DayZ - survival hra v postapokalyptickom svete. Recenzia hry DayZ. Hra v otvorenom svete
| | | | | | | | | |

Postapokalyptická open-world hra DayZ

DayZ je vydarenou kombináciou otvoreného sveta a survival žánru. Od svojho vydania patrí medzi obľúbené survival hry v hernom segmente.

O survival hre DayZ

DayZ je survival hra z roku 2013, ktorú vyvinula spoločnosť Bohemia Interactive. Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde hráči bojujú o prežitie v otvorenom svete plnom nebezpečenstva a zároveň sa snažia nájsť spôsob, ako sa dostať zo zamorenej oblasti.

Hráči v DayZ začínajú len s obmedzeným množstvom vybavenia a musia sa naučiť prežiť v drsných podmienkach. Základné potreby, ako je jedlo, voda a prístrešok, sú vzácne a hráči musia byť ostražití, aby neumreli. Okrem toho sa hráči musia chrániť pred nakazenými, ktorí budú útočiť na vašu postavu. Ďalšie nebezpečenstvo predstavujú ostatní hráči, ktorí sa snažia ukradnúť vaśe zdroje.
Jednou z najväčších predností hry DayZ je jej otvorený svet. Hráči sa môžu voľne pohybovať a skúmať obrovské množstvo oblastí. Zároveň však treba byť opatrný, pretože všade hrozia riziká. Väčšina miest je zničená, jedlo a voda sú vzácne a hrozí nebezpečenstvo od nakazených a ostatných hráčov.

Hráči musia byť veľmi opatrní aj pri plánovaní svojich ciest. Musia sa naučiť, ako nájsť cestu po mape a zároveň sa vyhnúť nebezpečným oblastiam. V závislosti od výberu servera sa hráči môžu stretnúť s rôznymi výzvami a rizikami. Napríklad na niektorých serveroch sú zdroje vzácnejšie a nakazení sú agresívnejší.

Ďalšou kľúčovou súčasťou DayZ je interakcia s ostatnými hráčmi. Hráči môžu spolupracovať, vytvárať skupiny a spoločne bojovať proti nakazeným a ostatným hráčom. Na druhej strane môžete byť napadnutí a okradnutí inými hráčmi, čo znamená, že sa musíte mať neustále na pozore.

DayZ sa môže pochváliť aj veľmi realistickou fyzikou.

Dayz Standalone – Gameplay

 DayZ – Mapy v hre

DayZ obsahuje mapu Chernarus v základnej hre. Pre spestrenie si však môžete kúpiť aj mapu Livonia, ktorá je k dispozícii ako DLC pre hru. Mapa Chernarus sa odohráva v krajine v bývalom Sovietskom zväze.

DayZ mapa. Open world survival hra Dayz - map

DayZ si môžete zahrať aj na komunitných mapách v službe Steam Workshop.

HW požiadavky na hru DayZ

Neviete, či váš počítač zvládne DayZ? Nižšie sú uvedené hardvérové požiadavky pre DayZ. Pre optimálny výkon odporúčame hrať DayZ na hernom počítači alebo notebooku, ktorý spĺňa odporúčané hardware požiadavky. DayZ však môžete hrať aj na počítači, ktorý spĺňa minimálne HW požiadavky, len odporúčame znížiť detaily.

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačny systém: Windows 7 32-bit Operačny systém: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz alebo AMD Athlon 2.5 GHz Procesor: Intel Core i5-2300 alebo AMD Ryzen 5 1600X
RAM: 4 GB RAM: 8 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 560 alebo AMD Radeon HD 7750 s 1 GB VRAM Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970 alebo AMD Radeon R9 390 s 4 GB VRAM
DirectX: Verzia 11 DirectX: Verzia 11
Pevný disk: 14 GB voľného miesta Pevný disk: 25 GB voľného miesta

Kde kúpiť DayZ?

DayZ si môžete kúpiť napríklad na Steame alebo na trhoviskách a e-shopoch s digitálnymi kľúčmi. Vďaka zľavovému kódu „GAMESQUADSK“ získate zľavu na DayZ, DLC (Livonia) a ďalšie hry na Key4You.cz


najlepšie hry zdarma zo zľavou, najlacnejšie steam kľuče

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *