Pravidlá hry sedma, ako hrať kartovú hru sedma, nemecké - sedmové karty
| | | | | | | |

Sedma – pravidla kartovej hry pre 2-4 osoby

Sedma je kartová hra pre 2-4 hráčov. Na hru sú potrebné klasické Nemecké karty podobne ako na hru Farár (Faraón). Mierne náročnejšia hra ako Faraón. Sedma je podobná hre Mariáš. Prečítajte si ako hrať sedmu a pravidlá tejto kartovej hry.

Žáner hry: Logická
Typ hry: Spoločenská, kartová
Karty na hru: Klasické Nemecké (Sedmové – Mariášové)
Počet hráčov: 2-4
Hra je určená pre: Deti, dievčatá, chlapcov
Doba hrania: +- 15 min

Kartová hra Sedma – ako hrať hru


Dobrá hra na pameť pre deti aj dospelých.

História hry Sedma

Sedma je obľúbená kartová hra, ktorá pochádza z Česka a vznikla v 20. storočí. Hra sa začala šíriť po Európe a je populárna nielen v Čechách a na Slovensku. Kartová hra Sedma sa hraje aj v iných krajinách ako Nemecko, Chorvátsko, Maďarsko či Poľsko.

Sedma – pravidlá kartovej hry

Pravidlá kartovej hry Sedma nie sú náročné. Na hru sú potrebné iba Sedmové – Nemecké karty a papier + pero na zapisovanie získaných bodov. Poďme si bližšie priblížiť pravidlá hry Sedma. Ak hrajú 3 hráči na začiatku sa odoberú 2 nebodované karty – zvyčajne 8 a 9. Ak hrajú 3, tak hráč, ktorý získa červeného kráľa hraje sám. Tento fakt sa snaží zatajiť, čo najdlhšie. Ostatní dvaja hráči si na konci hry sčítajú body kariet.

V prípade, že hrajú 4 hráči tak hrajú spolu, ale nemôžu si radiť počas hry. Na konci hry sa týmto dvom hráčom spočítajú body kariet.

Farba a hierarchia kariet v hre Sedma nemá žiadny význam.

Sedma pravidlá kartovej hry, ako hrať sedmu, pravidlá sedmy
Sedma pravidlá | unsplash.com | autor: Daniela Kalwarowskyj

Hodnoty a typy kariet v Sedme

Karty sa v hre radia následovne: 7, 8, 9, 10, dolník, horník, kráľ, eso. Najhodnotnejšou kartou v hre je 7 (sedma). Táto karta vie prebiť všetky ostatné karty. Je podobne hodnotná ako žolík v kartovej hre Žolíky. Karty esá a 10 majú bodové hodnote 10. Ostatné karty ( 8, 9, kráľ, horník, dolník) nemajú žiadne bodové hodnotenie.Ako hrať kartovú hru Sedma

Pred začatím hry si hráči rozdajú karty. Každý hráč dostane rovnaký počet kariet – 4 karty. Následne zostávajúce karty sú odložené na stôl a tvoria balíček.

Úlohou je prebiť vyhodené karty a získať vyhodené karty. Vždy po vyhodení karty si hráči ťahajú s kôpky kartu aby mali rovnaký počet kariet na ruke ako na začiatku.

Prvý hráč môže položiť akúkoľvek kartu na stôl, pričom ostatní hráči musia položiť na ňu kartu rovnakého symbolu. Ak hráč nemá rovnakú kartu ako vyhodil prvý hráč, vyhadzuje inú kartu. Ak hráč vyhodí kartu s rovnakou hodnotou tak prebil kolo. Posledný hráč, ktorý vyhodí kartu s hodnotou akou vyhodil prvý hráč získava všetky karty. Ak hráč vyhodí sedmu prebije s ňou všetky ostatné karty. Hráć, ktorý posledný vyhodý sedmu berie vyhodené karty.

V pravidlách sa nachádza ešte pojem “spálená”. Spálená nastáva v momente keď všetci hráči vyhodia rovnakú kartu. V tomto prípade hráč, ktorý získal spálenú vyhráva. Spálená môže nastať aj postupným odkladaním kariet, ktoré bezprostredne následujú po sebe.

Kartová hra sedma pre 2 až 4 osoby, pravidlá kartovej hry, ako hrať, sedma online
Kartová hra Sedma | flickr.com | autor: Thomas Quine

Bodovanie v hre

Zvyčajne sa hraje na 10 bodov, ale hráči si môžu toto pravidlo upraviť na iný počet. Za výhru sa získava 1 bod. V prípade, že porazení pár nezískal žiadne body s kariet tak víťazný pár si zapíše 2 body. V prípade, že porazení nezískajú žiadne karty tak víťaz si pripíše výhru za 3 body.

TIP: Vyskúšajte podobnú kartovú hru s Nemeckými kartamiFaraón (Farár)

Sedma – online hra vo webovom prehliadači a mobilnej aplikácie

Sedmu si môžete zahrať aj bez kariet. Sedmu môžete hrať proti počítaču alebo inému hráčovi. Túto hru si môžete zahrať aj online zadarmo či už vo webovom prehliadači alebo stiahnuť z app store.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *