Phasmophobia: úspešná hororová hra - recenzia
| | | | | |

Phasmophobia: úspešná hororová hra – recenzia

Phasmophobia je oceňovaná hororová hra, ktorá ponúka režimy pre jedného aj viacerých hráčov.

O hre Phasmophobia

Phasmophobia je hra, ktorá bola vydaná v roku 2020 a odvtedy si získala veľkú popularitu medzi hráčmi. Je to hororová hra, v ktorej hráči hrajú za lovcov duchov. Ich úlohu je nájsť duchov a získať o nich informácie pomocou rôznych pomôcok.

Phasmophobia – Trailer

 

Phasmophobia ponúka hráčom jedinečný zážitok, pretože ide o hru, v ktorej musia hráči spolupracovať, aby dosiahli svoj cieľ. Hra je navrhnutá tak, aby bola čo najrealistickejšia. Hráči sa musia pokúsiť nájsť duchov pomocou rôznych pomôcok, ako sú kamerové systémy, UV svetlá a iné detektory.Hon na duchov

Hra sa začína tým, že hráči sú priradení k skupine lovcov duchov a musia si vybrať, akú misiu chcú vykonať. Každá misia sa líši v závislosti od miesta, kde sa odohráva, a typu ducha, ktorého treba nájsť. Hráči sa potom presunú na dané miesto a začnú hľadať ducha.

Phasmophobia: úspešná hororová hra - recenzia

Hlavným cieľom hry je nájsť ducha a získať o ňom informácie. Hráči musia byť opatrní, pretože duchovia môžu byť veľmi agresívni a útočiť na hráčov. Hráči musia mať na pamäti, že majú obmedzený počet životov, takže ak budú príliš opatrní a nebudú riskovať, môžu prísť o život skôr, ako nájdu ducha.

Komunikácia medzi hráčmi je kľúčová

Jedným z kľúčových prvkov hry Phasmophobia je využívanie komunikácie medzi hráčmi. Hráči musia spolupracovať a komunikovať medzi sebou, aby našli ducha a získali o ňom informácie. Hráči si musia rozdeliť úlohy a úspešne spolupracovať, aby dosiahli cieľ misie.

Phasmophobia je veľmi realistická a hráči sa musia pokúsiť nájsť ducha pomocou rôznych pomôcok, ako sú kamerové systémy, UV svetlá a iné detektory. Hráči musia tiež hľadať stopy, ako sú odtlačky prstov, stopy po chôdzi a iné dôkazy, ktoré môžu viesť k nájdeniu ducha.
Phasmophobia recenzia

Na hre Phasmophobia oceňujeme nasledovné:

  • Výber medzi singleplayerom a multiplayerom, kde singleplayer samozrejme nie je pre mňa tak zábavný ako multiplayer, keďže som veľký fanúšik multiplayeru
  • Možnosť mať GUI v hre vo viacerých jazykoch, vrátane češtiny, čo ocenia hráči z Česka aj Slovenska, možno by bolo lepšie zvoliť font, ktorý má lepšie „zvládnuté“ čiarky a bodky kvôli slovenskej diakritike.

Postrehy z hry Phasmophobia

Na Phasmophobii mi naozaj vadí, že je takmer nereálne začať hru, ak nezačnete v lobby s priateľmi. Strávil som asi pol hodiny hľadaním lobby, z ktorej by ma bezdôvodne nevyhodili, čo hre uberá na hrateľnosti a zábavnosti. Možno by bola zaujímavá možnosť pripojiť sa k náhodne prebiehajúcej hre, podobne ako je to v Left 4 Dead 2. Phasmophobiu kúpite za prijateľnú cenu a je celkom zábavná.Phasmophobia HW nároky

Minimálne HW požiadavky: Doporučené HW požiadavky:
Operačný systém: Windows 10 64bit Operačný systém: Windows 10 64bit
Procesor: Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 Procesor: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 2600X
Pamäť: 8 GB RAM Pamäť: 16 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 390 Grafická karta: NVIDIA GTX 1070 / AMD Radeon RX 580
DirectX: Verzia 11 DirectX: Verzia 11
Sieť: Širokopásmové pripojenie k internetu Sieť: Širokopásmové pripojenie k internetu
Úložný priestor: 13 GB voľného miesta Úložný priestor: 13 GB voľného miesta

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *