Najlepšie hry na mobil zadarmo na stiahnutie
| |

Najlepšie hry na mobil zadarmo na stiahnutie

Mobilné hry sú určené primárne na hranie v mobilných zariadeniach (smartphone). Tieto hry si dokonca môžete stiahnuť aj do vášho tabletu. Free-to-play model si našiel svoje miesto v mobilných hrách. Preto sme pripravili sme obľúbených a populárnych mobilných hier, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo.

Kde si stiahnem mobilné hry zadarmo?

Hry na mobil si obvykle stiahnete cez internet v obchode s aplikáciami, ako je Google Play alebo App Store. Stačí sa jednoducho zaregistrovať do týchto aplikačných obchodov. Následne si nájdete hru, ktorú chcete hrať, stiahnete si ju a zábava môže začať. Ale pozor aplikačné obchody nie vždy ponúkajú hry zadarmo. Niektoré hry si ale môžete stiahnuť aj za menší poplatok.

Tip na článok: Hraj online hry zadarmo
Populárne a obľúbené žánre v mobilných hrách

Mobilné hry majú rôzne žánre a môžu zahŕňať rôzne typy hier. Obľube sa tešia mobilné hry s arkádovými prvkami, stratégie, logické, akčné, vedomostné či športové hry. Hráči majú v obľube mobilné hry pre svoju dostupnosť a možnosť hrať odkiaľkoľvek.

Tip na článok: Najlepšie logické hry na mobil zadarmo

Populárne a obľúbené hry do mobilu zadarmo na stiahnutie
unsplash.com | autor: Onur Binay

Mobilné hry a pripojenie na internet

Na stiahnutie hier do mobilu cez obchod s aplikáciami je nutné pripojenie na internet. Niektoré mobilné hry vyžadujú počas hrania aktívny prístup na internet. Existuje však aj varianta mobilných hier, ktoré na hranie nevyžadujú prístup na internet.

Hry v mobile, ktoré môžete hrať bez nutnosti pripojenia na internet majú viacero výhod:

  • Dostupnosť: Mobilné hry, ktoré nevyžadujú pripojenie na internet, sú k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek, takže ich môžete hrať, aj keď nemáte prístup k internetu.
  • Rýchlosť: Hranie hier bez pripojenia na internet môže byť rýchlejšie. V prípade, že máte pomalý internet môže byť načítanie dát alebo herných súborov problematické. Hra môže sekať prípadne byť aj nehrateľná.
  • Energetická úspornosť: Hranie mobilných hier bez pripojenia na internet môže byť úspornejšie na energiu.

Aké sú najlepšie hry na mobil zadarmo, ktoré sa oplatí stiahnuť?

Pripravili sme zoznam 10 mobilných hier, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť v obchode s aplikáciami. Výber populárnych a obľúbených mobilných hier, ktoré si možete zahrať vo volnom čase a stačí vám iba mobil či tablet.
Candy Crush Saga

Candy Crush Saga je mobilná hra, v ktorej hráči spájajú rôzne farebné kocky cukrovín a snažia sa ich odstrániť z herného pola. Hra obsahuje mnoho rôznych úrovní. Každá úroveň má rôzne ciele a obmedzenia, ktoré hráči musia splniť, aby postúpili na ďalšiu úroveň. Candy Crush Saga je obľúbená pre svoju jednoduchosť a návykovosť. Hru si môžete zahrať nielen v mobilných zariadeniach a tabletoch ale aj počítačoch. Hra je zadarmo na stiahnutie ale obsahuje mikrotransakcie, ktoré hráčom umožňujú získať výhody alebo pokrok v hre.

Angry Birds

 

Angry Birds je mobilná hra, v ktorej hráči ovládajú vtáky s cieľom zničiť budovy, v ktorých sú uväznené zlé prasiatka. Hráči využívajú katapult k vystreleniu vtákov na budovy a snažia sa zničiť čo najviac budov s čo najmenej vtákmi. Hra obsahuje rad rôznych úrovní s rôznymi výzvami a obmedzeniami, ktoré hráči musia splniť, aby postúpili na ďalšiu úroveň. Angry Birds je obľúbená pre svoju jednoduchosť a návykovosť a môže byť hraná na mobilných zariadeniach alebo počítačoch. Hra je zadarmo na stiahnutie a obsahuje mikrotransakcie, ktoré hráči môžu využiť.
Šach – Logicko-strategická hra do mobilu

Na hru Šach existuje viacero mobilných aplikácií, ktoré umožňujú hrať šachy na vašom mobile či tablete. Túto hru môžete nájsť zadarmo na stiahnutie ale aj za poplatok. V obchode s mobilnými aplikáciami nájdete verziu zadarmo s názvom – Chess. Mobilné hry typu Šach umožňujú hrať proti počítaču alebo proti ostatným hráčom online cez internet. Stretnúť sa môžete aj s verziami ako tréningové programy či návody na zlepšenie hry. Hra Šach je obľúbenou hrou nielen do mobilu, ale aj ako desková hra, ktorú si môžete zahrať s kamarátom aj offline.

Tip na článok: Najlepšie hry na mobil online

Slovenská vedomostná mobilná hra – Kvíz o Slovensku

Mobilná hra od Slovenských herných vývojárov, ktorá ma za cieľ preveriť vaše vedomostné znalosti. Vo vedomostnej hre nájdete 4 okruhy – história a kultúra, príroda, kultúra a geografia. V mobilnej hre je okolo 200 otázok, ktoré komplexne preveria vaše vedomosti v spomínaných okruhoch. Túto hru si môžete stiahnuť zadarmo na Android ale aj iPhone.
Rocket League Sideswipe – futbalová hra s autami

Rocket League je multiplayerová počítačová hra. Fanúšikovia tejto hry si ale môžu zahrať túto hru aj na mobile. Hráči v hre ovládajú autá a snažia sa pomocou raketových motorov dostať loptu do bránky protivníka. Hra je situovaná na veľkom otvorenom ihrisku a hráči môžu súťažiť v jednotlivých hrách. Rocket League Sideswipe je obľúbená pre svoju rýchlu akciu a návykovosť. Hra je dostupná zadarmo na stiahnutie v obchode s aplikáciami. Stretnúť sa môžete s mikrotransakciami, ktoré hráčom umožňujú získať výhody alebo pokročiť v hre.

PUBG MOBILE

PUBG Mobile je mobilná hra, v ktorej hráči bojujú o prežitie na ostrove. Na mape sú rozmiestnené zbrane a vybavenie. Hra sa hrá vo formáte „všetci proti všetkým“ alebo v skupinách a hráči sa snažia prežiť ako posledný hráč alebo skupina na ostrove. PUBG Mobile obsahuje rad rôznych herných módov a map. Hráči môžu získať taktickú výhodu zbieraním rôznych zbraní a vybavenia, ktoré nájdu na ostrove. Hru má v obľube veľké množstvo hráčov z celého sveta. PUBG má verziu hry na mobilné zariadenia a počítače. Hra je zadarmo na stiahnutie v obchode s aplikáciami. Hra ponúka rôzne mikrotransakcie za ktoré si môžete kúpiť rôzne kozmetické veci.
Among Us – mobilná verzia hry

 

Among Us je multiplayerová hra, v ktorej hráči spolupracujú na palube vesmírnej lode. Ich cieľom je odhaliť a zabiť „účastníka medzi nimi“, ktorý je v skutočnosti mimozemšťanom zamaskovaným ako člen posádky. Hra obsahuje rad herných módov, v ktorých hráči môžu hrať. Amoung Us ponúka rôzne role postáv pričom každá má určitú výhodu. Among Us si získala hráčov pre svoju zábavnosť. Hru si môžete zadarmo stiahnuť do mobilného zariadenia. Hra obsahuje tiež rôzne mikrotransakcie, ktoré hráčom umožňujú získať výhody či rôzne kozmetické predmety napríklad skiny.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift je mobilná verzia populárnej počítačovej hry League of Legends. Hra je multiplayerová strategická hra, v ktorej hráči bojujú o kontrolu nad šiestimi cestami. Snažia sa zničiť protivníkovu hlavnú budovu. Hra obsahuje rad rôznych hrdinov s unikátnymi schopnosťami. Hráči si počas hry kupujú predmety (zbrane, brnenia atď…) a zlepšujú postavu. League of Legends: Wild Rift je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na mobilných zariadeniach.
Hearthstone Mobile

 

Hra do mobilu s názvom Hearthstone je postavená na princípe súboja dvoch hráčov s hracími kartičkami. Mobilná hra je od vývojárskeho štúdia Blizzard a je inšpirovaná hrou Word of Warcraft. V hre Hearstone hrajete za hrdinu (class ako v hre WoW): Warlock, Paladin, Mage, Rogue, Warrior, Hunter, Shaman, Druid, Priest. Každá z postáv má špeciálne tzv. Hero power špeciálne kúzlo. Ak máte radi taktizovanie a hru na princípe hracích kariet určite stiahnite túto mobilnú hru zadarmo.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile je hra zo série Call of Duty, kde hráči hrajú „všetci proti všetkým“ alebo v skupinách. Hráči sa snažia získať výhody pomocou rôznych zbraní a vybavenia a súťažia o prežitie na rôznych mapách. Hra ponúka rôzne herné módy. Call of Duty: Mobile si získala obľúbenosť a popularitu pre svoju akciu. Hru môžete nájsť v obchode s aplikáciami a je k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Najlepšia hra na mobil zadarmo na stiahnutie - Call of Duty
unsplash.com | autor: Onur Binay

✔️ Sleduj Youtube kanál GamesquadSK🔔Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *