zaklinac-3-witcher-postavy-pribeh-zbrane-zbroje-hw-naroky
| | | | |

Zaklínač 3 – Divoký hon: príbeh o Ciri a Geraltovi z Rivie

The Witcher 3: Wild Hunt (Zaklínač 3 Divoký Hon) je tretie pokračovanie úspešnej hernej trilógie o zaklínačovi Geraltovi. Herné vývojárske štúdio CD Projekt Red dostalo cez 800 ocenení za Rpg hru Zaklínač 3. Pekná grafika, zaujímavý príbeh, množstvo vedľajších misií a otvorený svet prinášajú neopakovateľný zážitok z hry.

Žáner hry: RPG, Akčná hra
Žáner hry podľa platformy: RPG na PC, RPG na Xbox, RPG na PS
Počet hráčov: Single player
Vývojárske štúdio: CD Projekt Red
Engine hry: REDengine 3
Rok vydania hry: 2015
Ostatné tagy: Open-world hra

Zaklínač 3 Divoký hon – príbeh a postavy

Hlavné postavy Zaklínača 3 sú zaklínač Geralt, Ciri, Yennefer, Triss, Zoltan a Marigold, pričom väčšina z nich sa objavili aj v Zaklínačovi 1 a Zaklínač 2 Vrahovia kráľov. Príbeh hry je hlavne o Geraltovi a Ciri, ktorá je známa aj pod menom Cirilla z Cintry, ktorá je vnučkou Calanthé – Levice z Cintri. Zaklínač Geralt sa bude vo vedľajších misiách pasovať z príšerami, na ktoré dedinčania vypisujú odmeny na dedinskej nástenke. Zaklínač 3 Divoký hon je nelineárne RPG s otvoreným svetom kde Vaše rozhodnutia budú mať vplyv na vývoj deja.

Hlavnou úlohou je spoločnými silami poraziť obávaný Divoký hon, ktorý prenasleduje Cirillu. Príbeh sa odohráva na pozadí vojnového ťaženia Nilfgaardu proti Severskému kráľovstvu. Príchod smrtonosnej armády z iného sveta – Divokého honu prináša oveľa väčšie nebezpečenstvo ako vojnový konflikt medzi Nilfgaardom a Severským kráľovstvom. Geralt a Ciri majú ťažké poslanie na ktoré ale nebudú sami.

zaklinac-3-divoky-hon-the-witcher-wild-hunt-zaklinac-geralt-ciri
Zaklínač Geralt z Rivie a Ciri | flickr.com | Autor: Stefans02

Zaklínač 3 – Vývoj postavy

Plnenie úloh a zabíjanie nepriateľov Vám pridáva XP – skúsenostné body. Ak získate dostatočné množstvo skúsenostných bodov postupujete na vyšší level a zároveň získate body, ktoré si môžete rozdeliť do rôznych oborov. Rozloženie bodov určuje aj štýl boja pričom si môžete body reseťovať a znova prerozdeliť.

Zaklínač 3 – Zbrane a zbroj

Dôležitým prvkom hry je zbieranie a vyrábanie zbraní a zbroje. Ako pravý zaklínač nesiete dva meče jeden oceľový, ktorý je určený na ľudí a druhý strieborný meč určený na boj s príšerami. Netreba zabúdať ani na Geraltovu výzbroj, ktorá ho chráni pred útokmi nepriateľov.
V otvorenom svete hry zbierate predmety, suroviny a nákresy s ktorých si môžete vyrobiť zbrane alebo výstroj. Geralt si môže pomocou nákresov a remeselníkov vytvoriť rôzne meče a brnenie. Najlepšia výzbroj je rozdelená do 3 škôl: Medveďa, Kočky a Zmije. Na získanie tejto výzbroje je zvyčajné potrebné nájsť nákresy a následne ich dať ukuť u remeselníka. Postupným levelovaním postavy je možné si vylepšiť svoju výzbroj.

zaklinac-3-the-witcher-wild-hunt-zaklinac-geralt-a-prisera
Zakinač Geralt a príšera | Flickr.com | Autor: DigitalEpicness

Zaklínač 3 – Elixíry a mutagény

Na boj s ľuďmi a príšerami sú užitočné elixíry, ktoré prinesu bojovú výhodu proti nepriateľom. Elixíry si môžete namiešať pomocou prísad, ktoré získate z kvetín, monštier alebo od kupcov. Pomocou mutagénov, ktoré padajú z neľudských príšer je možné vylepšiť Geraltovu útočnú silu, zdravie alebo silu znamení.

Zaklínač 3 – Magické znamenia

Geralt používa mágiu pomocou 5 znamení: Aard, Igni, Yrden, Quen a Axie. Znamenia uľahčujú boj a taktiež môžete pomocou nich ovplyvniť ostatné postavy. Mágia čize znamenia sú dobrým pomocníkom v boji.

Zaklínač 3 – Otvorený svet možností

Začiatok hry sa odohráva v Belosade, kde po splnení úloh sa Vám otvorí svet plný nekonečných možností a objavovania. Mestá, dediny plné úloh či lesy a pláne prinášajú možnosť objavovať zaujímavé miesta alebo čeliť monštrám ktoré preveria bojové schopnosti. Na mape sa môžete pohybovať buď peši, na koňovi alebo využiť body rýchleho cestovania na prekonanie veľkých vzdialeností.THE WITCHER 3 WILD HUN – GAMEPLAY

Gameplay z hry Zaklínač 3 Divoký hon od vývojárskeho štúdia CD Projekt Red.

Zaklínač 3 – herné datadisky

Úspešná hra Zaklínač 3 Divoký hon si vyslúžil aj datadisky od herného vývojárskeho štúdia CD Projekt Red. Štúdio vytvorilo  2 herné datadisky: Srdce z kameňa, O víne a krvi. Datadisky prinášajú ďalší obsah a rozširuje čas strávený v hre.

Zaklínač 3 – Hw nároky na PC

Hardwarové nároky na herní počítač možno rozdeliť do minimálnych a doporučených HW požiadaviek. Na maximálny herný zážitok z grafiky je dobré spĺňať odporúčané HW nároky.

Witcher 3 Wild Hunt – Zaklínač 3 Divoký hon Hw požiadavky

Minimálne HW nároky:

Operačný systém: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz alebo AMD CPU Phenom II X4 940
Pamäť: 6GB RAMky
Grafická karta: Nvidia GPU GeForce GTX 660 alebo AMD GPU Radeon HD 7870
Pevný disk – voľná pamäť: 35 GB

Doporučené HW nároky:

Operačný systém: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Pamäť: 8GB RAMky
Grafická karta: Nvidia GPU GeForce GTX 770 alebo AMD GPU Radeon R9 290
Pevný disk – voľná pamäť: 35 GBAndrzej Sapkowski napísal knihy o Zaklínačovi

Poľský spisovateľ, ktorý sa stal slávny vďaka napísaniu kníh o Zaklínačovi – Geraltovi z Rivie. Andrzej Sapkowski sa narodil v Lodži 1948. Pár rokov neskôr (1986) napísal poviedku o Geraltovi nájomnému lovcovi príšer pričom kniha získala veľký úspech u čitateľov. Neskôr napísal ešte 6 poviedok. V roku 1994 Sapkowski uverejnil román o Geraltovi s názvom Krew elfów a tím odštartoval ságu o Zaklínač.

Seriál o Zaklínačovy na Netflixe

Kniha a hra o zaklínačovi dostala aj seriálové spracovanie od Netflixu. Hlavného hrdinu Geralta z Rivie stvárnil herec Henry Cavill. Seriál získal úspech medzi divákmi a v súčasnosti natočili dve série.

Zaklínač: Průvodce pro začátečníky | Netflix

Všechno, co potřebujete vědět o Geraltovi z Rivie, Yennefer z Vengerbergu, princezně Cirille z Cintry a skromném bardovi Marigoldovi.

Zaklínač, 2. řada | Oficiální trailer | Netflix

Osud je netvor. Podívejte se na oficiální trailer k 2. řadě seriálu Zaklínač.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *