Hry na mobil. Najlepšie hry na mobil. Top hry na mobil. Hry do mobilu a tabletu
|

Najlepšie TOP hry na mobil

Mobilné hry sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej každodennej rutiny. Hry na mobilné zariadenia nám ponúkajú okamihy relaxu, výziev a hranie s hráčmi z celého sveta. S obrovským výberom hier na trhu je ťažké zamerať sa na tie najlepšie. Preto sme pre vás zostavili zoznam najlepších TOP mobilných hier, medzi ktorými si určite nájdete svojho favorita.

V článku Najlepšie TOP hry na mobil sa dočítate:

Mobilné Hry

Mobilné hry sú videohry, ktoré sú navrhnuté a určené na hranie na mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety. Tieto hry sú vytvorené špeciálne pre operačné systémy mobilných zariadení, ako je Android, iOS a Windows Phone, a sú distribuované cez príslušné digitálne platformy, ako sú Google Play Store pre Android zariadenia a App Store pre iOS zariadenia.Mobilné hry a žánre

Existuje veľké množstvo hier na mobilné zariadenia, ktoré patria do rôznych herných žánrov. Tu je niekoľko hlavných herných žánrov, ktoré sú populárne v mobilných hrách:

 • Arkády: Tento žáner zahŕňa jednoduché, ale návykové hry, kde hráči kontrolujú postavy alebo objekty, aby dosiahli určitý cieľ. Často sú tieto hry rýchle a majú jednoduché ovládanie.
 • Logické hry: sú zamerané na rozvíjanie myslenia, riešenie problémov a logického uvažovania. Tieto hry vyžadujú šikovnosť, plánovanie a často aj kreatívne myslenie.
 • Hry puzzle: V týchto hrách sa hráči stretávajú s rôznymi hádankami, logickými úlohami alebo skladačkami, ktoré musia vyriešiť. Medzi puzzle hry môžeme zahŕňúť napríklad Jigsaw, sudoku, alebo tetris.
 • RPG (Role-Playing Games): V týchto hrách hráči prevezmú úlohu určitej postavy a rozvíjajú ju prostredníctvom príbehu. Mobilné RPG často zahŕňajú boje, získavanie skúseností, zbieranie predmetov a rozvíjanie schopností postavy.
 • Dobrodružné hry: V týchto hrách hráči prechádzajú príbehom a riešia rôzne úlohy a hádanky. Dobrodružstvo je často dôležitou súčasťou hier, ktoré majú silný naratívny základ.
 • Tower defense hry: Hráči v týchto hrách plánujú a riadia svoje zdroje a postavenie na bojisku, aby porazili nepriateľa. Tower defense hry zahŕňajú budovanie obranných veží na zastavenie vĺn nepriateľov.
 • Strategické hry: sú navrhnuté tak, aby hráčom poskytli možnosť plánovať, rozhodovať a riadiť svoje zdroje alebo jednotky v boji alebo iných situáciách. Tieto hry sa zameriavajú na rozvoj strategických a taktických schopností.
 • Hry s viacerými hráčmi: Tieto hry umožňujú hráčom súťažiť alebo spolupracovať s inými hráčmi online. Multiplayer hry zahŕňajú rôzne žánre, ako sú strieľačky, MOBA, športové hry …
 • Simulačné hry: Hráči v týchto hrách simulujú rôzne činnosti alebo situácie. Príklady zahŕňajú simulátory života, lietania, riadenia dopravy a podobne.
 • Športové hry: Mobilné športové hry zahŕňajú simulácie rôznych športov ako futbal, basketbal, tenis, golf, šípky a ďalšie. Hráči môžu súťažiť proti počítaču alebo iným hráčom online.
 • Hororové hry: Tieto hry sú zamerané na vytváranie atmosféry napätia a strachu. Hráči musia prežiť v nebezpečných situáciách a bojovať proti nadprirodzeným bytostiam alebo iným hrozbám.

Najlepšie TOP hry na mobil

Vytvoriť zoznam najlepších hier na mobil je subjektívnou záležitosťou, pretože to, čo jedna osoba považuje za najlepšie, nemusí byť to isté pre inú osobu. Niižšie je uvedený zoznam populárnych a dobre hodnotených mobilných hier.

Zoznam mobilných hier

Názov hry Žáner
Angry Birds Strategická, logická
Marvel Contest of Champions Bojová hra s hrdinami
PUBG MOBILE Strieľačka
World of Tanks Blitz Strieľačka s tankami
Fruit Ninja 2 Akčná hra
Plants vs. Zombies 2 Tower defense
Pokémon GO Dobrodružná hra
Šach Logická hra
Candy Crush Saga Puzzle hra na mobil
2048 Logická hra na mobil
Civilization Revolution 2 Strategická hra na mobil
Genshin Impact RPG hra na mobil
Minecraft Survival hra na mobil
Grand Theft Auto: San Andreas Akčná hra na mobil

 

Angry Birds

Jedna z najlepších a najúspešnejších mobilných hier všetkých čias. Vytvorila ju finská herná spoločnosť Rovio Entertainment a bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2009. Hra získala okamžitý úspech vďaka jednoduchému, ale návykovému hernému zážitku, ktorý je vhodný pre hráčov všetkých vekových kategórií.

Hra ponúka jednoduchý herný mechanizmus, kde hráči používajú prst na dotykovom displeji na nastavenie uhla a sily strely. Po uvoľnení prsta vták vyletí z katapultu a hráč sa snaží zasiahnuť prasatá tak, aby zničil ich obranné štruktúry a zabil všetky prasatá na obrazovke. Každý vták má svoje jedinečné schopnosti – niektoré môžu explodovať, iné môžu lietať a spadnúť na zem so silou, ktorá zničí štruktúry.
Hra pozostáva z množstva úrovní, pričom každá úroveň má rôzne obrazovky s rôznymi konfiguraciami prasacích štruktúr. Hráči musia použiť svoje logické a fyzikálne znalosti na to, aby zistili najlepší spôsob, ako zničiť prasatá a získať najvyšší možný počet bodov na každej úrovni.

Tip na článok: Najlepšie hry na mobil zadarmo na stiahnutie

Marvel Contest of Champions

Populárna bojová hra na mobilné zariadenia, vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Kabam. Hra bola vydaná v roku 2014 a rýchlo získala veľkú popularitu medzi fanúšikmi komiksov Marvel. Hra ponúka bohatý herný zážitok v unikátnej kombinácii bojovej mechaniky a obľúbených postáv z Marvel sveta.

Hra ponúka jednoduché ovládanie, ktoré umožňuje hráčom vykonávať rôzne útoky, úhybné manévre a špeciálne schopnosti pomocou dotykového displeja. Hráči kombinujú rôzne útoky a schopnosti aby dali čo najväčší damage. Každý superhrdina alebo superzločinec má svoje vlastné jedinečné útoky, schopnosti a špeciálne ťahy, ktoré odrážajú ich charakteristiky z komiksov.

Hráči môžu zbierať stovky rôznych postáv z Marvel sveta, vrátane ikonických postáv ako Spider-Man, Iron Man, Captain America, Thor, Hulk a mnoho ďalších.

PUBG MOBILE

Top mobilná hra pre viacerých hráčov v štýle Battle Royale. Táto hra bola vyvinutá hernou spoločnosťou PUBG Corporation. PUBG Mobile ponúka intenzívnu, realistickú a vzrušujúcu hrateľnosť pre viac hráčov. Hra umožňuje hrať v reálnom čase s ďalšími hráčmi z celého sveta.
PUBG Mobile je založená na populárnom koncepte battle royale, kde hráči sú vysadení na ostrove a snažia sa prežiť ako poslední hráči alebo tímy vo veľkej aréne. Hráči začínajú bez výzbroje a musia zbierať zbrane, muníciu a vybavenie z rôznych miest, aby sa bránili a útočili na ostatných hráčov.

Hra je pravidelne aktualizovaná novým obsahom – mapami, hernými režimami a inými vylepšeniami. Tieto aktualizácie udržujú hru zaujímavú a pridávajú nové prvky, ktoré hráči môžu objavovať a experimentovať.

Tip na článok: Najlepšie hry na mobil online

World of Tanks Blitz

Najlepšia mobilná hra s tankami, ktorá sa zameriava na tankové súboje v reálnom čase. Vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Wargaming Group Limited, táto hra ponúka bojovú a taktickú hrateľnosť so zameraním na historické a moderné tanky.

Hra sa odohráva na otvorenom bojisku, kde hráči ovládajú rôzne typy tankov a bojujú proti iným hráčom v reálnom čase. Hráči môžu vyberať z mnohých historických tankov z obdobia druhej svetovej vojny a ďalších ér, ako aj moderných tankov. Každý typ tanku má svoje jedinečné vlastnosti, vrátane rýchlosti, pancierovania a výkonu.

World of Tanks Blitz ponúka rôzne herné režimy, vrátane tímovej bitky, kde hráči spolupracujú v tíme a bojujú o spoločný cieľ. Vo voľnom súboji hráči bojujú jeden na jedného bez tímových obmedzení. Existujú aj špeciálne udalosti, turnaje a sezónne akcie, ktoré hráčom ponúkajú možnosť získať špeciálne odmeny.

Tip na článok: Najlepšie multiplayer hry na mobil

Fruit Ninja 2

Táto hra je pokračovanie mobilnej hry Fruit Ninja, nakoľko sa 1 stala veľmi populárnou. Hra bola vyvinutá štúdiom Halfbrick Studios. Akčná hra pre mobilné zariadenia ponúka zábavu a jednoduchú hrateľnosť, ktorá je zameraná na reakcie a rýchlosť.

V hre Fruit Ninja 2 hráči preberú rolu ninja bojovníka, ktorý musí rezať padajúce ovocie na obrazovke svojim prstom. Cieľom hry je rezať čo najviac kúskov ovocia za určitý čas a získať čo najvyššie možné skóre. Ovocie sa objavuje náhodne na obrazovke a hráči musia byť rýchli a presní, aby ho zasiahli.

Hra ponúka rôzne hrateľné režimy. Okrem klasického režimu, kde hráči režú ovocie za určitý čas, hra obsahuje aj rôzne výzvy a úrovne, ktoré hráčom umožňujú získavať odmeny a postupovať v hre.
Fruit Ninja 2 je zábavná a jednoduchá hra, ktorá je vhodná pre hráčov všetkých vekových kategórií. Jej intuitívna hrateľnosť a možnosť súťažiť s priateľmi pridávajú do tejto mobilnej akčnej hry zábavu a vzrušenie.

Tip na článok: Najlepšie hry do mobilu bez internetu a wifi zdarma

Plants vs. Zombies 2

Top tower defense mobilná hra, ktorú vyvinula a publikovala spoločnosť PopCap Games. Je to pokračovanie úspešnej hry Plants vs. Zombies a rýchlo si získalo veľkú popularitu medzi hráčmi pre jeho jednoduchú, no zábavnú hrateľnosť a vtipný dizajn postáv.

Plants vs. Zombies 2 je hra typu tower defense, kde hráči musia chrániť svoj dom pred inváziou zombíkov pomocou rôznych druhov rastlín. Hráči majú k dispozícii rôzne druhy obranných rastlín, každá s jedinečnými schopnosťami a útočnými zbraňami. Cieľom je umiestniť rastliny na herné plochy tak, aby zastavili postupujúce zombíky pred tým, než sa dostanú do domu.

Táto hra ponúka kombináciu stratégie, rýchlych reakcií a zábavy, čím prilákala milióny hráčov po celom svete. Jej jednoduchý herný štýl a pútavé úrovne robia z Plants vs. Zombies 2 jednu z najlepších tower defense hier na mobilných zariadeniach.

Pokémon GO

Inovatívna a obľúbená mobilná hra, ktorá kombinuje rozšírenú realitu (AR) s geolokačnou technológiou, umožňujúc hráčom chytať a zbierať Pokémonov vo svojom skutočnom okolí. Hra bola vyvinutá spoločnosťou Niantic, Inc. v spolupráci so spoločnosťou Nintendo a spoločnosťou The Pokémon Company.

Cieľom Pokémon GO je preskúmať skutočný svet okolo a chytať virtuálne Pokémony, ktoré sa nachádzajú v ich okolí. Hráči môžu vidieť mapu svojho okolia na obrazovke svojho mobilného zariadenia a objavovať rôzne lokality, aby našli a chytili Pokémonov. Každý Pokémon je priradený určitému miestu a času dňa, čo podporuje hráčov, aby sa pohybovali a preskúmavali rôzne oblasti svojho mesta alebo krajiny.
Svojím unikátnym spôsobom zapájania hráčov do reálneho sveta a ponúkaním interakcie so známymi postavami z Pokémon série. Hra zdôrazňuje inováciu v hernom priemysle a nielenže povzbudzuje pohyb a interakciu s okolím, ale tiež vytvára silné spoločenstvo hráčov, ktorí sa snažia chytiť ich obľúbené Pokémony.

Šach

Na hru Šach existuje viacero mobilných aplikácií, ktoré umožňujú hrať šachy na vašom mobile či tablete. Túto hru môžete nájsť zadarmo na stiahnutie ale aj za poplatok. V obchode s mobilnými aplikáciami nájdete verziu zadarmo s názvom – Chess alebo Lichess. Mobilné hry typu Šach umožňujú hrať proti počítaču alebo proti ostatným hráčom online cez internet. Stretnúť sa môžete aj s verziami ako tréningové programy či návody na zlepšenie hry. Hra Šach je obľúbenou hrou nielen do mobilu, ale aj ako desková hra, ktorú si môžete zahrať s kamarátom aj offline.

Tip na článok: Najlepšie logické hry na mobil zdarma

Candy Crush Saga

Jedna z najpopulárnejších mobilných hier na svete, vyvinutá spoločnosťou King Digital Entertainment. Je to jednoduchá a návyková hra typu match-3, ktorá si získala milióny hráčov svojím jednoduchým konceptom, farebným dizajnom a pútavými výzvami.
Cieľom hry Candy Crush Saga je zhromažďovať rovnaké druhy sladkostí tým, že ich posúvate a kombinujete na hracej ploche. Hra ponúka rôzne úrovne s rôznymi cieľmi, vrátane zhromažďovania určitého množstva špecifických sladkostí, odstránenia gélových blokov alebo dosiahnutia určitého skóre v obmedzenom počte ťahov.

2048

Jednoduchá a návyková puzzle mobilná hra, ktorá bola vytvorená nezávislým vývojárom Gabrielem Cirullim. Hra sa stala top hrou pre svoj jednoduchý koncept, ale zároveň náročné strategické rozhodnutia, ktoré hráči musia prijímať.

Cieľom hry 2048 je vytvoriť dlaždicu s hodnotou 2048. Hra začína na hracej ploche s 4×4 políčkami, pričom na začiatku sú niektoré políčka obsadené dlaždicami s náhodnými hodnotami (napr. 2 alebo 4). Hráč môže pohybovať všetkými dlaždicami na hracej ploche smerom hore, dole, vľavo alebo vpravo.

2048 je zábavná mobilná hra, ktorá ponúka jednoduchý, ale náročný herný zážitok. Jej jednoduchý koncept, spolu s možnosťou trénovať strategické myslenie, robí z tejto hry obľúbenú vo svete mobilných hier.

Civilization Revolution 2

Mobilná strategická hra typu 4X (explore, expand, exploit, extract), ktorá umožňuje hráčom budovať a riadiť svoju civilizáciu od počiatkov ľudskej histórie až po modernú éru. Hra je pokračovaním populárnej hry „Sid Meier’s Civilization Revolution“ a bola vyvinutá pre mobilné zariadenia, čím hráčom umožňuje hrať tento epický strategický titul na cestách.

Civilization Revolution 2 je založená na koncepte budovania a riadenia civilizácie. Hráči začínajú s malou osadou v starovekom svete a ich cieľom je rozvíjať ju do mocnej a pokročilej civilizácie. Hra ponúka rôzne aspekty civilizačného riadenia, vrátane výskumu, kultúry, ekonomiky, technológií a vojen.

Tip na článok: Najlepšie strategické hry na mobil

Je to náročná a vzrušujúca strategická hra, ktorá testuje schopnosti hráčov v oblasti vedenia a riadenia civilizácie. Pokojne ju môžeme zaradiť medzi najlepšie strategické hry na mobilné zariadenia pre svoju grafiku a hratelnost.
Genshin Impact

Akčná dobrodružná RPG hra typu open-world, vyvinutá a publikovaná spoločnosťou miHoYo. Hra bola vydaná v septembri 2020 a rýchlo získala obrovskú popularitu pre svoj pôsobivý svet, pútavý príbeh, a vynikajúcu grafiku. Hra je dostupná na rôznych platformách vrátane mobilných zariadení, herných konzol a PC.

Genshin Impact sa odohráva vo svete známom ako Teyvat, ktorý je rozdelený do niekoľkých nádherných regiónov, z ktorých každý má svoju jedinečnú kultúru, faunu a flóru. Hráči preberajú rolu Tajomného Cestovateľa alebo Cestovateľky, ktorý(á) pátra po svojom stratenej sestre a zároveň objavuje tajomstvá sveta Teyvat.

Hra ponúka rozsiahly otvorený svet, ktorý hráči môžu voľne preskúmať. Každý región má rôzne prostredia, od horských vrchov po lesy a morskej pobrežia. Hráči môžu lietať, plávať a cestovať po svete, objavovať tajné miesta, vykonávať úlohy a stretávať rôzne postavy.

S kombináciou rozsiahleho sveta, nádhernej grafiky, zaujímavých postáv a pútavého príbehu je Genshin Impact jednou z najlepších mobilných hier na dnešnom trhu. Hráči si môžu užívať bohatý a dobre navrhnutý svet plný dobrodružstva a objavovania na svojich mobilných zariadeniach.

Minecraft

Jedna z najlepších survival hier na svete, ktorá bola vyvinutá a vytvorená vývojárskou spoločnosti Mojang Studios. Minecraft bol pôvodne vytvorený ako počítačová hra, ale zahrať si ju možete aj na mobilnom zariadení. Hra bola pôvodne vydaná v roku 2011 a odvtedy si získala obrovskú popularitu vďaka svojmu jedinečnému hernému štýlu a nekonečným možnostiam tvorenia a preskúmavania.

Minecraft je sandboxová hra, čo znamená, že hráči majú voľnú ruku v tvorbe a preskúmavaní virtuálneho sveta. Hra je postavená na takzvanej blokovej kocke, kde sú takmer všetky objekty a prostredie zložené z kociek, nazývaných bloky. Hráči môžu tieto bloky postaviť, rozbíjať, premiestňovať a kombinovať, aby vytvorili rôzne štruktúry a budovy.
Minecraft ponúka hráčom top zážitok z otvoreného sveta, ktorý zdôrazňuje kreativitu, tvorivosť a dobrodružstvo. Hra si získala obrovskú fanúšikovskú základňu po celom svete a stala sa jedným z najznámejších a najvplyvnejších herných titulov v histórii.

Tip na článok: Najlepšie hry pre dvoch na mobil

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas je akčná hra vyvinutá spoločnosťou Rockstar Games. Je to ďalší diel populárnej série her Grand Theft Auto (GTA). Hra bola pôvodne vydaná pre herné konzoly a osobné počítače, ale neskôr bola prispôsobená aj pre mobilné zariadenia, vrátane smartfónov a tabletov. Hra ponúka rozsiahly otvorený svet, bohatý príbeh a množstvo misií a aktivít, ktoré hráči môžu absolvovať.

GTA San Andreas je otvorený svet, kde hráči majú voľnosť pohybu a môžu preskúmať veľké mesto Los Santos a jeho okolie. Hráči preberú rolu Carla Johnsona, známeho ako CJ, ktorý sa vracia do svojho domovského mesta po smrti svojej matky. CJ sa zaplietol do kriminálnej činnosti a hráči mu pomáhajú stavať svoje kriminálne impérium a získať kontrolu nad mestom.

Hráči môžu plniť rôzne hlavné a vedľajšie misie, ktoré posúvajú príbeh vpred. V hre môžete zahrať rôzne role, ako sú šofér taxíka, hasič, policajt alebo záchranár. Okrem toho môžu hráči objavovať mesto, zbierať skryté predmety a absolvovať rôzne mini-hry.

Tip na článok: Aplikácie na predaj vecí cez internet

Grand Theft Auto: San Andreas na mobilných zariadeniach prináša intenzívny a rozsiahly herný svet do rúk hráčov. GTA SA patrí medzi najlepšie mobilné hry pre svoju komplexnosť, zaujímavý príbeh a akčnú zábavu.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *