pravidla-clovece-nehnevaj-sa-hra-pre-celu-rodinu
| | | | | | | | | |

Pravidlá spoločenskej hry Človeče nehnevaj sa (Človeče nezlob se)

Človeče nehnevaj sa (Človeče nezlob se) je obľúbená hra medzi deťmi aj dospelými na Slovensku, Česku aj vo svete. Strategická hra, ktorá nemá komplikované pravidlá. Primárne je určená pre deti. Na hru je potrebné len hracie pole, figúrky a kocky. Ak vás zaujímajú pravidlá hry tak čítajte ďalej.

Žáner hry: Logická, strategická
Typ hry: Spoločenská
Počet hráčov: Pre viacerých hráčov, pre 2-6
Hra je určená pre: Deti, dievčatá, chlapcov
Odporúčaný vek: 6 rokov
Dobra hrania: +- 30min

ČLOVEČE NEHNEVAJ SA! Ujo Paťo, Selassie, Evžen, Cheryl


Ujo Paťo hrá s priateľmi spoločenské, kartové, doskové alebo stolné hry. Dnes to bude dosková hra ČLOVEČE NEHNEVAJ SA! Extrémne náročná hra len pre silné nervy. ČLOVEČE NEHNEVAJ SA.

História Hry človeče nehnevaj sa – Pachisi

Táto spoločenská hra vychádza z pravidiel starej Indickej hry Pachisi. Táto hra vznikla v 7 storočí v Indii. Neskôr sa hra dostala do krajín ako Persia, Palestína či Srí Lanka. Taktiež sa hra neskôr objavila v Európe. Za autora hry v podobe akej ju dnes poznáme stojí nemecký obchodník Josef Friedrich Schmidt. Pri vytváraní hry Človeče nehnevaj sa sa inšpiroval anglickou hrou Ludo (Ludus). Anglická verzia hry Ludo bola patentovaná okolo roku 1896. V roku 1914 začala byť hra vyrábaná sériovo a predalo sa viac ako 60 miliónov kusov. Pravidlá hry neboli zmenené od roku 1914.

Stará indická hra Pachisi, predchodca hry Človeče nehnevaj sa (Človeče nezlob se)
Hra Pachisi | unsplash.com | autor: Jan Ranft

Pravidlá spoločenskej hry Človeče nehnevaj sa (Človeče nezlob se)

Na spoločenskú hru Človeče nehnevaj sa je potrebné hracie pole, figúrky a kocka. Hra je určená pre 2-6 hráčov. Každý hráč má 4 figúrky jednej farby. Vśetky hracie figúrky začínajú v štartovacom domčeku. Cieľom hry je umiestniť všetky 4 figúrky do domčeka.

Pravidlá človeče nehnevaj sa (človeče nezlob se). Človeče pravidlá. Spoločenská hra pre deti a dospelých
Pravidlá spoločenskej hry – Človeče nehnevaj sa | pixabay.com | Autor: crookoo

Hracia plocha Človeče nehnevaj sa

Hráči sa pohybujú na hracej doske po políčkach smerom do domčeka. Všetci hráči majú rovnaké políčka a pohybujú sa po nich spolu. Na hracej ploche sú 4 štartovné domčeky a 4 konečné domčeky – kde sa musia dostať všetci hráči.Začiatok hry Človeče nehnevaj sa

Hra začína hádzaním kocky a úlohou hráča je hodiť 6 aby mohol vstúpiť na hracie pole. Ak hráč ešte nemá žiadnu figúrku na hracom pole hádže 3 krát. Ak sa podarí hodiť 6 umiestni hracieho panáčika a hádže znova. Po hracom poli sa posúva o toľko políčok, koľko hodí na kocke. Čo sa stane v prípade, že hrácie figúrky hráčov sa stretnú na rovnakom poli? – VYHADZOVANIE.

Hracia doska, fugúrky a kocka hry Človeče nehnevaj sa
Človeče nehnevaj sa | unsplash.com | autor: Alexas_Fotos

Pravidlá vyhadzovania hráčov v hre Človeče nehnevaj sa

Pravidlá hry hovoria o vyhadzovaní hráčov. Všetci hráči sa pohybujú po rovnakých poliach a môže nastať situácia kde sa dvaja hráči stretnú na jednom poli. V tom prípade hráč môže vyhodiť protihráča, pričom vyhodený hráč znova musí ísť do štartovacieho domčeka. Vyhodený hráč aby sa dostal zo štartovacieho domčeka musí znova hodiť 6. Názov hry “Človeče nehnevaj sa” je odvodený od tohto kroku vyhadzovania.

Varianty hry Človeče nehnevaj sa

V obchodoch sa môžete stretnú z roznymy prevedeniami spoločenskej hry Človeče nehnevaj sa. Existuje napríklad Magnetické Človeče nehnevaj sa, ktoré je ideálne do auta, vlaku alebo na cesty. Hracie figúrky sú zvyčajne vyrobené s plastu, ale existuje aj krajšia varianta a ňou sú Drevené prevedenie hry Človeče nehnevaj sa. Mini Človeče nehnevaj sa je ideálne na výlety kde nemáte moc priestoru v kufri. Hru si jednoducho vložíte aj do vrecka a nezaberie veľa priestoru.Človeče nehnevaj sa – hra na rôzne príležitosti

Hra je ideálna pre rodiny s menšími deťmi. Hru si môžete pribaliť na dovolenku či cestu autom. Ideálna hra na chatu či chalupu na spestrenie spoločného večera.

Človeče nehnevaj sa online

Ak chcete hru vyskúšať bez nutnosti kupovať celú hru je možnosť si hru zahrať priamo vo webovom vyhľadávači. Hru si môžete zahrať s priateľom, náhodným hráčom alebo proti počítaču. Online verzia hry Človeče nehnevaj sa je zadarmo a bez nutnosti sťahovania.
✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *