| | | | | |

Bulánci 2.0 – recenzia

V spolupráci so spoločnosťou SleepTeam sme mali možnosť zahrať si ich novú verziu hry Bulánci 2.0, ktorá je dostupná v službe Steam.

Pôvodná hra Bulánci

Pôvodná verzia hry Bulánci bola vydaná v roku 2001 pre Windows českým vývojárskym štúdiom SleepTeam, bola to 2D strieľačka, ktorá bola veľmi populárna v školských počítačových učebniach, kde študenti hrali Bulánci spoločne pre viacerých hráčov. V Českej republike bola prvá verzia Bulánci z roku 2001 zadarmo, teda freeware, ale v zahraničí bola hra platená a mohli ste ju nájsť pod názvom „Combat Pillows“. Bulánci sú „vankúše na zabíjanie“, v singleplayeri aj v multiplayeri je vaším cieľom zabíjať nepriateľské vankúše rôznymi zbraňami, od pištole, cez guľomet až po raketomet.

Bulánci 2.0

V roku 2021 SleepTeam založil crowdfundingovú kampaň na českom crowdfundingovom portáli Startovač, kde bolo zámerom získať peniaze na vývoj novej, druhej verzie hry Bulánci 2.0. Cieľová suma bola 500 000 Kč, ale vo finále sa spojilo množstvo hráčov a vyzbieralo sa viac ako 7,3 milióna Kč. Za to SleepTeam sľúbil veľkú dávku obsahu do hry, na ktorej SleepTeam neustále pracuje. Hlavným dizajnérom Bulankov je opäť pán Jaroslav Wagner. Okrem PC verzie Bulánci 2 plánuje SleepTeam hru vydať aj na moderných herných konzolách, ako sú PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One a Xbox Series X/S. V súčasnosti si môžete Bulánci 2.0 kúpiť na službe Steam za 15,99 EUR.

Bulánci 2 recenzia

Na rozdiel od prvého dielu Bulanci z roku 2001 má pokračovanie 3D grafiku, mapy v hre sú pútavejšie, čo je logické vzhľadom na grafický posun v hrách za posledných 22 rokov. Hra bohužiaľ zatiaľ nie je dostatočne hraná na to, aby si hráči mohli nejako viac zahrať multiplayer medzi sebou, čo je pre tento typ hry škoda, takže si zo začiatku asi najviac vystačíte so singleplayerom, ktorý sa okrem grafiky zatiaľ príliš nelíši od pôvodných Bulánkov, vývojári však sľubujú pridať niekoľko herných módov, takže na rozsiahlejšiu recenziu hry je možno ešte priskoro. Napriek tomu nás SleepTeam necháva v napätí a my sa tešíme na obsah, ktorý do hry v budúcnosti pribudne.

Bulánci 2.0 – GAMEPLAY

Kartová hra Bulánci

Bulánci Špeciálne jednotky je kartová hra od SleepTeamu, s ktorou si môžete skrátiť čakanie na ďalšiu aktualizáciu Bulánci 2. V oficiálnom e-shope nájdete okrem kartovej hry aj merch ako sú vankúše, tričká, deky ale aj zberateľské figúrky.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *