Twitch - platforma na online streamovanie (nielen) hier
|

Twitch – platforma na online streamovanie (nielen) hier

Twitch je platforma na streamovanie videa. Na twitchi ľudia streamujú rôzny obsah od hier po DIY obsah. Twitch využívajú rôzni ľudia od modeliek, youtuberov až po hercov, ktorý účinkuju vo filmoch pre dospelých.

Čo je Twitch?

Twitch alebo Twitch.tv je streamovacia platforma vhodná na streamovanie alebo živé vysielanie nielen video herného obsahu. Na Twitchi sa vysielajú rôzne ligy a zápasy elektronických športov. Spoločnosť Twitch bola v roku 2014 odkúpená konglomerátom Amazon a odvtedy došlo k čistkám. Týkali sa napríklad herečky z filmov pre dospelých Kendry Sunderlandovej a ďalších kolegýn z brandže, ktoré zneužívali možnosť získavať príspevky na Twitch. Niektorí slovenskí streameri zarábajú vďaka Twitchi až stovky tisíc korún mesačne, zatiaľ čo zahraniční streameri zarábajú až milióny korún mesačne.

Twitch - platforma na online streamovanie (nielen) hier
Caspar Camille Rubin | unsplash.com

Ako streameri na Twitchi zarábajú peniaze?

Streameri na platforme Twitch môžu zarábať peniaze viacerými spôsobmi. Jedným z nich, tým najdôležitejším, vďaka ktorému Twitch zarába najviac peňazí, je možnosť takzvaného „subu“. Subscribe je pravidelné predplatné (subscribe nie je follow), kedy za jedno predplatné dostanete približne 3e. Po zdanení a odpočítaní poplatkov, ktoré si Twitch odráta, vám zostane 1,5e. Ďalšou možnosťou je tzv. donates – keď vám vaši fanúšikovia dobrovoľne posielajú peniaze, ak už máte pravidelnú fan base (fanúšikovskú základňu). Môžete využiť aj možnosť spolupráce s e-shopmi, výrobcami alebo predajcami rôznych značiek a produktov, kde im buď pošlete ponuku, alebo ju pošlú oni vám a vďaka spolupráci môžete zarobiť aj tisícky eur mesačne.
Ako sa stať streamerom?

Stať sa streamerom na Twitchi nie je až také zložité. Potrebujete len účet na Twitchi a zariadenie na streamovanie. Nemusíte nutné minúť tisícky eur na herný počítač a ďalšie drahé vybavenie, ako sú slúchadlá a mikrofón či reproduktory na svoj prvý stream. Môžete začať „lowcost“ so zariadením, ktoré jednoducho máte, a zo zárobku ho postupne vylepšovať, ako to robia a robia mnohí streameri, ktorých kvalita streamov sa z roka na rok zvyšuje. Váš úspech ako streamera na Twitchi si vyžaduje vytrvalosť a neustálu interakciu s komunitou, takže ak budete dostatočne tvrdo pracovať na zlepšovaní a zvyšovaní kvality svojho streamu, nejaký ten úspech sa dostaví.

Tip na článok: Najlepší český youtuberi a ako sa stať youtuberomSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *