FIFA 2023: recenzia, tímy, tipy a triky
| | | | | | |

FIFA 2023: recenzia, tímy, tipy a triky

EA prináša ďalší diel legendárnej série Fifa spolu s NHL, jednou z najpopulárnejších športových sérií, na ktoré sa EA špecializuje.

FIFA 23 – Recenzia

FIFA 23 je najnovšia hra (v dobe písania článku) pod hlavičkou Medzinárodnej futbalovej federácie a od ďalšieho dielu sa bude nazývať EA Sports FC. Ako vždy, zmeny sú v porovnaní s predchádzajúcim dielom FIFA 22 minimálne, pochopiteľne pribudlo niekoľko tímov, aktualizované súpisky a drobné zmeny v hrateľnosti a pohybe.Hrateľnosť

Ako som už spomínal, najväčšie zmeny v hrateľnosti boli v oblasti pohybu. Napriek chvále, ktorú EA dostala od komunity minulý rok, urobila tentoraz veľký krok vpred. Môže to byť nečakaný lepší výskok, maximálne natiahnutie nohy tak, aby hráč ešte zasiahol loptu, alebo z pohľadu brankára rýchlejší pohyb do strán, aby lopta neskončila v bránke. Existuje nový druh strely, takzvaná „powershot“, ktorá si vyžaduje dostatok času, starostlivé mierenie a zodpovedajúci hráč, čo znamená, že ak Kylian Mbappé vystrelí, tak to bude to skutočná bomba.

Grafika

Po grafickej stránke je FIFA 23 o kúsok lepšia ako FIFA 22, s vylepšenými animáciami divákov na tribúnach, rôznych predzápasových scén, hráčov vstupujúcich na ihrisko a podobne. To je však novinka len pre nováčikov, keďže po niekoľkých hodinách sa nám takéto veci stanú zvykom, budeme sa snažiť tieto prestrihy preskočiť a čo najrýchlejšie sa dostať do zápasu.
FIFA 2023 a ženský futbal

EA sa v hre FIFA 23 výrazne zamerala na ženský futbal. Jedným z achievmentov je „odohrať aspoň jeden medzinárodný zápas žien“, ale túto možnosť zatiaľ využilo len 5 % hráčov. Hoci EA kladie veľký dôraz na ženský futbal, pohyb žien sa viac podobá pohybu mužov, a tak vývojári zatiaľ nezaznamenali veľkú podporu ženského futbalu.

Celkovo je FIFA 23 v niektorých ohľadoch príjemným prekvapením a je len na vás, či do nej chcete investovať. Ak však túžite len po zábave párkrát do mesiaca, s novým ročníkom by som sa neponáhľal. Ak však plánujete hrať FUT a venovať hre FIFA veľa času, z dlhodobého hľadiska oceníte niektoré vylepšenia. Na záver možno povedať, že tento diel je dôstojným ukončením názvu „FIFA“ a čo prinesie budúcnosť pod iným názvom hry, sa ešte len uvidí.

Fifa 23 preto získava hodnotenie 7/10.

Tímy FIFA 23

Silnou stránkou sú licencie, pretože každý rok vo FIFA 23 nájdeme najlepšie ligy sveta, Ligu majstrov a dokonca aj plnú podporu minuloročného šampionátu v Katare. Juventus Turín, ktorý v minulom ročníku chýbal kvôli právnym ťahaniciam o licencie, je späť v hre.

FIFA 2023: recenzia, tímy, tipy a trikyFIFA 23 Online – multiplayer

Vďaka multiplatformovej online hre môžete súťažiť a hrať s priateľmi a členmi komunity na rôznych platformách rovnakej generácie v rôznych režimoch – hrajte proti sebe na PS5, Xbox X|S Series, Stadia a PC, PS4 a Xbox ONE.
Medziplatformové hranie je možné v hrách FUT Division Rivals, FUT Champions, FUT Ultimate online draft, FUT Friendly zápasy online (okrem kooperácie), Friendly zápasy online a iných!

Tipy a triky FIFA 23

  • Vyskúšajte rôzne režimy ovládania: FIFA 23 ponúka niekoľko režimov ovládania, ako napríklad klasické ovládanie, alternatívne ovládanie alebo ovládanie jedným tlačidlom. Vyskúšajte rôzne možnosti a vyberte si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.
  • Trénujte skill moves: Zručné pohyby sú kľúčovým prvkom v hre FIFA a môžu vám pomôcť získať výhodu nad súpermi. Naučte sa a trénujte rôzne skill moves, finty a kombinácie zručností, aby ste sa stali lepším hráčom.
  • Využívajte taktické nastavenia: Hra FIFA 23 ponúka širokú škálu taktických nastavení, ktoré si môžete pred hrou upraviť. Môžete napríklad upraviť štýl hry, počet hráčov v strede poľa, útočnú a obrannú taktiku a mnoho ďalšieho. Vyskúšajte rôzne nastavenia a nájdite tie, ktoré vyhovujú vášmu štýlu hry.
  • Preskúmajte rôzne herné módy: FIFA 23 ponúka mnoho rôznych herných režimov, napríklad Kariéra hráča, Kariéra manažéra, Ultimate Team alebo hru proti priateľom. Nebojte sa vyskúšať rôzne režimy a objavte ich jedinečné funkcie a výzvy.
  • Sledujte profesionálnych hráčov: Ak sa chcete v hre FIFA 23 zlepšiť, môžete sa inšpirovať profesionálnymi hráčmi. Sledujte prenosy, zápasy alebo výukové programy od profesionálnych hráčov FIFA a naučte sa nové stratégie, skill moves a taktiky.
  • Precvičujte si štandardné situácie: Trénujte tieto situácie, aby ste zvýšili svoju presnosť a realizačné schopnosti.
  • Hrajte s priateľmi: Organizujte turnaje alebo hrajte spolu v režimoch, ako je Ultimate Team, kde môžete spolupracovať.

5 tipov FIFA 2023

FIFA 23 HW požiadavky

V tabuľke si môžete pozrieť HW nároky na hru

OS: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i5 6600k alebo AMD Ryzen 5 1600
Pamäť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti alebo AMD Radeon RX 570
DirectX: Verzia 12
Pripojenie: Širokopásmové pripojenie k internetu
Pevný disk: 100 GB voľného miestaSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *