Najlepšie hry na mobil zadarmo na stiahnutie. Hry zadarmo na stiahnutie do mobilu. Najlepšie hry na mobil
| |

Najlepšie hry na mobil zadarmo na stiahnutie

Mobilné hry sú určené primárne na hranie v mobilných zariadeniach (smartphone). Tieto hry si dokonca môžete stiahnuť aj do vášho tabletu. Free-to-play model si našiel svoje miesto v mobilných hrách. Preto sme pripravili sme obľúbených a populárnych mobilných hier, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo.

V článku Naj hry na mobil zadarmo na stiahnutie sa dočítate:

Kde si stiahnem mobilné hry zadarmo?

Hry na mobil si obvykle stiahnete cez internet v obchode s aplikáciami, ako je Google Play alebo App Store. Stačí sa jednoducho zaregistrovať do týchto aplikačných obchodov. Následne si nájdete hru, ktorú chcete hrať, stiahnete si ju a zábava môže začať. Ale pozor aplikačné obchody nie vždy ponúkajú hry zadarmo. Niektoré hry si ale môžete stiahnuť aj za menší poplatok.

Tip na článok: Hraj online hry zadarmo
Populárne a obľúbené žánre v mobilných hrách

Mobilné hry majú rôzne žánre a môžu zahŕňať rôzne typy hier. Obľube sa tešia mobilné hry s arkádovými prvkami, stratégie, logické, akčné, vedomostné či športové hry. Hráči majú v obľube mobilné hry pre svoju dostupnosť a možnosť hrať odkiaľkoľvek.

Tip na článok: Najlepšie logické hry na mobil zadarmo

Populárne a obľúbené hry do mobilu zadarmo na stiahnutie. Hry na mobil zadarmo na stiahnutie. Mobilné hry na andoid a ios
unsplash.com | autor: Onur Binay

Mobilné hry a pripojenie na internet

Na stiahnutie hier do mobilu cez obchod s aplikáciami je nutné pripojenie na internet. Niektoré mobilné hry vyžadujú počas hrania aktívny prístup na internet. Existuje však aj varianta mobilných hier, ktoré na hranie nevyžadujú prístup na internet.

Hry v mobile, ktoré môžete hrať bez nutnosti pripojenia na internet majú viacero výhod:

  • Dostupnosť: Mobilné hry, ktoré nevyžadujú pripojenie na internet, sú k dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek, takže ich môžete hrať, aj keď nemáte prístup k internetu.
  • Rýchlosť: Hranie hier bez pripojenia na internet môže byť rýchlejšie. V prípade, že máte pomalý internet môže byť načítanie dát alebo herných súborov problematické. Hra môže sekať prípadne byť aj nehrateľná.
  • Energetická úspornosť: Hranie mobilných hier bez pripojenia na internet môže byť úspornejšie na energiu.

Aké sú najlepšie hry na mobil zadarmo, ktoré sa oplatí stiahnuť?

Pripravili sme zoznam 10 mobilných hier, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť v obchode s aplikáciami. Výber populárnych a obľúbených mobilných hier, ktoré si možete zahrať vo volnom čase a stačí vám iba mobil či tablet.
Candy Crush Saga

Candy Crush Saga je mobilná hra, v ktorej hráči spájajú rôzne farebné kocky cukrovín a snažia sa ich odstrániť z herného pola. Hra obsahuje mnoho rôznych úrovní. Každá úroveň má rôzne ciele a obmedzenia, ktoré hráči musia splniť, aby postúpili na ďalšiu úroveň. Candy Crush Saga je obľúbená pre svoju jednoduchosť a návykovosť. Hru si môžete zahrať nielen v mobilných zariadeniach a tabletoch ale aj počítačoch. Hra je zadarmo na stiahnutie ale obsahuje mikrotransakcie, ktoré hráčom umožňujú získať výhody alebo pokrok v hre.

Angry Birds


Angry Birds je mobilná hra, v ktorej hráči ovládajú vtáky s cieľom zničiť budovy, v ktorých sú uväznené zlé prasiatka. Hráči využívajú katapult k vystreleniu vtákov na budovy a snažia sa zničiť čo najviac budov s čo najmenej vtákmi. Hra obsahuje rad rôznych úrovní s rôznymi výzvami a obmedzeniami, ktoré hráči musia splniť, aby postúpili na ďalšiu úroveň. Angry Birds je obľúbená pre svoju jednoduchosť a návykovosť a môže byť hraná na mobilných zariadeniach alebo počítačoch. Hra je zadarmo na stiahnutie a obsahuje mikrotransakcie, ktoré hráči môžu využiť.
Šach – Logicko-strategická hra do mobilu


Na hru Šach existuje viacero mobilných aplikácií, ktoré umožňujú hrať šachy na vašom mobile či tablete. Túto hru môžete nájsť zadarmo na stiahnutie ale aj za poplatok. V obchode s mobilnými aplikáciami nájdete verziu zadarmo s názvom – Chess. Mobilné hry typu Šach umožňujú hrať proti počítaču alebo proti ostatným hráčom online cez internet. Stretnúť sa môžete aj s verziami ako tréningové programy či návody na zlepšenie hry. Hra Šach je obľúbenou hrou nielen do mobilu, ale aj ako desková hra, ktorú si môžete zahrať s kamarátom aj offline.

Tip na článok: Najlepšie hry na mobil online

Slovenská vedomostná mobilná hra – Kvíz o Slovensku


Mobilná hra od Slovenských herných vývojárov, ktorá ma za cieľ preveriť vaše vedomostné znalosti. Vo vedomostnej hre nájdete 4 okruhy – história a kultúra, príroda, kultúra a geografia. V mobilnej hre je okolo 200 otázok, ktoré komplexne preveria vaše vedomosti v spomínaných okruhoch. Túto hru si môžete stiahnuť zadarmo na Android.
Rocket League Sideswipe – futbalová hra s autami


Rocket League je multiplayerová počítačová hra. Fanúšikovia tejto hry si ale môžu zahrať túto hru aj na mobile. Hráči v hre ovládajú autá a snažia sa pomocou raketových motorov dostať loptu do bránky protivníka. Hra je situovaná na veľkom otvorenom ihrisku a hráči môžu súťažiť v jednotlivých hrách. Rocket League Sideswipe je obľúbená pre svoju rýchlu akciu a návykovosť. Hra je dostupná zadarmo na stiahnutie v obchode s aplikáciami. Stretnúť sa môžete s mikrotransakciami, ktoré hráčom umožňujú získať výhody alebo pokročiť v hre.

Tip na článok: Najlepšie TOP hry na mobil

PUBG MOBILE


PUBG Mobile je mobilná hra, v ktorej hráči bojujú o prežitie na ostrove. Na mape sú rozmiestnené zbrane a vybavenie. Hra sa hrá vo formáte „všetci proti všetkým“ alebo v skupinách a hráči sa snažia prežiť ako posledný hráč alebo skupina na ostrove. PUBG Mobile obsahuje rad rôznych herných módov a map. Hráči môžu získať taktickú výhodu zbieraním rôznych zbraní a vybavenia, ktoré nájdu na ostrove. Hru má v obľube veľké množstvo hráčov z celého sveta. PUBG má verziu hry na mobilné zariadenia a počítače. Hra je zadarmo na stiahnutie v obchode s aplikáciami. Hra ponúka rôzne mikrotransakcie za ktoré si môžete kúpiť rôzne kozmetické veci.
Among Us – mobilná verzia hry


Among Us je multiplayerová hra, v ktorej hráči spolupracujú na palube vesmírnej lode. Ich cieľom je odhaliť a zabiť „účastníka medzi nimi“, ktorý je v skutočnosti mimozemšťanom zamaskovaným ako člen posádky. Hra obsahuje rad herných módov, v ktorých hráči môžu hrať. Amoung Us ponúka rôzne role postáv pričom každá má určitú výhodu. Among Us si získala hráčov pre svoju zábavnosť. Hru si môžete zadarmo stiahnuť do mobilného zariadenia. Hra obsahuje tiež rôzne mikrotransakcie, ktoré hráčom umožňujú získať výhody či rôzne kozmetické predmety napríklad skiny.

League of Legends: Wild Rift


League of Legends: Wild Rift je mobilná verzia populárnej počítačovej hry League of Legends. Hra je multiplayerová strategická hra, v ktorej hráči bojujú o kontrolu nad šiestimi cestami. Snažia sa zničiť protivníkovu hlavnú budovu. Hra obsahuje rad rôznych hrdinov s unikátnymi schopnosťami. Hráči si počas hry kupujú predmety (zbrane, brnenia atď…) a zlepšujú postavu. League of Legends: Wild Rift je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na mobilných zariadeniach.
Hearthstone Mobile

Hra do mobilu s názvom Hearthstone je postavená na princípe súboja dvoch hráčov s hracími kartičkami. Mobilná hra je od vývojárskeho štúdia Blizzard a je inšpirovaná hrou Word of Warcraft. V hre Hearstone hrajete za hrdinu (class ako v hre WoW): Warlock, Paladin, Mage, Rogue, Warrior, Hunter, Shaman, Druid, Priest. Každá z postáv má špeciálne tzv. Hero power špeciálne kúzlo. Ak máte radi taktizovanie a hru na princípe hracích kariet určite stiahnite túto mobilnú hru zadarmo.

Call of Duty: Mobile


Call of Duty: Mobile je hra zo série Call of Duty, kde hráči hrajú „všetci proti všetkým“ alebo v skupinách. Hráči sa snažia získať výhody pomocou rôznych zbraní a vybavenia a súťažia o prežitie na rôznych mapách. Hra ponúka rôzne herné módy. Call of Duty: Mobile si získala obľúbenosť a popularitu pre svoju akciu. Hru môžete nájsť v obchode s aplikáciami a je k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Najlepšie hry na mobil zadarmo. Hry na mobil zadarmo na stiahnutie. Obchod play hry na stiahnutie zadarmo
unsplash.com | autor: Onur Binay

Disney Mirrorverse

Disney Mirrorverse je vzrušujúca mobilná hra zadarmo, ktorá vás zavedie do úplne nového a fascinujúceho sveta Disneyho, kde sa stretávate s ikonickými postavami vo zbrusu novom hádankovom dobrodružstve.

V tomto unikátnom svete Disney Mirrorverse sa postavíte do čela tímu hrdinov zo známych Disneyho príbehov a bojujete proti zlovestným bytostiam, ktoré hrozia zničiť tento pôvodný svet. Každá postava má svoje vlastné jedinečné schopnosti a vlastnosti, ktoré môžete využiť pri boji. Hrať môžete za Alladina, Simbu, Mickey Mousa či Elsu z rozprávky Frozen. Máte možnosť rozvíjať a posilňovať svoj tím, získavať nové schopnosti a taktizovať, aby ste porazili svojich protivníkov.

Mobilná hra Disney Mirrorverse ponúka mód pre jedného aj viacerých hráčov. Zadarmo na stiahnutie je k dispozícií v obchode s aplikáciami Google Play aj v App store.

Fallout Shelter

Fallout Shelter je vzrušujúca mobilná hra zadarmo, ktorá vás zavedie do postapokalyptického sveta z populárnej hernej série Fallout. V tejto hre pre mobilné zariadenia prevezmete úlohu manažéra úkrytu, ktorý riadi podzemný bunker pre preživších po jadrovej katastrofe. Vašou úlohou je postarať sa o obyvateľov útočiska, zabezpečiť ich potreby, budovať nové miestnosti a zabezpečiť ich bezpečnosť.

Hráči môžu stavať a prispôsobovať si svoj úkryt podľa vlastného uváženia. Môžete vytvárať rôzne miestnosti, vrátane obytných miestností, radiačných laboratórií, fitnescentier a mnohých ďalších, aby ste uspokojili potreby svojich obyvateľov. Musíte sa starať o ich šťastie, hlad, smäd a zdravie, aby zostali spokojní a zdraví.

Tip na článok: Najlepšie strategické hry na mobil

Fallout Shelter je známy aj svojím jednoduchým ovládaním, zábavným štýlom umenia a návykovou hrateľnosťou. Je ideálny pre fanúšikov série Fallout a pre tých, ktorí hľadajú zábavnú a dobre navrhnutú hru zadarmo na svoje mobilné zariadenie. Hra je k dispozícií zdarma na stiahnutie pre android aj iOS. Stačí navštíviť obchod s aplikáciami Google Play alebo App store, stiahnuť a môžete hrať.

Pokémon GO

Pokémon Go je revolučná mobilná hra, ktorá kombinuje svet reálneho sveta s virtuálnym svetom Pokémonov. Hra bola vyvinutá spoločnosťou Niantic a je založená na populárnej franšíze Pokémon. S touto hrou hráči môžu objavovať skutočný svet okolo seba a chytať virtuálne Pokémony, ktoré sa objavujú v reálnom čase a priestore. Hra využíva technológiu rozšírenej reality (AR) a geolokačné služby, čo znamená, že hráči môžu chytať Pokémony v ich vlastnom okolí.

Cieľom hry je objavovať rôzne lokality vo svojom okolí a zbierať Pokémony. Keď hráči prídu na určité miesto, na ich obrazovke sa zobrazí virtuálny Pokémon, ktorého môžu chytiť. Hra obsahuje rôzne druhy Pokémonov, ktoré sa môžu vyskytovať v rôznych častiach sveta, čase a podmienkach počasia.
Mobilná hra Pokémon GO je dostupná na mobilné zariadnie s operačným systémom Android aj iOS. Stačí navštíviť obchod s aplikáciami App store alebo Google Play stiahnuť a herný zážitok môže začať

Genshin Impact

Nádherná a rozsiahla mobilná hra zadarmo, ktorá prináša do sveta mobilného hrania úžasný mix akčnej RPG hrateľnosti, otvoreného sveta a pútavej príbehovej línie. Vyvinutá spoločnosťou miHoYo, táto hra je k dispozícii na mobilných zariadeniach, vrátane Androidu a iOS, a ponúka hráčom možnosť ponořiť sa do nádherného fantastického sveta nazývaného Teyvat.

Hráči sa ocitnú v úlohe Cestovateľa alebo Cestovateľky, ktorý(á) stratil(a) svojich blízkych vo svete Teyvat a hľadá ich s pomocou magických kameňov známych ako „Vision“. Počas dobrodružstva hráči preskúmavajú rozsiahle a pôsobivé prostredia, vrátane zelených lesov, hôr, oceánov a mnohých ďalších, každé so svojimi vlastnými tajomstvami a príbehmi.

Alto’s Odyssey

V Alto’s Odyssey hráči prevzímajú kontrolu nad postavou, ktorá lyžuje cez nádherné prostredia plné duní, skokov a geografických záhad. Cieľom hry je dosiahnuť čo najväčšiu vzdialenosť a získavať body za rôzne triky a skoky. Počas hry sa hráči môžu stretnúť s rôznymi prekážkami a výzvami, ktoré musia prekonať pomocou zručnosti a presného načasovania skokov a prechodov medzi terénmi.

Alto’s Odyssey ponúka nielen pútavý herný zážitok, ale aj možnosť objavovať nové úrovne a zlepšovať svoje zručnosti s každým novým pokusom. Je to perfektná hra na uvoľnenie sa po dlhom dni alebo na získanie chvíľku pokoja a relaxu. A to všetko je k dispozícii úplne zadarmo na stiahnutie na vaše mobilné zariadenie.

Hry na mobil zadarmo na stiahnutie – tabuľka

Mobilná hra – názov Žáner Dostupná pre operačný systém
Candy Crush Saga Logická, puzzle Android, iOS
Angry Birds Logická Android, iOS
Šach – Logicko-strategická hra do mobilu Logická Android, iOS
Slovenská vedomostná mobilná hra – Kvíz o Slovensku Vedomostná Android
Rocket League Sideswipe – futbalová hra s autami Športová, futbalová Android, iOS
PUBG MOBILE Strieľačka Android, iOS
Among Us – mobilná verzia hry Strategická Android, iOS
League of Legends: Wild Rift MOBA Android, iOS
Hearthstone Mobile Kartová Android, iOS
Call of Duty: Mobile Akčná strieľačka Android, iOS
Disney Mirrorverse RPG Android, iOS
Fallout Shelter Strategická, simulátor Android, iOS
Pokémon GO „Rozšírená realita“ Android, iOS
Genshin Impact RPG Android, iOS
Alto’s Odyssey Akčná Android, iOS

 

Tip na článok – Najlepšie hry do mobilu bez internetu a wifi zdarmaSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *