Mikádo, Ako sa hrá Mikádo, Pravidlá Mikádo, Mikádo pravidlá hry, stolová hra
| | | | |

Hra Mikádo – pravidlá jednoduchej hry + ako sa hrá

Mikádo je hra s drevenými paličkami, ktoré sa podobajú špajdle. Jednoduchá hra Mikádo je primárne určená pre deti, ale zahrať si ju môžete zo všetkými vekovými kategóriami. Ako sa hrá Mikádo? Aké sú pravidlá tejto jednoduchej hry? Dozviete sa v tomto článku.

Typ hry: Spoločenská
Hra je určená pre: Deti, dievčatá, chlapcov
Počet hráčov: 2+
Doba hrania: 10-15 minút

Obsah článku – Hra Mikádo – pravidlá jednoduchej hry + ako sa hrá

Hra Mikádo – video

História hry Mikádo

Slovo Mikádo pochádza z Japončiny a označovalo Japonského cisára. Ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že táto hra pochádza z Japonska, ale nie je ti tak. Táto jednoduchá hra vznikla v Európe. Do Ameriky došla hra z Maďarska okolo roku 1936. V Amerike túto hru môžete poznať pod názvom pick-up sticks.

Mikádo - drevené paličky, Pravidlá hry Mikádo, ako sa hrá mikádo, pravidla mikada
pixabay.com | autor: Alexas_Fotos

Hra Mikádo

Mikádo je stolová hra pre deti od približne 3 rokoch. Hru si môžete zahrať minimálne vo dvojici. Na hru Mikádo sú potrebné mikádo paličky. Materiál paličiek je zvyčajne vyrobený z dreva alebo plastu. Počet paličiek v balení je 41 kusov. Každá palička má farebné značenie, ktoré určuje hodnotu bodov.
Ako sa hrá Mikádo?

Na hru Mikádo potrebujete trpezlivosť a pevnú ruku. Úlohou hry je pozbierať mikádo paličky rukou, pričom sa nemôže pohnúť žiadna palička. V prípade, že sa pohne mikádová palička nasleduje ďalší hráč. Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov a vyhrať tak hru.

Hra Mikádo, Ako sa hrá Mikádo, Pravidlá hry Mikádo, Mikádo, Mikádové paličky
pixabay.com | autor: Kranich17

Pravidlá hry Mikádo

Hra začína uchopením celého balíka Mikádových paličiek do päste. Hra začína tak, že hráč dá päsť s paličkami nad hrací stôl a otvorí ruku. Keď rozhodite paličky na stôl začína prvý hráč. Zo stola sa môže odoberať iba po jednej paličke. Najlepší postup je si vždy vytipovať takú paličku, kde je najmenšia pravdepodobnosť, že hráč pohne inou paličkou. Vyberajte tie paličky, ktoré majú najvyššie bodové hodnotenie.
V prípade, že hráč, ktorý si ťahá paličku pohne inou paličkou na stole nasleduje druhý hráč v poradí. Ak sa hráčovi podarí získať paličku s názvom Mikádo alebo Mandarin tak si môže vypomáhať touto paličkou pri odoberaní Mikádo paličiek z kopy. Hra končí vtedy keď už sú pozbierané všetky paličky.Bodové hodnotenie Mikádo paličiek

Po pozbieraní Mikádových paličiek hra končí. Na rade je sčítanie bodov paličiek, ktoré hráč nazbieral. Poďme sa pozrieť na bodové hodnotenie:

Farba Názov paličky Body za jeden kus Počet paličiek v hre
Modrá MIKADO 20 1
Červená/modrá/červená/modrá/červená MANDARIN 10 5
Modrá/žltá/červená BONZIA  5 5
Modrá/žltá/červená SAMURAI  3 15
Modrá/červená KULI  2 15Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *