| | | | | |

Zaklínač 2: Vrahovia Kráľov – recenzia, príbeh, hw

The Witcher 2: Assassins of Kings je akčná RPG hra vyvinutá poľským herným štúdiom CD Projekt RED. Hra Zaklínač 2 bola vydaná v roku 2011. Táto hra je pokračovaním úspešnej hry Zaklínač 1. Hra je založená na knižnej sérii „Zaklínač“ od poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského. Hra The Witcher 2 Vrahovia kráľov bola veľmi dobre prijatá hráčmi aj kritikmi a pomohla posilniť povesť prvej zaklínačskej hry.

Príbeh

Hra sa odohráva v temnom fantasy svete a hráči sa ujímajú role Geralta z Rivie, profesionálneho zaklínača, ktorý sa špecializuje na lov mutantov. Hra je známa svojím komplexným príbehom, dobre vypracovaným svetom, náročnými súbojmi a rozhodnutiami, ktoré majú trvalý vplyv na hru. Príbeh hry sleduje Geralta, ako sa snaží zistiť pravdu o atentáte na kráľa a dostať sa k skutočným vinníkom. Počas hry hráči čelia morálnym rozhodnutiam, ktoré ovplyvňujú priebeh príbehu a vývoj postáv.Hrateľnosť

Zaklínač 2 ponúka o čosi lepšiu hrateľnosť ako Zaklínač 1. Podobne ako v prvom diely zaklínača máte na chrbte dva meče – jeden železný a druhý strieborný. Bojový systém ponúka rýchle a silné útoky. Taktiež pri boji treba rozumne odrážať útoky alebo im uhýbať pomocou odskakovania.

Čo by robil Geralt bez mocných elixírov? Netreba zabúdať na dôkladnú prípravu na boj a dostatočné množstvo namiešaných elixírov. Pred bojom je potrebné zahájiť meditáciu a užiť elixíry. Behom boja nie je možné požívať pripravené lektvary. Na meče si môžete aplikovať oleje, ktoré vám pridajú dodatočnú výhodu v boji. Petardy a pasce vedia pridať ďalšiu taktickú výhodu v boji proti nepriateľom. Ako v Zaklínačovi 1 sú k dispozícií magické znamenia: Aard, Igni, Yrden, Quen a Axie.
Grafika

Oproti Zaklínačovi 1 sa grafická stránka posunula o level vyššie. Hra beží na novom engine oproti 1 a vývojari si dali záležať na vizuálnej stránke. Rozdiel medzi minimálnymi a maxiimálnymi nastaveniami grafiky sú poriadne poznať. Hra vyšla v roku 2011 a nároky na PC hardvér nie sú vysoké pri dnešných PC zostavách. Hru si môžete vychutnať na najlepšom nastavení a zároveň nemusíte investovať veľké peniaze do najlepšej zostavy.

Tip na článok: Zaklínač 3 – Divoký hon: príbeh o Ciri a Geraltovi z Rivie

Zvuk

Zvukové efekty v hre sú dobre spracované. Rinčanie zbraní, dážď či vtipné hlášky sú neodmysliteľnou súčasťou hry. Nevýhoda oproti Zaklínačovi 1 je absentujúci český dabing. Chvalabohu vývojári nezabudli na české titulky a tak si môžete vychutnať príbeh bez nutnosti dobrej znalosti anglického jazyka.

Zaklínač 2 Vrahovia kráľov HW požiadavky

V tabuľke nájdete minimálne a odporúčané HW nároky na hru. Nakoľko hra vyšla v roku 2011 tak nebude náročné splniť odporúčané HW poziadavky a hru si vychutnať na maximálnych detailoch.

Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
OS: Windows XP/Vista/7 OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel 2.2 GHz Dual-Core alebo AMD 2.5 GHz Dual-Core Procesor: Intel alebo AMD Quad-Core
Grafika:  GeForce 8800 (512 MB) alebo Radeon HD3850 (512 MB). Resolution: 1280×720. Grafika: GeForce 260 (1 GB) alebo Radeon HD 4850 (1 GB). Resolution: 1440×900.
RAM 1.5 GB (Win XP), 2GB (Win Vista/Win 7) RAM:  3 GB (Win XP), 4GB (Win Vista/Win 7)
Pevný disk 25GB Pevný disk 25GB

Zaklínač 2 GameplaySimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *