| |

Najlepšie hry na pc zadarmo: Top free hry na počítač, ktoré musíš vyskúšať

V dnešnej dobe je vo svete množstvo bezplatných titulov. V tomto blogovom článku sa pozrieme na niekoľko najlepších hier na PC, ktoré sú dostupné zdarma. Bez ohľadu na to, či ste nováčik alebo skúsený hráč, nájdete tu niečo pre seba. Či už máte radi akčné streľby, dobrodružstvo v otvorenom svete, alebo multiplayerovú spoluprácu, určite nájdete niečo, čo vás zaujme.

Hry na PC zdarma

Jedným z najpopulárnejších žánrov medzi bezplatnými PC hrami je Battle Royale. Hry ako Fortnite a Apex Legends vám umožňujú vstúpiť do arény so stovkami ďalších hráčov a súťažiť o titul posledného preživšieho.Ak vás bavia dobrodružstvá a príbehy, môžete sa pustiť do sveta hier ako Warframe. Tieto RPG hry vám ponúkajú pútavý príbeh, bohaté svety na preskúmanie a možnosť vylepšiť svojho hrdinu prostredníctvom rôznych skillov a vybavenia.

Pre milovníkov stratégie, sú vhodné tituly ako Dota 2 alebo League of Legends. Tieto MOBA hry (Multiplayer Online Battle Arena) sú známe svojou komplexnosťou, taktikou a súťažným prostredím.

Pc hry na stiahnutie – plné verzie zadarmo

Tieto hry sú dostupné vo svojich plných verziách a umožňujú vám plnohodnotný herný zážitok bez toho, aby ste museli platiť za licenciu. Od akčných dobrodružstiev po strategické hry, tieto zdroje vám umožňujú získať hry rôznych žánrov, ktoré si môžete užiť na svojom PC. Tieto hry ponúkajú možnosť ako si ich stiahnuť zadarmo do pc a zároveň nemusíte platiť za licencie hier. Niektoré z hier ponúkajú síce mikrotransakcie, ale je na dobrovoľnosti každého hráča, či investuje peniaze do hry. Zvyčajne sa dajú kúpiť kozmetické prvky do hry, čo neprináša priame výhody do hrania pred ostatnými hráčmi.

Unsplash.com | autor: Sean Do

Najlepšie hry na pc zadarmo

Pripravili sme pre vás zoznam najlepších hier na PC, ktoré sú dostupné úplne zdarma. Bez ohľadu na váš herný vkus, nájdete si niečo, čo vás zaujme a bude vám prinášať nekonečné hodiny zábavy.

Fortnite

Hra na pc zadarmo Fortnite je populárna multiplayerová hra, ktorá kombinuje prvky boja a stavebného mechanizmu. Populárna Battle Royale hra, kde sa hráči dostanú do sveta zasadeného do futuristického prostredia. Cieľom je prežiť v bitkách s ostatnými hráčmi.

Hlavným herným režimom je Battle Royale, v ktorom hráči súťažia proti sebe a snažia sa zvíťaziť ako poslední preživší. Hráči sú zhadzovaní na ostrove, kde musia zhromažďovať zbrane, stavebné materiály a zdravotnú výbavu. Mapa sa postupne zmenšuje, čo má za následok väčšiu konfrontáciu.

Okrem Battle Royale režimu má Fortnite aj iné režimy, vrátane Creative, kde hráči môžu vytvárať vlastné svety a mapy, a Save the World, kde hráči spolupracujú proti vlnám zombíkov a budujú obranné postavenia.

Hra je dostupná free na PC a ďalších platformách. Stačí si ju jednoducho stiahnuť zadarmo, zaregistrovať sa a herný zážitok môže začať.
Hearthstone: Heroes of Warcraft

Digitálna kartová hra vyvinutá spoločnosťou Blizzard Entertainment. Hra je zasadená do sveta populárnej herní série Warcraft a využíva postavy, bytosti a schopnosti z tohto univerza. Hearthstone je voľne dostupný zadarmo na PC, mobilné zariadenia a tablety.

Hearthstone je založený na klasickom koncepte kolekcionárskej kartovej hry, kde hráči zostavujú balíčky kariet a súťažia proti iným hráčom. Hra ponúka rôzne režimy, z ktorých hlavným je Play mode (Hrací režim), v ktorom hráči súperia proti iným hráčom online.

Hearthstone je známy pre svoj dizajn, farebnú grafiku a jednoduchý herný princíp, ktorý môže zaujať hráčov všetkých skúseností s kartovými hrami aj fanúšikov univerza Warcraft. Hra tiež pravidelne dostáva aktualizácie a nové balíčky kariet, aby udržala hru zaujímavou a aktuálnou.

Warframe

Akčná hra z pohľadu tretej osoby (TPS), ktorú vyvinula a vydala herná spoločnosť Digital Extremes. Hra sa zameriava na kooperatívnu hrateľnosť a odohráva sa vo futuristickom vesmírnom prostredí.

Herný svet Warframe je zasadený do ďalekej budúcnosti, kde hráči preberajú rolu vojenských robotov známych ako Warframe. Tieto Warframy sú vybavené rôznymi schopnosťami i zbraňami a sú určené na boj proti rôznym hrozbám, ktoré ohrozujú ľudstvo. Hra ponúka širokú škálu postáv Warframe s unikátnymi schopnosťami a hráči majú možnosť vybrať si štýl hrania, ktorý im najviac vyhovuje.

Warframe si môžete stiahnuť zadarmo na PC, konzolu a niektoré mobilné zariadenia.

World of Tanks

Online multiplayerová hra zameraná na vojenské tankové bitky, ktorú vyvinula a vydala herná spoločnosť Wargaming. Hráči vstupujú do sveta bojových vozidiel z obdobia druhej svetovej vojny a súťažia v bitkách vo vozidlách zo známych národov.

World of Tanks je známy pre svoje realistické tankové modely, historický dôraz a hrateľnosť zameranú na taktiku a tímovú spoluprácu. Hra sa neustále rozširuje o nové tanky, mapy a aktualizácie, aby udržala komunitu hráčov angažovanú a ponúkla nový obsah.

Hra je dostupná zadarmo na stiahnutie pre PC, konzoly a mobilné zariadenia.
World of Warships

Online multiplayerová hra vyvinutá a vydaná spoločnosťou Wargaming. Hra sa zameriava na vojenské námorné bitky a ponúka hráčom možnosť ovládať historické vojnové lode z rôznych období. Hráči sa súťažia v bojových situáciách, ktoré sú inšpirované skutočnými námornými konfliktami.

Hra World of Warships ponúka hráčom príležitosť zažiť vzrušujúce námorné bitky, zahrať si s historickými vojnovými loďami a skúmať rôzne taktiky a stratégie v tímovej hre. Je to ideálna hra pre fanúšikov vojenských tém a námorných konfliktov.

World of Warplanes

Online multiplayerová hra vyvinutá a vydaná spoločnosťou Wargaming, ktorá sa zameriava na vzdušné boje a letectvo. Podobne ako World of Tanks a World of Warships, je súčasťou série hier od Wargaming, kde hráči majú príležitosť ovládať historické vojenské stroje z rôznych období a súťažiť v realistických bitkách.

Hra World of Warplanes umožňuje hráčom prežiť vzrušujúce vzdušné boje, skúšať rôzne lietadlá a strategie a zároveň si vychutnať autentický dizajn a históriu vojenského letectva. Je to ideálna hra pre tých, ktorí sú fascinovaní letectvom a chcú zažiť vzdušné bitky v realistickom hernom prostredí.

League of Legends

LoL je populárna online multiplayerová hra žánru MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), vyvinutá a vydaná spoločnosťou Riot Games. Hra bola pôvodne uvedená v roku 2009 a odvtedy sa stala jednou z najpopulárnejších a najvplyvnejších hier na svete.

Herný zážitok v League of Legends sa zameriava na taktiku, spoluprácu tímu a strategické rozhodovanie. Hráči sa pripájajú k tímu súťažiacemu proti inému tímu v aréne s cieľom zničiť nepriateľský Nexus, centrálny bod v základni súpera.

League of Legends je známa pre svoju komplexnú hrateľnosť, rôznorodosť šampiónov a strategické hľadisko. Hráči sa musia naučiť taktiku, skúmať hlbšie mechaniky hry a spolupracovať so svojím tímom, aby dosiahli úspech. Je to jedna z najvýznamnejších hier v hernom priemysle a má veľkú a aktívnu komunitu hráčov po celom svete.

Dota 2

Online multiplayerová hra zadarmo žánru MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), bola vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Valve Corporation. Hra bola oficiálne uvedená v roku 2013 a je pokračovaním populárnej modifikácie pre hru Warcraft III nazývanej Defense of the Ancients (DotA).

Dota 2 sa zameriava na taktiku, tímovú spoluprácu a strategické rozhodovanie. Hráči sa pripájajú k tímu súťažiacemu proti inému tímu v aréne s cieľom zničiť nepriateľský Ancient, centrálneho hrdinu v základni súpera.

Hra je známa pre svoju komplexnú hrateľnosť, hlboké strategické hľadisko a bohatú variabilitu postáv a herných režimov. Hráči musia preukázať dobrú taktiku, skúsenosti a spoluprácu s tímom, aby dosiahli úspech. Je to jedna z popredných hier v žánri MOBA. Má veľkú a oddanú komunitu hráčov po celom svete.

Drakensang

Drakensang Online je populárna MMORPG hra od spoločnosti BigPoint, v ktorej plníte úlohy, zabíjate príšery i bossov a získavate vylepšujete vybavenie. V hre Drakensang Online sa pravidelne konajú udalosti, ktoré vám umožnia získať jedinečné predmety, spoločníkov a mountov. Okrem toho môžete počas udalostí v hre Drakensang získať aj špeciálnu menu, a to drachmy. Okrem toho si v hre môžete zakúpiť prémiovú menu dark coins, za ktorú si môžete uľahčiť hru či kúpiť kozmetické predmety.

Drakensang Online si môžete zahrať zadarmo na niekoľkých amerických a európskych serveroch, napríklad Heredur, Grimmag alebo PvP server Balor. Hra bola predtým určená pre prehliadač, teraz je Drakensang k dispozícii na stiahnutie na stránke drakensang-online.cz.

Counter-strike

Counter-Strike (skrátene CS) je populárna séria počítačových hier v žánri first-person shooter (FPS), ktorú vyvinula a publikovala spoločnosť Valve Corporation. Súčasťou série sú rôzne hry, ale najznámejšie sú CS 1.6, CS Source a CS: Global Offensive.

Counter-Strike je priam nesmrteľná hra. Od vydania prvého CS ubehlo niekoľko desaťročí a stále sa teší velkej popularite. Sériu Counter-Strike výrazne ovplyvnila e-sportova scéna a stala sa jednou z najikonickejších a najhranejších hier v histórii počítačových hier.
Valorant

Valorant je obľúbená hra z pohľadu prvej osoby (FPS). Hráči hrajú za agenta, ktorý pochádzajú z rôznych častí sveta a kultúr. Hlavný herný mód spočíva v súboji 5 vs 5, pričom jeden z tímov bráni a druhý útočí. Agenti majú k dispozícii zbrane a schopnosti, ktoré si môžu za získané peniaze v hre vylepšovať. V hre Valorant sú primárne a sekundárne zbrane od nožov, pištolí, brokovníc cez guľomety a odstrelovacie pušky. Tím, ktorý útoči má bombu (spike), ktorú musia umiestniť na predom stanovené miesto. Ak útočiaci tím ubráni bombu a detonuje získavajú bod. Ak tím, ktorý obraňuje úspešne deaktivuje bombu tak získava bod. Po 12 kolách sa úlohy tímov otočia – tím, ktorý útočil bráni a hráčí, ktorý obraňovali zase útočia. Prví tím, ktorý získa 13 bodov vyhráva zápas.

Apex Legends

Populárna free-to-play battle royale hra vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Respawn Entertainment, ktorá je súčasťou Electronic Arts. Hra bola uvedená na trh v roku 2019 a získala veľký úspech vďaka svojmu rýchlemu tempu, taktickej hrateľnosti a unikátnym charakterom.

Apex Legends sa vyznačuje dynamickým herným štýlom, rýchlymi reakciami a taktickými rozhodnutiami. Svojou inovatívnou tímovo orientovanou hrateľnosťou a unikátnymi schopnosťami postáv sa stala veľmi populárnou medzi hráčmi battle royale hier. Vývojári pravidelné pridávajú aktualizácie do hry, nový obsah a výzvy pre hráčov Apex.

Roblox

Online herná a vývojová platforma, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať a hrať hry vytvorené inými užívateľmi. Bola vytvorená a publikovaná spoločnosťou Roblox Corporation a bola oficiálne spustená v roku 2006. Táto platforma získala obrovskú popularitu, najmä medzi mladšími hráčmi, vďaka možnosti vytvárať obsah, sociálnym interakciám a širokému spektru hier.

Roblox ponúka jedinečné prostredie, v ktorom hráči nielen hrajú hry, ale aj vytvárajú vlastné interaktívne zážitky. Poskytuje príležitosť hráčom prejaviť svoju kreativitu, naučiť sa základy vývoja hier a zapojiť sa do sociálneho herného ekosystému. Rozmanitosť hier a spoločenský charakter platformy prispievajú k jej popularite, zvlášť pre hráčov, ktorí radi hrajú aj tvoria vlastné hry.
Trove

Trove je akčná MMORPG sandbox hra, ktorú vyvinula a publikovala spoločnosť Trion Worlds. Hra bola oficiálne spustená v roku 2015 a vyznačuje sa kreatívnou hrateľnosťou, exploráciou a spoločenskými interakciami v rozsiahlych virtuálnych svetoch. V Trove si môžete vybrať z niekoľkých class, niektoré sú základné, iné pokročilé a náročnejšie na hranie.

Trove obsahuje aj PvP mód, ale nemá takú podobu, v akej ho poznáme v iných hrách. Hra kombinuje prvky objavovania, boja a spoločenských interakcií, čo ju robí atraktívnou pre hráčov, ktorí si želajú kombináciu akčnej hrateľnosti a sociálnym hraním.

SMITE

Free-to-play online multiplayerová aréna pre bojovníkov (MOBA) hra vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Hi-Rez Studios. Bola oficiálne spustená v roku 2014 a odvtedy získala veľkú popularitu medzi hráčmi, ktorí majú radi bojové hry s prvkami taktiky.

SMITE je odlišný od tradičných MOBA hier tým, že ponúka bojový systém z tretej osoby a je zasadený do bohovskej mytológie. To jej poskytuje unikátny herný zážitok a pritahuje hráčov, ktorí sú zvedaví na taktiku, bojový postup a známe postavy z histórie a kultúr.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *