strielacka-counter-strike-mapy-hw-naroky-esport
| | | | | | |

Hra Counter-Strike legendárna strieľačka

Legendárna akčná strieľacia hra, ktorú si obľúbilo veľké množstvo hráčov po celom svete. Hra Counter-Strike je o súboji teroristov a špeciálnych jednotiek policajtov, pričom vydanie hry sa datuje na rok 2000. Hra sa teší veľkej obľube aj po viac ako 20 rokoch od vydania. Táto hra je zaradená aj do profesionálneho E-sportu, kde viaceré tými súperia medzi sebou o rôzne zaujímavé ceny. 

Žáner hry: Akčná, Strieľačka, FPS
Žáner hry podľa platformy: Strieľačka na PC
Počet hráčov: Multiplayer, Single player
Na herné platformy: PC
Vývojárske štúdio: Valve
Engine hry: CS (GoldSrc), CS:S (Source)
Rok vydania hry: 2000

Obsah článku – Hra Counter-Strike legendárna strieľačka:

O čom je strieľacia hra Counter-Strike

Counter-Strike je séria strieľačiek pre viacerých hráčov z pohľadu prvej osoby, v ktorých bojujú dva tímy (Teroristi a Counter-Teroristi), prví spomínaní majú za úlohu spáchať teroristický čin (bombardovanie, branie rukojemníkov, atentát ), zatiaľ čo Counter-Teroristi sa mu snažia zabrániť (zneškodniť bombu, zachrániť rukojemníkov, alebo eskortné misie).

counter-strike-strielacia-akcna-hra-pc-multiplayer
Counter-Strike strielacia hra na pc | flickr.com | Autor: steamXO

História a súčasnosť Counter-Strike

Úplne prvý začiatok Counter-striku začal na Windows v roku 1999. Pôvodne bol však vydaný ako modifikácia pre Half-Life. To sa zmenilo, keď práva na modifikáciu získalo Valve, ktorí potom premenili Counter-Strike na maloobchodný produkt vydaný v roku 2000.

Medzi veľmi známu sériu Counter-Striku patrí určite verzia 1.6, ktorá bola vydaná 15. septembra 2003.

Hra dostala vo verzii 1.6 už podobu, akú môžeme vidieť dnes. Do hry sa pridali v tej dobe zbrane ako FAMAS, Galil, hra dostala oveľa lepšiu grafiku, bol pridaný taktický štít a veľa ďalších.

Counter-Strike 1.6. cs_office | flickr.com | Autor: gitmonation84

Počas tejto doby sa toho veľmi nestalo, až do 21. augusta roku 2012, kedy bola vydaná v dnešnej dobe, jedna z najhranejších FPS hier Counter-Strike: Global Offensive. Vývojári pridali nové mapy, zbrane, hra sa stávala viac hrateľnejšia aj vďaka vylepšenej grafike oproti pôvodnej verzii 1.6.Counter-Strike: Global Offensive mapy

Na výber je niekoľko typov máp. Základná sada obsahovala mapy štyroch typov, najhranejšie sú tieto dve, ich zvyšok zanikol.

de_ – (Defusal) T majú za úlohu v určenom časovom limite položiť bombu na jedno z dvoch miest na mape – bomba musí explodovať. CT sa im v tom snaží zabrániť, prípadne musí položenú (aktivovanú) bombu zneškodniť. Medzi najznámejšie patria de_inferno, de_mirage a de_dust2.

cs_ – (Counter strike, Hostage Rescue) CT majú za úlohu odviesť do základne rukojemníkov, ktorí strážia T vo svojej základni – obmedzené časovým intervalom. Známe sú napr. cs_office, cs_assault a cs_italy.

Celkovo teda momentálne existuje 8 hlavných máp, ktoré sa hrajú pravidelne: Mirage, Dust II, Inferno, Nuke, Overpass, Ancient, Vertigo. Všetky tieto mapy sa nachádzajú v súčasnosti v službe Active Duty, takže na týchto mapách súťažia najlepšie svetové profesionálne tímy. V skutočnosti sa v hre nachádza oveľa viac máp, ale sú skôr pre začiatočníkov alebo jednoducho hráčov, ktorí si zapnú hru len na matchmaking.

akcna-hra-counter-strike-cs-go-mapa-cobblestone-maps-de_cbble
Counter Strike CS:GO – Cobblestone de_cbble | flickr.com | Autor: steamXO

Herné módy v hre Counter-Strike

Global Offensive momentálne ponúka osem herných módov na hranie online:

Casual (Nenáročný) a Competitive (Kompetitívne): Najznámejšie herné módy, oba zahŕňajú Misie s bombou a Misie s rukojemníkmi.

Misie

Misia s bombou: Teroristi majú za úlohu položiť bombu na jedno z dvoch určených položísk, ktoré sú spravidla označené písmenami A a B; Counter-Teroristi majú za úlohu predísť výbuchu bomby buď tak, že nenechajú Teroristov bombu vôbec položiť, alebo ak je už položená, jej zneškodnením.

Misia s rukojemníkmi: Counter-Teroristi majú za úlohu oslobodiť rukojemníkov držaných Teroristami a dostať ich na miesto vyzdvihnutia; Teroristi majú za úlohu predísť oslobodeniu rukojemníkov. Pokiaľ sa Terorista alebo Counter-Terorista pokúsi zabiť rukojemníka, dostane peňažnú pokutu. Update neskôr zmenil spôsob, akým Counter-Teroristi zachraňujú rukojemníkov: namiesto toho, aby rukojemníkov na miesto vyzdvihnutia doviedli, tam musí teraz jedného doniesť. CT útočí a naopak T bráni. Mapy na hranie tohto módu: Agency a Office.
Módy

Arms Race (Zbrojací závod): Každý hráč má za úlohu zabiť čo najviac protihráčov s cieľom získať 16 lvl. S každým levelom sa hráčovi zlepšuje zbraň. Posledným levelom je zlatý nôž. Keď hráč zabije zlatým nožom protivníka, celý jeho tím vyhráva.

Demolition: Na začiatku hry tímy dostanú zbraň, ktorá je typická pre ich tím. Ďalšiu zbraň dostanú tým, že zabijú protivníka. Mód je o tom, že si každý zastrieľa s inou zbraňou.

Deathmatch: Každý hráč si zvolí ľubovoľnú zbraň a snaží sa zabiť čo najviac protihráčov, čo mu udelí určitý počet bodov a snaží sa vyhrať s najvyšším počtom. Mód je doplnený respawnom (oživením). Po smrti sa hráč znova objaví na inom mieste danej mapy.

Wingman (Brat v zbrani): Verzia kompetitívneho módu pre štyroch hráčov (2vs2). Systém pravidiel schopnostných skupín je obdobný ako pri kompetitívnom móde, hrá sa však iba 16 kôl. Site na položenie bomby je ale iba jeden!

Ďalší z módu je Flying Scoutsman, jediná zmena je zvýšená gravitácia.

Komunitné servery: Na mnohých z nich však nájdeme mnoho módov vytvorených hráčmi, medzi najznámejšie patria napríklad Jailbreak, Trouble in Terrorist Town alebo Surf.

Danger Zone (Zóna smrti): Mód je vytvorený v štýle Battle Royale. Hra ponúka možnosť hrať samostatne alebo v tíme. Na začiatku zvolí svoju lokáciu dopadu. Môže využiť ako zbrane umiestnené na mape, tak aj tablet, ktorý všetkým hráčom umožňuje nakúpiť zbrane a ďalšie utility za určitý obnos peňazí získaný prežívaním, prehľadávaním mapy alebo zabíjaním nepriateľov.

Zbrane a nože v CS:GO

PIŠTOLE: Glock-18(T), P2000, USP-S(CT), P250(T+CT), Five Seven(CT), Tec-9(T), SK-75 Auto( CT+T), Dual Berretas(T+CT), Desert Eagle (T+CT)T

ŤAŽKÉ ZBRANE: Medzi ťažké zbrane patrí Negev, Nova, MAG-7, XM1014, M249

SAMOPALY: MAC-10 (T), MP9 ( CT), MP7 (CT + T), UMP-45 (CT + T), PP-BIZONT + T) a P90 (CT + T).

PUŠKY: AWP(CT+T), SCAR-20(CT) alebo G3SG1(T), ďalej automatické pušky ako: FAMAS (CT), Galil AR(T), AUG(CT), SG 553(T), AK- 47 (T)

VYBAVENIE A GRANÁTY: Medzi vybavenie sa dá počítať aj vesta s helmou, sada na zneškodnenie bomby, alebo Zeus. Medzi granáty: Molotov, deco, HE granát, dymovnice, oslepujúce granáty.


Aké typy nožov sú v CS?

V hre je teraz možné získať desať rôznych skinov nožov (okrem dvoch defaultných). Pokiaľ získame skin na nôž, nijako to však neovplyvní jeho vlastnosti v hre – jeho funkčnosť a účinnosť je úplne rovnaká ako u defaultných nožov.

cs-go-skin-na-noz-rucna-zbran
Skin CS:GO – Nôž | flick.com | Autor: Brock Ketchum

1) GUT KNIFE
2) FLIP KNIFE
3) SHADOW DAGGERS
4) FALCHION KNIFE
5) HUNTSMAN KNIFE
6) BOWIE KNIFE
7) BAYONET KNIFE
8) M9 BAYONET KNIFE
9) BUTTERFLY KNIFE
10) KARAMBIT KNIFE

Pre mnoho ľudí sú nože v CS GO biznis a investície. Najdrahší nôž stojí cez 35 miliónov korún. Existuje asi 13 rôznych vzorov Blue Gem Karambitov, ale číslo 387 je bez akejkoľvek viditeľnej stopy zlata. Celá strana, ktorá je pre hráča obvykle viditeľná, je priezračne modrá iba s niekoľkými tmavými škvrnami. Podľa CSGO Float existuje len osem takýchto exemplárov. Podľa niekoľkých expertov by sa mohla cena skinov do budúcnosti ešte zdvihnúť.

CS:GO príkazy do konzoly

CS:GO príkazov do konzoly je neskutočný počet ale my si vypíšeme iba tie najviac potrebné, ktoré by mal každý lepší hráč ovládať.

net_graph 1 – Najviac užitočný príkaz zo všetkých, zobrazí všetky informácie o FPS, odozve internetu a mnoho ďalších vecí.

fps_max 0 – Vaše FPS nebudú limitované a Váš PC pôjde na čo najväčší výkon!

cl_radar_always_centered – Nastavenie radaru, možnosť vycentrovať

+cl_show_team_equipment – Jeden z novo pridaných príkazov do hry ale veľmi dôležitý! Vďaka tomuto príkazu môžete vidieť nad hlavami spoluhráčov čo si kúpili.

Aké príkazy si nastaviť na svoj server, keď chcem trénovať napr. granáty?

Po zadaní sv_cheats 1 , môžete napríklad používať takéto príkazy:
sv_infinite_ammo 1 (Neobmedzené náboje – nie je potrebné prebíjať)
sv_showimpacts 1 (Vidíte, kam letia náboje)
sv_grenade_trajectory 1 (Vidíte kam letia dymovnice, oslepujúce granáty a granát
mp_roundtime_defuse 60 (Nastavíte čas kola na defuse mapách)
mp_buytime 999 (Nastavíte čas nákupu)
mp_freezetime 0 (Vypne freeze time – Hneď po štarte začne kolo)
mp_startmoney 10000 (Nastavíte koľko peňazí budete mať od začiatku kola)

GAMEPLAY V CS:GO

Jedna z vecí, ktoré sú slávne sú série komunikácie profesionálnych tímov v CSGO. Je to dosť zaujímavý pohľad, v ktorom si môžete všimnúť ako reagujú hráči na určité informácie, ako komunikujú so svojimi spoluhráčmi a mnoho ďalších vecí.

GAMEPLAY – When POLISH ENCE Hits Too Hard! IEM Dallas VOICE COMMS!

FaZe Voice Comms vs Polish Ence!

Profesionálny hráč za tým Entropiq – Michal „lecker“ Kadlíček

Jeden z ďalších kanálov na odporúčanie je určite profesionálny hráč Michal „lecker“ Kadlíček, ktorý hrá profesionálne za Entropiq Prague. Vysvetľuje veľmi dobré tipy a triky pre začiatočníkov a aj pokročilejších hráčov!

ENTROPIQ LECKR – INFERNO CT TIPY A TRIKY! [BANÁN CONTROL + A-SITE TRIKY!]

hell0 its yo boi leckr a dnes tu je další stream záznam z pár supr čupr utilitek!

Airsoft a Counter-Strike

Pre milovníkov počítačovej hry Counter-Strike môže byť zaujímavá hra airsoft. Na Slovensku je viacero airsoftových ihrísk, kde môžete si môžete túto adrenalínovú hru zahrať. Na túto hru je potrebná airsoftová zbraň, guličky a iné vybavenie, ktoré si môžete buď zakúpiť alebo požičať.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔
Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *