Dead by Daylight recenzia, tipy a triky, hrateľnosť, HW požiadavky a čeština
| | | | |

Dead by Daylight recenzia, tipy a triky, hrateľnosť, HW požiadavky a čeština

Recenzia Dead by Daylight

Dead by Daylight, skrátene DBD, je hororová hra pre viacerých hráčov, ktorú vyvinula spoločnosť Behaviour Interactive a ktorá bola prvýkrát vydaná v roku 2016. Táto hra sa rýchlo stala populárnou a dlho zostáva obľúbeným titulom medzi hráčmi na všetkých hlavných herných platformách. Hra kombinuje prvky survival hororu s aspektmi akčnej hry pre viacerých hráčov a získala si veľkú hráčsku základňu.

Hrateľnosť DBD

Dead by Daylight ponúka jedinečný herný koncept. Hra je asymetrická, čo znamená, že jeden hráč hrá za „nemilosrdného zabijaka“, zatiaľ čo ostatní hráči sú „preživší“. Cieľom preživších je uniknúť z takmer nemožnej situácie a utiecť z miesta činu, zatiaľ čo cieľom vraha je chytiť ich a zavesiť na hák. Táto asymetria dodáva hre veľkú rozmanitosť a dynamiku, keďže obe strany majú svoje vlastné schopnosti a stratégie.

Dead by Daylight recenzia, tipy a triky, hrateľnosť, HW požiadavky a čeština

Postavy a mapy v DBD

Hra ponúka množstvo postáv a máp, ktoré hre dodávajú hĺbku a rozmanitosť. Každý zabijak má svoje vlastné jedinečné schopnosti a zbrane, ktoré možno vylepšovať. Preživší majú tiež rôzne schopnosti a karty výhod, ktoré si môžu vylepšovať. Mapy sú rozmanité a plné pascí, úkrytov a zaujímavých miest, ktoré môžu hráči využiť vo svoj prospech.Atmosféra a grafika v DBD

Dead by Daylight vytvára napínavú a strašidelnú atmosféru vďaka temnému dizajnu máp, zlovestnej hudbe a vynikajúcemu zvukovému dizajnu. Grafika je slušná, hoci sa nemôže porovnávať s najnovšími hernými titulmi, ale to neobmedzuje herný zážitok.

Komunita a aktualizácie v DBD

Hra má aktívnu komunitu a vývojári pravidelne vydávajú aktualizácie s novými postavami, mapami a hernými režimami, čím udržujú hru zaujímavú a aktuálnu.

Záver

DBD je vynikajúcim príkladom asymetrickej hry pre viacerých hráčov, ktorá ponúka intenzívny a návykový zážitok. Ak máte radi hororové hry a kooperáciu s ostatnými hráčmi, Dead by Daylight by pre vás mohla byť skvelou voľbou. Môžete sa tešiť na hodiny zábavy, či už budete na strane vraha alebo preživších.
Tipy a triky pre hru Dead by Daylight

Tu sú tipy a triky na hranie hry Dead by Daylight (DBD):

Tipy a triky pre preživších v hre Dead by Daylight

  • Kľúčom k úspechu je spolupráca. Pri hre so skupinou preživších je spolupráca nevyhnutná. Navzájom si pomáhajte, liečte sa a spolupracujte na generátoroch.
  • Generátory. Pri opravách generátorov buďte opatrní a dávajte pozor na zvukové signály, ktoré vás môžu upozorniť na blížiaceho sa zabijaka.
  • Výhody a zručnosti. Napríklad „Sprint Burst“ vám umožní rýchlo uniknúť pred zabijakom.
  • Úkryty a pasce. Na mape sa nachádzajú úkryty a pasce, ktoré môžu byť užitočné pri úteku. Zistite, kde sa nachádzajú, a múdro ich využívajte.
  • Kedy utiecť? Niekedy je lepšie neutiecť hneď, keď zabijak zistí vašu prítomnosť. Počkajte na správny okamih a potom utekajte.

Tipy a triky pre zabijakov Dead by Daylight

  • Využívajte schopnosti zabijaka. Naučte sa ich efektívne využívať a prispôsobte tomu svoju stratégiu.
  • Nepodceňujte preživších. Preživší môžu byť šikovní a oklamať vás. Buďte trpezliví a pozorní.
  • S obeťami zaobchádzajte rozumne. Máte možnosť obete obesiť, ale nezabudnite na generátory. Niekedy je lepšie udržať tlak na generátory.
  • Perky zabijaka. Máte aj perky, ktoré môžu zvýšiť účinnosť vašich schopností. Vyberte si tie, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu hrania.
  • Nestrácajte prehľad. Preživší sa vás budú snažiť zmiasť. Nepodliehajte panike a snažte sa sledovať situáciu na mape. Sústreďte sa na hru.

Gameplay Dead by Daylight

Hra Dead by Daylight obsahuje množstvo gameplayov, ktoré môžete nájsť na portáloch, ako je YouTube. Gameplay je skvelý nástroj, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, či si hru ako Dead by Daylight kúpiť.

Dead by Daylight HW požiadavky

Minimálne HW požiadavky Doporučené HW požiadavky
Operačný systém: Windows 7 64-bit Operačný systém: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i3-4170 alebo AMD FX-8120 Procesor: Intel Core i3-4170 alebo AMD FX-8300
Operačná pamäť: 8 GB RAM Operačná pamäť: 8 GB RAM
Grafická karta: DX11 kompatibilná s 1 GB pamäťou, NVIDIA GeForce GTX 760 alebo AMD Radeon HD 6850 Grafická karta: DX11 kompatibilna s 2 GB pamäťou, NVIDIA GeForce GTX 960 alebo AMD Radeon R9 380
Priestor: 25 GB voľného miesta Priestor: 25 GB voľného miesta
Internetové pripojenie: Širokopásmové pripojenie k internetu Internetové pripojenie: Širokopásmové pripojenie k internetu

DBD čeština

Dead By Daylight bohužiaľ nepodporuje angličtinu, avšak česká komunita DBD vytvorila aspoň verziu wikipédie Dead by Daylight v češtine, DBD wikipédia vám umožní lepšie a rýchlejšie spoznať hru a jej aspekty.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *