minecraft-skyblock-mod-do-hry
| | | | | | |

Čo je Minecraft Skyblock? + SK/CZ free servery na Minecraft Skyblock

Prestal Vás už baviť klasický Minecraft? Chcete vyskúšať modifikovať hernú mechaniku? Survival hra Minecraft obsahuje viacero módov ale jednoznačne odporúčame vyskúšať Skyblock mód. V článku si viacej priblížime o čom je Minecraft Skyblock. 

Čo je Minecraft Skyblock?

Skyblock je populárny mód do hry Minecraft vytvorený komunitou Minecraftu. Ide o herný mód do survival hry Minecraft, ktorý existuje cez 10 rokov. Tento mód vlastne funguje tak, že každý hráč má svoj ostrov, ktorý má obmedzenú veľkosť a cieľom hráča by malo byť ostrov rozširovať a vylepšovať.

Minecraft Skyblock čo to je? , Free minecraft server SK/CZ
Minecraft – Skyblock | Flickr.com | Autor: hobbymb

Ako hrať Minecraft Skyblock?

Hráč sa v Minecraftom Skyblock svete ocitne na maličkom ostrovčeku z 80 blokov hliny, s jedným stromom a truhlou, ktorá väčšinou obsahuje dva bloky ľadu, z ktorých môžete urobiť vodu alebo vedro s vodou a vedro s lávou. Tieto dve suroviny vám pomôžu vytvoriť cobblestone generátor, ktorý je pre rozvoj vášho ostrova (Skyblocku) v podstate nevyhnutný. Na ostrove tiež nájdete jeden strom, z ktorého hráč získa prvé drevo vďaka ktorému si môže vytvoriť crafting table a jazda na skyblocku môže začať! V klasickom Minecrafte by ste sadenicu stromu najskôr vo väčšine prípadov vyhodili z inventára, na SkyBlocku budete ale bez možnosti vysadiť si ďalší strom stratenia.
Na Minecraft Skyblocku sa nezaobídete bez týchto vecí:

Cobblestone generátor

Generátor cobblestone Vám zaistí v podstate nekonečný prísun suroviny cobblestone. Cobblestone generátor je jama 4×1 blok, ktorá má na jednej strane kocku vody a na opačnej kocku lávy. Ale pretože voda v Minecrafte má snahu rozlievať sa na osem kociek a urobila by nám z lávy obsidián, čo by opäť znamenalo skončiť v slepej uličke, prehĺbime jamu vedľa vody na dve kocky. Voda bude vtekať do tejto jamy a nerozleje sa nám, práve naopak, pokiaľ na ňu pustíme lávu, to znamená odkopeme blok, ktorý oddeľoval lávu od vody, objaví sa tam kocka cobblestone. Keď kocku cobblestone vykopeme, objavia sa ďalšie. A máme nekonečný zdroj kameňa.

Niektoré kocky nám vletí do lávy a zhoria, s tým sa nedá nič robiť. Keď bude hráč mať trochu železa, môže si postaviť hopper a umiestniť ho pod cobblestone. Straty cobblestone sú potom takmer nulové. Pretože na ostrove spočiatku hráč nemá príliš miesta, môže sa tento generátor aj zalomiť, takže láva priteká k vode zboku. Ničomu to nevadí.

Kopanie si môžeme uľahčiť pomocou funkcie ClickLock (Štart > Ovládacie Panely > Myš > Zapnúť funkciu ClickLock). Pokiaľ podržíme pri kopaní tlačidlo myši, potom kopeme automaticky, kým je v dosahu niečo na vykopanie. Funkciu si môžeme zapínať a zase vypínať, aj pri spustenom Minecrafte.

Farma na stromy

Farma na stromy pôjde pomaly z prvej sadenice z Vami vyťaženého stromu na Skyblocku a okrem pravidelného prísunu dreva Vám umožní aj pravidelný prísun jabĺk – teda jedla.Vodný zdroj

Ako získať nekonečný zdroj vody pre Váš Skyblock Ostrov? Musíte si vytvoriť jamu 2×2 bloky, (alebo pokojne 1×3 bloky) do ktorej sa dva vodné bloky položia do kríža (U systému 1×3, sa vodné bloky postavia proti sebe, pritom sa medzi nimi nechá medzera), takže sa hladina porovná a vyplní všetky bloky. Je odtiaľto možné brať vodu, ktorá neubúda a máte tak nekonečný zdroj vody pre Vás Skyblock.

Herné video – Minecraft Skyblock

PG | Minecraft Skyblock E01 – Challenge accepted!

 

Minecraft Skyblock free servery

Mód Skyblock využíva veľké množstvo Minecraft serverov, príkladom sú tieto servery:

Hypixel Skyblock – jeden z najpopulárnejších minecraft serverov na svete, IP: MC.HYPIXEL.NET
SK/SK Minecraft Skyblock server – SkyDropMc.sk IP: play.SkyDropMC.sk
SK/SK – ARCONIX.EU [1.8 – 1.18.1] | SURVIVAL | MINIHRY | SKYBLOCK A I.. – IP: mc.arconix.eu

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *