Top najlepšie hry pre dvoch hráčov, Online hry pre dvoch, Spoločenské hry pre dvoch
| | | |

Najlepšie online a spoločenské hry pre dvoch

Hľadáte hru, ktorú si môžete zahrať vo dvojici? Chcete s kamarátom alebo kamarátkou zahnať nudu? Neviete si vybrať a hľadáte inšpiráciu? Tak si určite prečítajte tento článok, ktorý vám poradí vybrať si tú správnu hru pre dvoch hráčov. Pripravili sme zoznam super hier pre dvoch hráčov, ktoré môžete hrať online, na konzole alebo ako spoločenskú stolovú hru.

Obsah článku – Najlepšie online a spoločenské hry pre dvoch

Hry pre dvoch hráčov

Hry pre dvoch nemusia byť len stolové (spoločenské), ale môžete vyskúšať aj videohry, ktoré môžete hrať online alebo na rozdelenej obrazovke (split-screen). Výhodou digitálnej doby je, že klasické stolové hry si zvyčajne môžete zahrať aj online a zadarmo. Super je, že si najprv môžete vyskúšať stolovú hru online a ak Vás osloví, môžete si ju kúpiť vo fyzickej podobe.Online hry pre dvoch hráčov

Ste milovník videohier pre 2? Hľadáte inšpiráciu akú hru si zahrať vo dvojici? Tak pozorne čítajte výber top hier. Online hry pre dvoch hráčov v tomto zozname môžete hrať na diaľku cez internet alebo cez split-screen (rozdelenú obrazovku na monitore).

It Takes Two – kooperačná hra pre dvoch online aj na rozdelenej obrazovke

Hra si získala množstvo pozitívnych ohlasov v hráčskej komunite. It Takes Two je možné hrať online alebo na rozdelenej obrazovke (split-screen). Hra si zakladá na kooperácií hráčov, kde si budete musieť vypomáhať pri putovaní svetom. Tvorcovia zo štúdia Hazelight Studios si dali záležať hlavne na príbehu hry. Grafika nie je špičková, ale čo sa týka level designu je to prepracovaná hra. It takes Two je rozprávková hra pri ktorej sa zabavia nielen deti ale aj dospelý hráči. Ideálna hra pre dvoch hráčov, ktorí majú radi spoločnú kooperáciu. Hru It Takes Two môžete hrať na PC, XBOX a PS. Či už si vyberiete hranie online alebo na rozdelenej obrazovke na jednom zariadení je len na vás.

Tip na článok – Najlepšie hry pre dvoch na mobil

A Way Out – kooperačná hra pre dvoch online aj na rozdelenej obrazovke

Hra Way Out je hra od štúdia Hazelight Studios tak ako hra It Takes Two. Táto hra je nezávislý titul, ale určite konkuruje aj oveľa väčším titulom. Unikátny herný zážitok, ktorý vás vtiahne do deja hry. Ako už názov hry Way Out hovorí ide o hru v ktorej hlavným cieľom je dostať sa von – z väzenia. Hráči hrajú za dvojicu väzňov, ktorý musia spolupracovať pri úteku z basy. Menším mínusom tejto hry je dĺžka deja, ale určite sa oplatí túto hru zahrať. Ak vlastníte účet na Epic Games, tak v minulosti rozdávali túto hru zadarmo. Hru si môžete zahrať online ale aj na rozdelenej obrazovke na herných zariadeniach PC, XBOX a PS.
Overcooked – kooperačná hra pre 2 až 4 hráčov aj online

Hra o varení od herného štúdia Team 17 s kreslenou grafikou a roztomilím vzhľadom si získala srdce nejedného hráča. Vašim cieľom je pripraviť jedlo od surovín až po servírovanie pripraveného jedla. Do toho vstupuje vymedzený čas a prvky kooperácie, ktorú si hra vyžaduje pre úspešné získanie plného počtu hviezdičiek. Hra je postavená na hviezdičkovom systéme a tak v každej misií môžete získať od jednej po 3 hviezdičky. Aby ste mohli postupovať do ďalších levelov tak ich musíte získať určitý počet. Hra Overcooked je zvyčajne založená na kooperácií dvoch a maximálne 4 hráčov. Hru si môžete zahrať aj sólo, ale ovela viac zábavné je to hrať s viacerými hráčmi. Hru môžete hrať na herných zariadeniach ako PC, XBOX a PS.

Ark Survival Evolved – co-op hra pre dvoch hráčov

Ak ste fanúšikom dinosaurov, craftingu a praveho survivalu, tak túto hru jednoducho budete milovať. Hra začína na ostrove, kde sa prebudíte bez žiadneho equipu. Na ostrove sa nachádzajú mierumilovné bylinožravé dinosaury, ale aj neľútostný mäsožravý predátory. Vašou úlohou je zaobstarať si prístrešok, vybavenie a prežiť v nelútostnom prostredí. V Ark Survival Evolved môžete ťažiť suroviny, zbierať bobule, loviť a ochočiť dinosaurov. Hra ponúka split-screen alebo online mód pre dvoch hráčov. Ak ste fanúšikom MMO prídete tiež na svoje a môžete sa pripojiť alebo aj vytvoriť herný server. Ark Survival Evolved je možné hrať na zariadeniach: PC, XBOX a PS.
Spoločenské hry pre dvoch hráčov

Chcete si zahrať spoločenskú hru pre dvoch hráčov a hľadáte inšpiráciu na dobrú hru? Spoločenských hier pre dvoch je mnoho od kartových cez stolové hry. Niektoré spoločenské hry, ktoré sme spísali v zozname môže hrať aj viac hráčov ako 2. Vybrali sme pár hier, ktoré si môžete zahrať nielen v realite ale aj online po internete s kamarátmi alebo hráčmi z celého sveta.

Dáma – spoločenská dosková hra pre 2

Dáma - Stolová spoločenská hra pre dvoch hráčov, Dáma pre dvoch hráčov, Najlepšia hra pre 2 hráčov

Spoločenská dosková hra s ľahkými pravidlami určená pre deti aj dospelých. Rýchla hra s hracími kameňmi bielej a čiernej farby sa odohráva na šachovnici. Existuje viacero typov tejto hry ale klasická dáma sa hraje s 8 kameňmi. Ak si chcete zahrať rýchlu hru s jednoduchými pravidlami jednoznačne vám ju odporúčame. Túto hru si môžete ale zahrať aj online s druhým hráčom. Buď priamo vo webovom prehliadači alebo pomocou aplikácie do mobilného zariadenia.

Tip na článok: Ako sa hrá Dáma a pravidlá hry

Šach – spoločenská dosková hra pre 2

Šach - stolová spoločenská hra pre dvoch hráčov, Najlepšia hra pre dvoch hráčov Šach
flick.com | Autor: Sasha the Okay Photographer

Spoločenská dosková hra Šach je hra s dlhou históriou. Vo svete sa konajú majstrovské súťaže, zakladajú šachové kluby a tvorí množstvo video obsahu na túto hru. Geniálna takticko-strategická hra, ktorá nemá tak komplikované pravidlá. Umenie hry spočíva v hlavne v taktike ťahov ale aj znervózniť súpera taktikou trash talk. Šachová hra zvyčajne trvá dlhšie ale sú prípady kedy partia šachu trvá veľmi krátko. Túto hru si môžete taktiež zahrať priamo vo webovom prehliadači alebo formou aplikácie do mobilného zariadenia.
Tip na článok: Ako sa hrá Šach a pravidlá hry

Mlyn – spoločenská dosková hra pre 2 hráčov

Hra pre dvoch hráčov - Mlyn. Spoločenská dosková/desková hra pre 2. Najlepšia hra pre dvoch

Dosková hra, ktorá vznikla v dávnej minulosti si nájde priaznivcov aj v dnešnej dobe. Mlyn, Mlyny, Merrells, Merelles alebo Mill aj takto sa označuje táto historická hra. Hra Mlyn vznikla v starodávnom Egypte a neskôr sa dostala do Európy. Klasická stolová hra pre dvoch hráčov s jednoduchými pravidlami je oddychová hra na trávenie dlhých chvíľ. Túto hru si môžete zahrať aj online priamo vo webovom prehliadači alebo si stiahnuť mobilnú verziu hry do vášho smartfónu.

Tip na článok: Ako sa hrá Mlyn a pravidlá hry

Faraón – kartová hra pre 2 až 4 hráčov

Hry so sedmovými mariášovými kartami, Nemecké klasické karty,
pexels.com | zandy126

Faraón alebo aj Farár je obľúbená slovenská kartová hra, ktorú si môžete zahrať vo dvojici. Je to kartová hra so sedmovými kartami na ktorú je potrebný jeden balíček týchto kariet. Ak ste partia kartárov tak hru si môžete zahrať aj vo 4. Partička Farára je rýchla, ale môžete zvoliť aj dlhšiu verziu hry. Farár ponúka aj Olympijsku verziu, kde sú mierne upravené pravidlá a hra je o niečo dlhšia. Túto kartovú hru môžete hrať s priateľmi aj priamo vo webovom prehliadači alebo stiahnuť aplikáciu do mobilného zariadenia.

Tip na článok: Ako sa hrá Faraón (Farár) a pravidlá hry

Žolík – kartová hra pre 2 až 6 hráčov

Kartová hra pre dvoch hráčov, Žolík pre 2 hráčov, Najlepšie spoločenské hry pre dvoch hráčov

Kartová hra so žolíkovými kartami známa aj pod názvom Žolíky je príjemná oddychová hra. Kartová hra vznikla v 19. storočí vo Veľkej Británii a za vznikom stojí pán Rufford z Londýna. Od vzniku tejto kartovej hry sa pravidlá výrazne nezmenili. Väčšou zmenou prešiel iba design kariet. Kartová hra je určená pre dvoch hráčov, pričom maximálny počet je 6 hráčov. Hru Žolík si môžete zahrať aj priamo vo webovom prehliadači alebo si stiahnuť aplikáciu do mobilného zariadenia.

Tip na článok: Ako sa hrá Žolík a pravidlá hry

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *