cd-projekt-red-polske-vyvojarske-studio-red-engine

Poľské herné vývojárske štúdio CD Projekt Red

Vývojárske štúdio pod názvom CD Projekt Red vzniklo v roku 2002 v Poľskom meste Varšava. Zakladateľmi tohto vývojárskeho štúdia sú Michał Kiciński a Marcin Iwiński. Využili svoje herné skúsenosti a vytvorili vývojárske herné štúdio ktoré stojí za vznikom úspešných hier ako The Witcher (Zaklínač) alebo Cyberpunk 2077.

Obsah článku – Poľské herné vývojárske štúdio CD Projekt Red:

Herné projekty herného vývojárskeho štúdia

Medzi najznámejšie herné počiny vývojárskeho štúdia CD Projekt Red patrí trilógia Zaklínač a Cyberpunk 2077. Podklad pre hru Zaklínač 1 bola knižná predloha od Poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského, ktorý napísal sériu kníh o Zaklínačovi.Prvá hra o Zaklínačovi vyšla v roku 2007 na Aurora Engine. O 4 roky neskôr vyšlo pokračovanie pod názvom Zaklínač 2 Vrahovia kráľov (ang. The Witcher 2: Assassins of Kings). Hra využívala už nový engine s názvom REDengine 2. Herné vývojárske štúdio CD Projekt Red vydalo v roku 2015 hru Zaklínač 3 Divoký hon (ang. názov The Witcher Wild Hunt). V Zaklínačovi 3 bol použitý REDengine 3. Veľkým herným počinom vývojárskeho štúdia CD Projekt Red bol Cyberpunk 2077, ktorý beží na Red Engine 4, ktorý vyvinuli podľa potrieb tejto futuristickej hry.

Engine od CD Projekt Red – REDengine

cd-projekt-red-cyberpunk-2077-redengine

RPG hra Cyberpunk 2077 – REDengine | flick.com | Autor: Stefans02

Engine od CD Projekt Red – REDengine

REDengine je herný engine vytvorený na mieru špeciálne pre nelineárne RPG hry. REDengine bol nástupcom staršieho enginu z názvom Aurora Engine. Herný engine prešiel viacero aktualizáciami a vývojom. Herné štúdio ale oznámilo, že Wticher 4 bude fungovať na Unreal Engine 5 na hernom Engine od štúdia Epic Games.
Vývoj REDengine: 2011-2020

Historický vývoj herného enginu REDengine od herného štúdia CD Projekt Red.

Akcie hernej vývojárskej spoločnosti CD Projekt Red

CD Projekt Red bola najhodnotnejšia herná spoločnosť, ale poklesy na akciovom trhu začali od vydania Cyberpunk 2077. Na trh pustili zabugovanú hru a zniesla sa vlna kritiky medzi hráčmi. Odvtedy nastal pokles akcií firmy. Firma Sony nechcela predávať RPG hru Cyberpunk 2077 kvôli bugom. Taktiež sa objavili žaloby zo strany investorov. Postupom času, ale vydávali patche na Cyberpunk a snažily sa bugy v hre opraviť.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *