Staré hry na mobily, staré mobilné telefóny, Nokia, samsung- Retro mobilné hry
| |

Retro hry na staré mobilné telefóny, ktoré zmenili históriu

Miesto v retro hrách majú aj staré hry na mobilné telefóny. Za čias tlačidlových telefónov a dvojfarebných displejov nokie 3310 či nokie 3410 ste mohli hrať aj hry. Tieto hry už môžeme označiť ako staré retro hry. V staršej generácií majú tieto hry v obľube hráči dodnes. Postupom času zaćali prichádzať prvé farebné mobily s dotykovým displejom. Úroveň týchto hier sa postupne zlepšovala. Poďme sa spolu pozrieť na vývoj starých hier na mobilné telefóny.

Obsah článku – Retro hry na staré mobilné telefóny, ktoré zmenili históriu

Aké telefóny môžeme označiť za staré retro mobily?

Prvý mobilný telefón bol predstavili na trhu v roku 1982 z návom Mobiro Senator. Váhu mal okolo 10kg. Mobiro Senator pochádza zo spoločnosti Nokia, ktorú určite poznáte. V roku 1992 vznikol mobil z názvom Nokia 1011. Tento mobil fungoval v pásme GSM a váha mobilného telefónu bola okolo 0,5kg. Medzi prvé mobilné retro hry môžeme zaradiť hru Tetris (1994). V roku 1997 predstavili mobilný telefón Nokia 6610 spolu s hrou Snake. Snake a Snake II môžeme pokladať za prvé hry, ktoré začali písať históriu starých mobilných hier. Postupom času začali vznikať ďalšie hry, ktoré formovali vývoj mobilných hier.

Staré hry na mobily, staré mobilné telefóny, Nokia, samsung- Retro mobilné hry
unsplash.com | autor: Eirik Solheim

Staré mobilné hry

Pripravili sme zoznam retro mobilných hier, ktoré definovali budúcnosť vývoja hier na mobilné telefóny. Vďaka hráčom, ktorý si obľúbili tieto hry, môžu hry na mobily vznikať dodnes. Vývojári mobilných hier objavili priestor na trhu a v súčasnosti existuje veľké množstvo hier, ktoré si môžete zahrať. Poďme sa pozrieť na staré mobilné hry, ktoré sa zapísali do dejín.

Staré mobilné hry – zoznam

Názov hry Typ mobilu Rok vydania
Tetris Hagenuk MT-2000 1994
Snake Nokia 6110 1997
Bounce Nokia 9210 2000
Space Invaders Nokia 3310 2000
Angry Birds iPhone 2009Tetris na starý mobil Hagenuk MT-2000

Túto hru môžeme zaradiť medzi najstaršie mobilné hry. Tetris pôvodne vznikol ako počítačová hra okolo roku 1984. Hráč v tejto hre hráč ovláda bloky, ktoré padajú z vrcholu obrazovky do spodnej časti hracej plochy. Cieľom hry je zostaviť tieto bloky tak, aby vytvorili čo najplnšie horizontálne riadky, ktoré sa potom z hracej plochy stratia. V roku 1994 bol Tetris pridaný do mobilného telefónu s názvom Hagenuk MT-2000. Starý mobilný telefón, bez farebného displeja, ktorý mal klasické tlačidlá.

Prvá stará mobilná hra Tetris na Hagenuk MT2000

Tetris mini Gameplay 🙂

Hra Snake na Nokiu 6610

Ako už napovedá názov hry Snake ste bol hrali v roli hada, ktorý požieral potravu. Čím viac ste zjedli potravy tím viac sa had zväčšoval. Vašim cieľom bolo zjesť čo najviac potravy a nenaraziť do časti tela. Za zjedené kúsky potravy ste získavali body. Ak ste narazili do časti tela tak ste hru prehrali.

Stará mobilná hra Snake na Nokia 3310

Nokia 3310 *2001* Snake 2338 bodov!

Space invaders na Nokia 3310

Hra s názvom Space Invaders na mobilný telefón Nokia 3310 zožala taktiež úspech. Vo vesmírnej lodi ste bojovali proti invázií mimozemštanov. V hre sa nachádzali leveli, ktoré ste museli úspešne absolvovať aby ste prešli hru. V Space Invaders bolo 8 levelov.

Stará mobilná hra – Space Impact na Nokia 3310

Space Impact Gampelay

Bounce na Nokia 9210

Veľkú slávu zožala aj stará mobilná hra Bounce. Hra sa objavila v roku 2000. Táto stará mobilná hra bola farebná a hrať ste ju mohli na tlačidlovom telefóne. Hra bola založená na tom, že v roli loptičky ste museli prechádzať leveli. Úrovni v hre bolo 66 a hru si dokonca aj dnes môžete stiahnuť na Android.

Stará mobilná hra Bounce na Nokia 9210

Bounce – Gameplay 🙂

 

Tip na článok – Najlepšie mobilné hry zadarmo na stiahnutie

Hra na iPhone Angry Birds

Hra vznikla v roku 2009 výhradne na operačné systémy iOs. Niektorí ľudia si dokonca kupovali iPhone iba kvôli tejto hre. Angry Birds môžeme označiť za staršiu mobilnú hru, ktorá definovala podobu dnešných hier. V hre ste hrali za vtáka a vašou úlohou bolo zničiť budovy v ktorých sú uväznené zlé prasiatka. Túto hru si môžete zadarmo stiahnuť v obchode s aplikáciami.
Stará mobilná hra Angry Birds na iPhone

Angry Birds – GameplaySimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *