pravidla-hry-mlyny-ako-hrat-mlyn-spolocenska-hra
| | | | | | | | | | |

Hra Mlyn – Pravidlá a návod na spoločenskú hru pre 2

Hra Mlyny je desková strategická hra určená pre 2 hráčov, ktorá pravdepodobne pochádza z historického Egypta tak ako hra Dáma. Hra Mlyny sa objavila aj v Európe, kde sa objavili hracie dosky. Obľúbenou hrou sa stala aj v starovekom Ríme. Hru mlyny môžete poznať aj pod názvom Nine Men’s Morris, Mill (mlyn), Merels či Merelles. Ľudstvo vyvinulo umelú inteligenciu menom Bushy a je považovaná medzi najlepších hráčov mlynu.

Žáner hry: Logická, strategická
Typ hry: Spoločenská, desková
Počet hráčov: 2
Hra je určená pre: Deti, dievčatá, chlapcov
Doba hrania: +- 15 min

Obsah článku – Hra mlyny – Pravidlá a návod na spoločenskú hru pre 2

Hra Mlyn – typy hracích dosiek

Existuje viacero variant hracích dosiek na ktorej si možete zahrať túto spoločenskú hru. Varianty hracích dosiek pre hru mlyny:
Three Men’s Morris – Hracia doska obsahuje priesečníky. Na tomto type hracej dosky sa môže skákať.

Three mens morris - Spoločenská hra mlyny pre 2 osoby, ako hrať mlynSpolocenska hra mlyn pre dve osoby- Three mens Morris + uhlopriečky

Six Men’s Morris – Táto varianta má odstránený vnútorný štvorec oproti najznámejšej verzii Twelve Men’s Morris. Každý hráč má v tomto type dosky 6 hracích kameňov. Skoky nie sú povolené na tejto hracej doske.

Ako hrať mlyn, pravidlá spoločenskej hry mlyny, Six mens Morris

Twelve Men’s Morris – V tomto type hracej dosky je pridaná uhlopriečka a sú spojené rohové body. Hráči majú po 12 kameňov.

Ako hrať mlyn, ako sa hraje mlyn, pravidlá hry mlyn, Twelve mens Morris

Hra Mlyn pravidlá a návod

Spoločenská hra mlyn pravidla, hra mlyn návod, spoločenská hra, ako hrať mlyn

Začiatok hry je s prázdnou hracou doskou. Úlohou hráča je vytvoriť mlyn tak že umiestni 3 hracie kamene v niektorej rade vedľa seba. Hráč, ktorý vytvorí mlyn odoberie súperovi jeden hrací kameň. Odobratý hrací kameň už nie je súčasťou hry. Odoberať súperove kamene sa môžu na začiatku len tie, ktoré nie sú umiestnené v mlyne. Keď sú umiestnené všetky kamene na hracej ploche sa hráči môžu presúvať s hracími kameňmi.Pravidlá presúvania kameňov v hre Mlyn

Hracie figúrky – kamene sa presúvajú po priamkach o jeden bod na vedľajšiu pozíciu. Ak hráč vytvorí mlyn a umiestni 3 hracie kamene vedľa seba odoberá súperovi hrací kameň.
Prehrá ten hráč, ktorý má iba 2 kamene na hracej doske alebo ten, ktorý už nemôže vykonať ďalší ťah.

Mlyn – pravidlá a herná ukážka – Video

Návod ako sa hrá mlyn.

Hra mlyn online

Hru mlyn si môžete zahrať s priateľom na hracej doske alebo si môžete zahrať proti počítaču, prípadne s iným hráčom po internete. Výhodou hry proti počítaču je možnosť nastaviť si obtiažnosť a postupne ju zvyšovať.

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *