ako-herne-postavicky-zabijaju-cas-v-minihrach

Ako herné postavičky zabíjajú čas v minihrách?

Nemôžete svoju hru nazvať AAA titul, ak hráčom neponúknete hromadu bočných aktivít. A tak ako v reálnom živote, aj v tom virtuálnom sa málokto uspokojí s Človeče nehnevaj sa. Tu je pár minihier vďaka ktorým si silné značky vyslúžili nálepku od osemnástich rokov.

Obsah článku: Ako herné postavičky zabíjajú čas v minihrách?

Zaklínač 1

Prvá veľká hra, ktorá sa inšpirovala aj slovanskými povesťami, bol prvý Zaklínač. Aj keď kockový poker vraj vymysleli trpaslíci. Hráč sa môže kockám venovať počas celej hry, od prvých špinavých brlohov až po luxusné šľachtické hostince. Na konci vás vyzve najťažší súper – samotný pán kráľ (ktorý asi trochu podvádza, ale nemá pomôcku Load ako hráč). Kockový poker je na pohľad jednoduchá hra, keď sa pozriete hlbšie, ukrýva v sebe veľa stratégií a práce s pravdepodobnosťou. Zaklínačské minihry vyvrcholili nakoniec kartovou hrou Gwent.

witcher 1 - hra kocky

Fallout

Asi žiadna séria nepracuje toľko s hazardom ako Fallout. Už v staručkej jedničke, v prvom meste do ktorého vkročíte (Junktown), vládne mafián Gizmo z kasína uprostred vrakov áut. V dvojke je najväčšie mesto New Reno, ktoré v realite konkuruje Vegas na opačnom konci nevadskej púšte (a mafiánske rodiny sú tu hneď štyri). V novšom Fallout: New Vegas je už hazardných pelechov rovno sedem (niektoré sú čisté a drahé) a autori si tu dokonca vymysleli vlastnú kartovú hru – Caravan.

Kingdom Come: Deliverance

České áčkové RPGčko sa rozbieha pomalšie a keď po prvých hodinách preskúmavate prvé väčšie mesto Rataje, váš parťák strážnik vás hneď vezme do hospody a vytiahne obľúbenú kratochvíľu – kocky Farkle. Túto zábavku zobrali autori hry vážne, vyšla dokonca vo fyzickej podobe a v hre môžete nájsť vyše dvadsať druhov kociek s rôznymi efektam a príbehmi.

Red Dead Redemption

Môže sa kovobjka zaobísť bez salónov a všelijakých pokleslých zábaviek? Samozrejme, že nie. Po týždňoch hnania dobytka do mesta so železnicou si kovboji potrebujú vyhodiť z kopýtka… a gangstri tiež. Okrem klasického pokru sa však v prvom Red Dead Redemption dalo pretláčať rukou alebo za zvuku nočných cikád jazdiť dýkou medzi prstami – známa hra “Päťprstové filé”.

red-dead-redemption-pretlacanie-rukou

GTA 5

Legenda od Rockstaru vyšla ešte v roku 2013 – a odvtedy hráči mohli iba zvonka pozerať na ceduľu “Otvoríme čoskoro”, ktorá visela pri luxusnom rezorte Diamond. To roky pôsobilo ako obrovský orientačný bod na obzore. Keď ho konečne otvorili, hráči si mohli zameniť herné doláre za žetóny a pustiť sa do pokru, rulety, alebo skúsiť šťastie na konských dostihoch. No a keďže americké rezorty nie vždy žijú iba zo zelených stolov, sú tu aj iné aktivity – kasíno môžete strážiť alebo naopak vykradnúť, môžete si tu kúpiť luxusný apartmán s limuzínou a VIP salónikom. Skončilo šesťročné obdobie, keď sa šírili neoverené historky, že do Diamondu sa dá nejak pokútne dostať – Rockstar ho jednoducho otvoril.

Všetky tieto hry majú spoločný rys: sú až od 18 rokov, a to, samozrejme, nielen kvôli násiliu či hrubému jazyku, ale aj kvôli hazardu, ktorý je dovolený iba ľuďom po 18 rokoch života (a v USA až po 21). Legálne hranie je povolené iba v kasínach s oficiálnou slovenskou licenciou a kontrolovaných Ministerstvom financií SR.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *