cosplay-kostymova-hra-na-postavy-z-hier-filmov

Cosplay – originálna kostýmová hra na rôzne postavy + inšpirácia

Kladiete si otázku čo je to Cosplay alebo sa chcete inšpirovať aký prevlek zvoliť? V článku podrobnejšie nahliadneme do sveta Cosplayu a Cosplayerov.

Obsah článku:

Čo je to Cosplay, Cosplayer + história?

evelyn-cosplayerka-weird-alenka-z-rise-divov
Evelyn Cosplay | unsplash.com

Cosplay vznikol v Japonsku (v japončine コスプレ – kosupure, angličtine costume play – kostýmová hra) a je to prevliekanie do kostýmu rôznych postáv z anime, mangy či videohier.
Výraz Cosplay zaviedol Nobuyuki Takahashi v roku 1984 na World Science Fiction Convention (Worldcon), ktorý sa konal v Los Angeles. Po tom čo videl účastníkov v rôznych kostýmoch napísal článok pre časopis My Anime.

Kto je to Cosplayer?

Cosplayer je osoba bez rozdielu pohlavia, ktorá sa prezlieka za postavu z mangy,komiksu, televízneho seriálu či videohry. Cieľom je čo najlepšie stvárniť postavu nielen kostýmom a doplnkami ale aj hereckým prevedením. Cosplayeri vytvárajú istú subkultúru, ktorá usporadúva rôzne zrazy, súťaže či festivaly.

Ťažká úloha Cosplayera

Cosplayer má dve hlavné úlohy – hodnoverný kostým a herecký výkon. Aby Cosplayer hodnoverne stvárnil postavu, za ktorú sa prevlieka musí vytvoriť originálny kostým (prevlek). Vytvoriť hodnoverný prevlek postavy nie je ľahká úloha. Pozrime sa na spôsoby ako vytvoriť dobrý kostým.Ako si zaobstarať kostým na Cosplay?

Buď si cosplayer makúpi časti prevleku v obchode alebo v špecializovanom Cosplay shope. Druhá náročnejšia cesta je vytvorenie prevleku vlastnoručne. Rôzne časti oblečenia si môže ušiť, ale čo v prípade mečov,sekier, katán či častí brnenia? Dnešná doba prináša skvelý spôsob ako si vyhotoviť tieto časti prevleku a to 3D tlačou. Pomocou 3D grafického návrhu si môže vytvoriť hodnoverné doplnky svojho prevleku. Existuje mnoho druhov 3D tlače a materiálov, ktoré môže využiť a pritom nie sú ani tak drahé. Najlacnejšie 3D tlačiarne sa dajú kúpiť za pár stoviek eur. Existuje viacero druhov materiálov do 3D tlačiarne z rôznymi vlastnosťami a medzi nimi sú aj odolné materiály, ktoré sa rýchlo nepoškodia.

zbrane-pre-cosplayjerov-a-cosplayerky
Zbrane a zbroj na cosplay | flick.com | autor: Michael Mueller

Stvárnenie Cosplay postavy pomocou herectva

S Cosplayom je spojený aj herecký výkon a úlohou Cosplayera (osoba, ktorá sa prevlieka za postavu) je čo najlepšie stvárniť postavu, za ktorú sa prevliekol. Dobrý Cosplayer vie stvárniť pomocou hereckého výkonu mimiku, gestikuláciu či charakteristické pohyby danej postavy.
Inšpirácia na Cosplay

Cosplay FNAF

Čo je to Cosplay FNAF? Skratka FNAF znamená Five Nights At Freddy’s čo je nezávislá horová videohra pre jedného hráča. Cieľom hráča je prežiť 5 nocí v Pizzerii Freddyho Fazbeara kde je zamestnaní ako nočný strážca.

Cosplay Fnaf - Five Nights At Freddy's - Cosplayerke v kostýme
Cosplay Fnaf – Five Nights At Freddy’s | flickr.com | autor: Mooshuu

Ciri cosplay – Zaklínač 3

Ciri je jedna z hlavných postáv z hry Zaklínač 3 Divoký hon (Witcher 3 Wild hunt). Nelineárna hra v open-world svete s množstvom príšer.

Cosplay Ciri - Zaklínač 3 Divoký hon, Cosplayerka v prevleku za Ciri (Cirillu)
Cosplay Ciri – Zaklínač 3 Divoký hon | flickr.com | autor: Christopher TD

Naruto Cosplay

Cosplay z Naruto – Japonskej mangy, ktorá si získala mnoho fanúšikov po celom svete.

Naruto Cosplay a Cosplayerka - Pein a Konan, Manga naruto cosplay
Naruto cosplay – Pein a Conan | flickr.com | autor: May

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *