Najlepší český youtuberym, koľko zarábajú youtuberi? Ako sa stať youtuberom

Najlepší český youtuberi + ako sa stať youtuberom

Prinášame vám zoznam najlepších českých youtuberov, ktorí už dlho úspešne pôsobia na českej scéne YouTube.

Video platforma Youtube

YouTube je platforma na zdieľanie videí, ktorú v roku 2005 založili zamestnanci spoločnosti PayPal. V roku 2006 YouTube kúpila spoločnosť Google za 1,65 miliardy USD. Vďaka tejto akvizícii môžete prepojiť svoje konto Google s YouTube a naopak. Prepojenie vám uľahčí používanie všetkých potrebných služieb Google s jedným účtom, ako sú napríklad Disk Google, Google Analytics, Google My Business, Google AdSense a ďalšie. YouTube umožňuje bezplatne sledovať let’s play a gameplay z celúeho sveta. Živé vysielanie, zábavné videá, filmové trailery, hudobné, vzdelávacie videá a záznamy prednášok či konferencií a množstvo ďalšieho viac či menej kvalitného videoobsahu.
Videá v službe YouTube môžete za určitých podmienok zdieľať, dávať na ne palce hore alebo dole, komentovať ich alebo na nich aj zarábať.
Koľko zarábajú český youtuberi?

Český youtuberi sú v podstate influenceri, vďaka veľkému dosahu svojich videí majú určitú kúpnu silu pre určité produkty a služby, ktorú môžu využiť vo forme product placementu a rôznych spôsobov propagácie. Napríklad odkaz v titulku videa, umiestnenie produktu vo videu alebo na sociálnych sieťach, ako je Instagram, Tik Tok, Facebook. Najlepší český youtuberi môžu zarábať státisíce mesačne a teda viac ako 10 miliónov ročne, ale menší český youtuberi zarábajú skôr pár tisíc, ale z hľadiska vedľajšieho príjmu – príjmu navyše? Prečo nie. Samozrejme, väčšinou je to spôsobené buď zverejnením veľkého množstva obsahu a „tvrdou prácou“, alebo premyslenou marketingovou stratégiou. V niektorých prípadoch, bohužiaľ, aj absurditou obsahu alebo hlúposťou influencera – youtubera.Zoznam najlepších českých youtuberov

Náš zoznam najlepších českých youtuberov je čiastočne subjektívny. Chceme vyzdvihnúť rôzne typy obsahu, pretože youtuberi môžu tvoriť podobný obsah, ale nikto netvorí a neprodukuje úplne rovnaký obsah. Nie je to rebríček, ale len zoznam niekoľkých známych českých youtuberov.

PedrosGame

PedrosGame alias Pedro je populárny český YouTuber, ktorého hlavným zameraním na YouTube je hranie hier – väčšinou Minecraft a iné survival hry.

Anna Šulcová

Anna Šulcová je česká vlogerka, ktorá je pravdepodobne najúspešnejšia na sociálnej sieti Instagram, kde ju v súčasnosti sleduje viac ako 960 000 ľudí.

Gejmr

Gejmr je vášnivý hráč počítačových hier, no na rozdiel od jeho kolegu MenTa jeho tvár asi nikto nevidel. Gejmr je na českej YouTube scéne už dlhé roky a za ten čas nazbieral viac ako 1 200 000 odberateľov. Za zmienku stojí aj to, že veľkú časť jeho tvorby tvoria videá z hry Minecraft a najmä z módov v tejto hre.

MenT97

MenT97 je „kolegom“ Gejmra, s ktorým natočil množstvo videí, má takmer 1,5 milióna odberateľov. Patrí medzi najlepšie platených českých youtuberov, okrem herného obsahu natočil aj rôzne videá s výzvami.

Martin Mikyska – Mikýřova úžasná cesta internetom

YouTuber Martin Mikyska alias Mikýř tvorí obsah vo forme videí na YouTube, ktoré by sa teoreticky dali nazvať reportážami. Zameriava sa najmä na odhaľovanie rôznych podvodov . Točí ale aj satirické videá. Pravdepodobne jeho najkontroverznejším videom je rozhovor so ShopaholicAdel.

Shopaholic Adele – Velice lidský rozhovor | MÚPI Talk #1

Ako sa stať YouTuberom?

Ak si kladiete otázku, ako sa stať YouTuberom? Odpoveď je viac-menej jednoduchá, založte si vlastný kanál na YouTube a začnite natáčať videá. V súčasnosti môže byť YouTuberom takmer každý. Váš úspech bude závisieť od vášho obsahu, ktorý musí byť buď zaujímavý, kvalitný, zábavný alebo aspoň kontroverzný. Dnes môžete videá na YouTube vytvárať aj na telefóne. Ak chcete vytvárať herné videá, odporúčame napríklad Bandicam alebo Fraps.
Môžete sa naučiť používať aj iné programy na vytváranie videí, alebo si niekoho zaplatiť, aby to urobil za vás. Ak nemáte profesionálneho strihača videí a nechcete sa túto zručnosť naučiť, odporúčame spojiť sily napríklad so spolužiakom, príbuzným alebo priateľom.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *