidlá hry. Ideálna hra pre celú rodinu s deťmi. Hra je určená pre 2-6 hráčov. Žolík je priemerne dlhá kartová hra, ktorú je možné hrať aj na viaceré kolá. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítajte si pravidlá kartovej hry Žolík.
Poker

Kartová hra Poker je hra s francúzskymi, žolíkovými kartami. Táto hra je spájaná s hazardom, ale môžete si ju zahrať aj bez nutnosti hrať o peniaze. Existuje viacero variant hry Poker ale najrozšírenejší je Texas Hold’em.Kanasta

Kartová hra Kanasta (Canasta) je obľúbená kartová hra so žolíkovými kartami, ktorú si určite obľúbite. Vznik tejto kartovej hry sa datuje do roku 1939 v Uruguaji. Pôvodná verzia tejto kartovej hry bola určená pre 4 hráčov. Postupom času sa pravidlá hry Kanasta upravili a môžete sa stretnúť s verziou hry pre 2 až 6 hráčov. Kanastu môžeme označiť za párovú kartovú hru kde hráči hrajú v teamoch.

Záchod

Kartová hra Záchod je hra so žolíkovými kartami. Hra je určená pre minimálne dvoch hráčov, pričom maximálny limit, koľký ju môže hrať nie je. Kartová hra, ktorá sa zakladá skorej na pevnej ruke a motorike je vhodná aj pre malé deti. Ak vás zaujímajú pravidlá tejto jednoduchej hry prečítajte si tento článok.

Výbušné koťátka

Kartová hra Výbušné koťátka sa hraje so špeciálnymi kartami. S kartami na hru Výbušné koťátka môžete hrať iba túto hru. Hra je určená pre 2 až 5 hráčov. Hra vznikla na Kickstarteri a patrí medzi historicky najúspešnejšie hry na tejto crowdfundingovej platforme. Do súčasnosti vzniklo viacero rozšírení tejto hry. Ak ste milovníkom mačiek, kariet a pekných designov, jednoznačne sa oplatí zahrať si túto hru.Kartová hra Oko berie

Kartová hra Oko berie (známa aj pod názvom, Očko, Oko alebo 21) je rýchla kartová hra s mariášovými kartami. Hra Oko je Česká modifikácia hry vingt-et-un (pontoon) a má viacero modifikácií. Najmenší počet hráčov sú 2, ideálny počet je okolo 5, ale môže ju hrať aj viac ako 5 hráčov. Kartová hra Oko berie sa pravidlami podobá kartovej hre BlackJack. Ak vás zaujíma táto kartová hra prečítajte si pravidlá hry Oko berie.

Kartová hra Uno

Uno je kartová hra vhodná pre 2-10 hráčov. Táto kartová hra sa čiastočne podobá na hru Faraón/Farár a Mau Mau. Na hru potrebujete balíček špeciálnych kariet. Hra Uno, vznikla v amerike približne v roku 1971. Za vznikom hry stojí holič s menom Merle Robbins z Readingu (štát Ohio). Hra si rýchlo našla fanúšikov a pre svoj veľký úspech sa rozšírila skoro do celého sveta. Hru momentálne vydáva firma Mattel. Pre svoju popularitu vytvorila herná spoločnosť Ubisoft videohru na základe tejto kartovej hry. Na oficiálnych stránkach Ubisoftu okrem základnej hry nájdete aj rôzne DLC (rozšírenia) pre túto hru. Ak vás zaujímajú pravidlá hry Uno prečítajte si tento článok.

Hry so Sedmovými kartami

Sedmové karty (Nemecké) sú klasické karty, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v každej domácnosti. Tieto karty pochádzajú z Nemecka a rozšírili sa po celej Európe. Medzi najlepšie hry so Sedmovými kartami môžeme zaradiť: Farára (Faraón), Sedmu, Mariáš či Stop Kent. Ak chcete vedieť aké hry môžete hrať so Sedmovými kartami prečítajte si článok – Hry so Sedmovými kartami.

Hry so žolíkovými kartami

Žolíkové (Francúzske) karty sú známe po celom svete. S týmito kartami si môžete zahrať mnoho rôznych hier. Medzi najlepšie kartové hry so žolíkovými kartami patrí Solitaire-Pasians, Žolík a Poker. Ak chcete vedieť aké hry môžete hrať so Sedmovými kartami prečítajte si článok – Hry so žolíkovými kartami.

Kartové hry online zadarmo

Ak nemáte doma karty alebo partiu hráčov s ktorými si chcete zahrať partičku kariet tak nezúfajte. Väčšinu týchto kartových hier si môžete zahrať online a zadarmo priamo vo webovom prehliadači. Druhou možnosťou ako si zahrať kartové hry zadarmo je cez mobilné zariadenie. Stačí sa zaregistrovať do obchodu s aplikáciami, vybrať si kartovú hru, stiahnuť a môžete hrať.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *