Najlepšie RPG hry na PC, PS a Xbox
| | | |

Najlepšie RPG hry na PC, PS a Xbox

V dnešnom rozmanitom svete počítačových a konzolových videohier existuje množstvo skvelých RPGčiek, ktoré vás zavedú do fascinujúcich svetov, plných dobrodružstva, tajomstiev a vzrušenia. Bez ohľadu na to, či ste vášnivý hráč na PC, PlayStation alebo Xbox, tieto hry ponúkajú nekonečné možnosti objavovania, hlbokých príbehov a dobre navrhnutých postáv.

V článku Najlepšie RPG hry na PC, PS a Xbox sa dočítate:

Čo je to RPG?

RPG alebo Role-Playing Game (Hra založená na úlohe) je herný žáner, ktorý umožňuje hráčom preberať identitu určitej postavy a zahrať si jej úlohu v imaginárnom svete. V týchto hrách hráči preberajú úlohy rôznych postáv, čo znamená, že sa stávajú súčasťou príbehu, vytvárajú a rozvíjajú svoje postavy a často ovplyvňujú priebeh príbehu podľa svojich rozhodnutí.Hlavné prvky RPG žánru zahŕňajú:

  • Postavy: hráči v RPG hrách hrávajú za jednu alebo viac postáv, ktoré môžu byť vytvorené podľa ich preferencií. Tieto postavy majú rôzne schopnosti, zručnosti a vlastnosti.
  • Príbeh a svet: RPG hry často ponúkajú rozsiahle a hlboké príbehy, ktoré hráčov vtiahnu do fantastického sveta. Tento svet je často dobre vyvinutý, s rôznymi miestami na prieskum a ľuďmi, s ktorými hráči môžu interagovať.
  • Vývoj postavy: počas hry môžu postavy získavať skúsenosti, zlepšovať svoje zručnosti, získavať nové schopnosti a vybavenie. Tento aspekt umožňuje hráčom prispôsobiť svoje postavy podľa svojich preferencií a herného štýlu.
  • Rozhodnutia a dôsledky: v mnohých RPG hrách majú rozhodnutia hráčov vplyv na to, ako sa príbeh vyvíja. Rôzne voľby môžu viesť k rôznym koncovým scenárom a výsledkom v príbehu.
  • Taktický boj: niektoré RPG hry majú bojový systém založený na taktických rozhodnutiach hráčov, kde stratégia a schopnosť riadiť postavu v boji hrajú kľúčovú úlohu.

TOP RPG hry na PC, PS a Xbox

V nasledujúcich odsekoch preskúmame niektoré z najlepších RPG hier, ktoré stojí za to vyskúšať na týchto herných platformách, pričom sa pozrieme na ich unikátne prvky, kvalitu príbehu a zážitky, ktoré ponúkajú. Tento zoznam vám pomôže objaviť RPG hry, ktoré vám prenesú do úplne nových svetov a pohlcujú vás na dlhé hodiny hrania. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete epické fantasy dobrodružstvá či futuristické sci-fi príbehy.

Starfield

Nadupaný RPG titul od renomovaného herného štúdia Bethesda Game Studios. Hra nám prináša vesmírne dobrodružstvo od tvorcov série „The Elder Scrolls“ a „Fallout“.

Hráči sa dostanú do rozľahlej a rozmanitej galaxie, kde budú môcť preskúmať nekonečné hviezdne systémy, objavovať tajomstvá odľahlejších planét a stretávať rôznorodé mimozemské civilizácie. Hlavný dôraz sa kladie na slobodu prieskumu, čo znamená, že hráči môžu objavovať svety a vesmírne stanice, uskutočňovať výskum, obchodovať s inými vesmírnymi obyvateľmi a plniť rôzne úlohy.
Hlavný príbeh hry prináša pútavú zápletku, ktorá hráčov zavedie do hĺbok vesmírneho priestoru. Príbeh je komplexný, s mnohými vetvami a možnosťami voľby, ktoré ovplyvňujú jeho vývoj. Hráči majú  možnosť rozhodovať o osude rôznych vesmírnych frakcií, postáv a civilizácií.

Jedným z najväčších lákadiel hry je otvorený svet. Starfield ponúka detailne vytvorené planéty, dynamický ekosystém a dobre premyslený herný svet. Okrem toho hra obsahuje ikonické prvky série, ako sú rozsiahle prispôsobiteľné postavy, rozmanité schopnosti a zručnosti, ako aj mnoho ďalších prvkov.

Mass Effect: Andromeda

Akčná RPG hra vyvinutá spoločnosťou BioWare a publikovaná spoločnosťou Electronic Arts. Je to štvrtá hlavná časť v populárnej sérii Mass Effect a predstavuje nový prístup k univerzu tejto série. Hra bola vydaná v roku 2017 a zavádza hráčov do galaxie Andromeda, kde majú za úlohu preskúmať nové svety, nadviazať kontakty s mimozemskými rasami a zabezpečiť budúcnosť ľudskej civilizácie.

V Mass Effect: Andromeda hráči preberajú úlohu Rydera, člena skupiny kolonistov, ktorí sa vydávajú na dlhú cestu cez galaxiu, aby našli nový domov pre ľudstvo. Hráči majú možnosť prispôsobiť si svojho hrdinu vo viacerých aspektoch vrátane vzhľadu, schopností a charakteru. Po príchode do galaxie Andromeda musia hráči objavovať planéty, bojovať proti hrozbám a uzatvárať spojenectvá s rôznymi mimozemskými druhmi.

Jedným z významných prvkov hry je systém dialógov, ktorý umožňuje hráčom robiť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú priebeh príbehu a vzťahy s ostatnými postavami. Hráči môžu robiť strategické rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú celý osud kolonizácie Andromedy.

Hra tiež obsahuje bohatý systém vývoja postavy, kde hráči môžu zlepšovať svoje schopnosti v rôznych oblastiach vrátane boja, technických zručností a biotickej sily. Okrem toho môžu hráči využívať rôzne vozidlá a technológie na preskúmavanie planét a riešenie rôznych záhad.

Hoci hra získala kritiku za niektoré technické nedostatky a animačné problémy pri jej spustení, ponúka veľký a rozmanitý svet na objavovanie, zaujímavé postavy a hlboký príbeh, ktorý zaujme fanúšikov sci-fi RPG hier.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Je jednou z najuznávanejších a najpopulárnejších RPG hier všetkých čias. Hra bola vyvinutá spoločnosťou Bethesda Game Studios v roku 2011 a odvtedy si získala obrovskú fanúšikovskú základňu a mnoho ocenení.

Hra sa odohráva v obrovskom a živom fantasy svete známom ako Skyrim. Hráči preberajú úlohu Dovahkiina, draka-jazdca, ktorý má unikátne schopnosti ovládať Dračie Síly. Hra začína, keď Dovahkiin je uväznený a následne oslobodený, čo ho zavedie do rozmanitého sveta, ktorý je plný mágie, dobrodružstva a nebezpečenstva.

Jedným z najvýraznejších aspektov hry je jej obrovský a detailný svet. Skyrim je plný rozmanitých lokalít, vrátane mestských osád, hôr, jaskýň, hradov a lesných oblastí. Hráči môžu objavovať tieto miesta, plniť úlohy, zúčastňovať sa politických konfliktov a zapojiť sa do rôznych gíld a frakcií.

Hra tiež ponúka hlboký a flexibilný systém vytvárania postavy. Hráči si môžu vybrať z rôznych tried a schopností, ktoré chcú rozvíjať, čím si môžu vytvoriť jedinečný herný štýl. Magické a bojové schopnosti postavy sa môžu zlepšovať, čo hráčom umožňuje prispôsobiť si svojho hrdinu podľa svojich preferencií.

Fallout 4

Akčná RPG hra vyvinutá spoločnosťou Bethesda Game Studios a vydaná spoločnosťou Bethesda Softworks. Je to štvrtá hlavná časť v populárnej sérii Fallout, ktorá sa odohráva v post-apokalyptickom svete po jadrovej vojne. Hra bola vydaná v roku 2015 a okamžite zaujala hráčov svojím rozsiahlym a dynamickým herným svetom.

Hráči prevezmú úlohu obyčajného občana, ktorý prežil jadrovú apokalypsu a nachádza sa vo svete, známom ako Commonwealth. Inro hry sa začína v Amerike pred vojnou a potom hráči prechádzajú do post-apokalyptického sveta.Vo svete na vás číhajú rôzne nebezpečenstva od mutantov, divokej zveri až po odpadlíkov., Úlohou je prežiť vo veľmi nehostinnom prostredí zamoreného radiáciou.
Jedným z najmarkantnejších aspektov Fallout 4 je jeho otvorený a rozsiahly svet. Hráči môžu preskúmať rôzne oblasti, vrátane zdevastovaných miest, opustených budov, podzemných bunkrov a mestských osád. Hra umožňuje hráčom voľný prieskum, zbierať zdroje, vyrábať predmety a vykonávať úlohy, ktoré ovplyvňujú priebeh príbehu a osud obyvateľov Commonwealthu.

Jedným z nových prvkov v Fallout 4 je možnosť budovania a upravovania osád. Hráči môžu vytvárať a zlepšovať svoje osady a stavať obranné štruktúry na ochranu pred hrozbami vonkajšieho sveta.

Hra tiež zdôrazňuje rozhodnutia a následky, ktoré majú hráčove akcie na okolitý svet. Rozhodnutia, ktoré hráči robia, ovplyvňujú dianie v príbehu a formujú vzťahy s rôznymi postavami, ktoré stretnú počas svojich dobrodružstiev.

Svojím bohatým príbehom, rozmanitými postavami a možnosťami prieskumu a tvorby Fallout 4 poskytuje hráčom hlboký a zmysluplný zážitok v post-apokalyptickom svete, ktorý ich vtiahne na mnoho hodín hrania.

Zaklínač 3: Divoký Hon

The Witcher 3: Wild Hunt je epická RPG hra vyvinutá a publikovaná štúdiom CD Projekt Red. Táto hra sa stala jednou z najuznávanejších a najpopulárnejších RPG hier všetkých čias.

Hra je založená na knižnej sérii Zaklínač od poľského spisovateľa Andreja Sapkowskeho. V hre Zaklínač hráči prevezmú úlohu Geralta z Rivie, profesionálneho lovca príšer. Geralt je členom tajomnej skupiny zvanej Zaklínači, ktorí bojujú proti monštrám a temným silám vo fantasy svete známom ako Kontinent.

RPG hry na PC, PS a Xbox. Zaklínač 3 Top Rpg hra.
zdroj Flickr.com | autor: Noncom_

Príbeh sa rozvíja v rozsiahlom, otvorenom svete plnom zázračných miest, nebezpečných príšer, politických intríg a hlbokých ľudských príbehov. Hráči majú možnosť rozhodovať o priebehu príbehu tým, ako reagujú na situácie, s kým sa spoja a ktoré rozhodnutia prijmú. Každé ich rozhodnutie má následky, ktoré ovplyvňujú svet okolo nich a tvarujú osud postáv, s ktorými sa stretávajú.

Okrem hlbokého príbehu a návykovej hrateľnosti ponúka Zaklínač 3: Divoký Hon pohlcujúcu grafiku, detailné postavy, nádherné prostredie a neuveriteľný zvukový dizajn. Bojový systém je taktický a zábavný, pričom hráči môžu využívať rôzne schopnosti, zbrane a alchymické zmesi na prekonanie súperov.

Táto hra nie je len zábavným dobrodružstvom, ale aj dojemným príbehom o láske, hrdinstve, zrade a morálnych dilemách. Pre fanúšikov epických RPG hier je Zaklínač 3: Divoký Hon jednoznačne nezabudnuteľným zážitkom. Ak vás hra Zaklínač 3 oslovila odporúčame pozrieť recenziu aj na Zaklínač 1 a Zaklínač 2.

Cyberpunk 2077

Akčná RPG hra vyvinutá štúdiom CD Projekt Red, tvorcami slávnej série Zaklínač. Hra sa odohráva v dystopickej budúcnosti v roku 2077 v meste Night City.

Hráči prevezmú úlohu postavy s menom V, ktorú môžu prispôsobiť podľa svojich preferencií vrátane vzhľadu, schopností, zručností a historického pozadia. Hra kombinuje prvky dobrodružstva, skúmania, boja a hádaniek v rozsiahlom otvorenom svete. Mesto Night City je dynamické, plné života a každá časť mesta má svoje vlastné unikátne charakteristiky, obyvateľstvo a kultúru.

Jedným z kľúčových prvkov hry je technologický pokrok, ktorý umožňuje vytváranie kybernetických implantátov, umelých časti tela a rôznych zbraňových vylepšení. Hráči môžu zlepšovať svoje schopnosti a vytvárať jedinečné bojové stratégie podľa svojich preferencií.
Príbeh hry sa zameriava na V a jeho/jej úsilie prežiť v nehostinnom svete a získať slávu a bohatstvo. Hra zahŕňa viacero rozvetvených príbehových línií a rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú priebeh príbehu a vývoj postáv. Hráči sa môžu rozhodovať, s kým spoja svoje sily, ako riešiť rôzne situácie a akým spôsobom budú ovplyvňovať okolitý svet.

Cyberpunk 2077 získal uznanie pre svoj grafický dizajn, zvuk, rozsiahly herný svet a komplexnú príbehovú líniu. Napriek tomu, že hra bola pôvodne vydávaná s niekoľkými technickými problémami, vývojári usilovne pracovali na aktualizáciách a opravách, aby zlepšili celkový herný zážitok.

Dragon Age: Inquisition

Epická RPG hra vyvinutá spoločnosťou BioWare a vydaná spoločnosťou Electronic Arts. Hra, vydaná v roku 2014, ponúka hráčom hlboký príbeh, komplexné postavy a obrovský, otvorený svet na prieskum.

Príbeh hry sa odohráva v fantasy svete Thedas, kde hráči preberajú úlohu Inquisitora, hrdinu alebo hrdinky, ktorý/á má za úlohu zastaviť občiansku vojnu a zastaviť nebezpečnú hrozbu zvanú Breach, otvárajúcu portály do iných svetov a uvoľňujúcu zlovestnú silu známu ako démoni (Fade).

Jedným z najdôležitejších aspektov hry je výber a rozhodnutia. Hráči majú možnosť ovplyvňovať príbehové vetvy, vytvárať politické spojenectvá, uzatvárať romantické vzťahy a riešiť morálne dilemy. Tieto rozhodnutia majú skutočné dôsledky na priebeh príbehu a na vzťahy s postavami v hre.

Hra tiež ponúka komplexný systém tvorby postavy, kde hráči môžu vybrať z rôznych tried (napr. bojovník, mág, zlodej) a prispôsobiť si svojho hrdinu alebo hrdinku pomocou rôznych schopností, talentov a vzhľadu. Hráči môžu tiež riadiť svoje družstvo, ktoré pozostáva z rôznych sprievodcovských postáv s vlastnými unikátnymi príbehmi a osobnosťami.

Grafika v hre je nádherná, prostredia sú dobre navrhnuté a postavy majú detailné animácie a hlasové herecké výkony, čo pridáva na autenticite a pohlcujúcom zážitku.

Dragon Age: Inquisition je zážitkom pre fanúšikov hlbokých príbehov, fantastických svetov a strategického boja, ponúkajúc skvelú kombináciu emocionálne bohatých momentov, dobrodružstva a rozhodnutí.

Diablo 4

Akčná RPG hra vyvinutá spoločnosťou Blizzard Entertainment, ďalšia časť v dlhoročnej a obľúbenej sérii Diablo. Hra sa odohráva v temnom a apokalyptickom svete známom ako Sanctuary. Hráči si môžu vyberať z viacerých postáv, vrátane klasických hrdinov, ako sú Barbarian, Sorceress a Druid. Každá postava má jedinečné schopnosti a štýl hrania.

Hlavným príbehom je boj proti Lilith, démonke známej z predchádzajúcich dielov série, ktorá sa snaží znova prebudiť svojho otca, temného boha Mephista. Hráči musia ochrániť Sanctuary pred démonickým hrozbami a zastaviť Lilith, ktorá sa snaží uchopiť moc nad svetom.
Jedným z nových prvkov je oveľa väčší a dynamický svet. Hráči majú možnosť preskúmať rôzne oblasti, vrátane divokých lesov, temných jaskýň a hradných pevností. Prostredia je živé, so zmenami počasia, dennými a nočnými cyklami. Boj bude neúprosní s rôznymi druhmi nepriateľov, ktorý preveria vaše bojové schopnosti.

Hra tiež zdôrazňuje sociálne hranie. Hráči majú možnosť spolupracovať s ďalšími hráčmi v otvorenom svete. Okrem toho môžu spolupracovať v skupinách, aby prekonali náročných nepriateľov a podzemné dungeony, ktoré ponúkajú vzrušujúce výzvy a odmeny.

Diablo 4 sa zameriava na temnú a záhadnú atmosféru. Hra ponúka bohatý príbeh, rýchly boj a rozsiahly svet.

Gothic 3

Akčná RPG hra, ktorú vyvinula spoločnosť Piranha Bytes a vyšla v roku 2006. Je to tretia časť v populárnej sérii Gothic, ktorá sa zameriava na rozsiahly, otvorený svet, bohatý príbeh a komplexný systém postáv.

Hra sa odohráva vo fantastickom svete Myrtana, ktorý je postihnutý konfliktami medzi ľuďmi, orkami, elfmi a inými rasami. Hráči prevzímajú úlohu hrdinu, ktorý sa snaží obnoviť pokoj v krajine a zjednotiť rozdelené frakcie. Hra umožňuje hráčom voľný prieskum sveta, plniť úlohy, budovať vzťahy s postavami a zúčastňovať sa masívnych bitiek medzi frakciami.

Jedným z výrazných prvkov „Gothic 3“ je jeho rozsiahly svet, ktorý hráčom umožňuje preskúmať rôzne oblasti vrátane mestských osád, lesných oblastí, jaskýň a hôr. Tieto oblasti sú plné nebezpečných stvorení, úloh, tajomstiev a zákutí, ktoré hráči môžu objavovať.

Hra tiež ponúka hlboký systém vývoja postavy. Hráči si môžu vybrať z rôznych tried a zručností, ktoré chcú zlepšovať, čím si môžu vytvoriť jedinečného hrdinu. Bojový systém je taktický a vyžaduje dobrú kombináciu útokov, obrany a schopností, aby sa hráči mohli úspešne postaviť proti silným nepriateľom.

Hra tiež zdôrazňuje dôležitosť rozhodnutí hráčov. Rôzne možnosti dialógu a akcie hráčov ovplyvňujú príbeh a postavenie hrdinu v rámci sveta.
Gothic 3 ponúka hráčom veľmi rozsiahly svet na prieskum, s viacerými možnosťami voľby, čo umožňuje hráčom vytvoriť svoj vlastný jedinečný zážitok z hry. Gothic 3 je síce staršia RPG hra, ale má svoje čaro.

Elden Ring

Akčná RPG hra vyvinutá spoločnosťou FromSoftware a publikovaná spoločnosťou Bandai Namco Entertainment. Hra je tvorená spoluprácou medzi režisérom Hidetaka Miyazakim, tvorcom série Dark Souls, a spisovateľom Georgeom R.R. Martinom, autorom série Game of Thrones.

Elden Ring zasahuje do temného a záhadného sveta známeho ako The Lands Between, kde hráči preberajú úlohu postavy, ktorá je známa ako Tarnished. Tarnished má úlohu znovu získať mocný artefakt zvaný Elden Ring, ktorý má moc zabezpečiť svet pred zánikom. Hráči môžu preskúmať rozsiahly a rozmanitý svet, stretnúť rôzne postavy, bojovať s náročnými nepriateľmi a riešiť záhadné hádanky.
Jedným z výrazných prvkov hry je jej tvrdý bojový systém, ktorý od hráčov vyžaduje stratégiu, reflexy a šikovnosť. Hráči môžu používať rôzne zbrane, schopnosti a kúzla, aby porazili rôznych nepriateľov a bossov. Okrem toho hra ponúka možnosť jazdy na koni, čo umožňuje hráčom rýchlejšie preskúmať veľký herný svet.

Elden Ring je známy svojím temným a atmosférickým dizajnom, hlbokým príbehom a náročným herným zážitkom. Pre fanúšikov náročných RPG hier a temných fantasy svetov predstavuje Elden Ring dlho očakávaný titul s veľkým potenciálom pre nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Horizon Zero Dawn

Futuristická RPG hra vyvinutá spoločnosťou Guerrilla Games a vydaná spoločnosťou Sony Interactive Entertainment. Hra sa odohráva v post-apokalyptickom svete, kde príroda ovládla zbytky ľudskej civilizácie. Hráči prevzímajú kontrolu nad Aloy, mladou lovkyňou a dobrodružkou, ktorá sa vydáva do rozsiahleho sveta plného divokých robotických stvorení a starobylých tajomstiev.

Jedným z hlavných prvkov hry je boj proti robotickým stvoreniam. Aloy má k dispozícii širokú škálu zbraní a pastí, ktoré môže použiť na ničenie nepriateľov. Hráči musia poznať slabiny každého robota a strategicky ich zasiahnuť, aby ich porazili. V hre je dôležitý aj prieskum a zbieranie surovín z robotov, ktoré sa používajú na vylepšenie zbraní a vybavenia.

Príbeh hry sa odvíja okolo tajomstva za robotickým oživením a zánikom ľudstva. Aloy sa vydáva na epickú cestu objavovať záhadu za týmito udalosťami a rozlúštiť tajomstvá starovekého sveta. Hra je známa svojím pútavým príbehom, komplexnými postavami a úchvatným grafickým spracovaním, ktoré prináša nádherný a živý svet.

Horizon Zero Dawn je oslavovaná nielen pre svoj hrateľný zážitok, ale aj pre svoj výnimočný herný svet, v ktorom hráči môžu objavovať, bojovať a lúštiť záhady. Hra ponúka skvelý zážitok, ktorý dáva hlboký pohľad do futuristického sveta.

Star Wars: Knights of the Old Republic


KOTOR je kultová RPG hra vyvinutá spoločnosťou BioWare a vydaná spoločnosťou LucasArts. Táto hra hráčom umožňuje ponořiť sa do rozsiahleho sveta Star Wars tisíce rokov pred udalosťami v pôvodnej filmovej série.

Hráči preberajú úlohu nového Jedi rytiera v dobe, keď galaktická republika bojuje proti Sithom. Hráči majú možnosť voľby svojej postavy, jej schopností a morálnych rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú príbeh a vzťahy s ostatnými postavami. Hra je známa pre svoje hlboké a pútavé príbehové línie, ktoré obsahujú nečakané zvraty a emocionálne momenty.

Jedným z významných prvkov hry je jej systém morálky, ktorý reaguje na rozhodnutia hráčov a ovplyvňuje vývoj ich postavy. Hráči môžu voliť medzi svetlom a temnotou, čo ovplyvňuje ich schopnosti a prístup k rôznym situáciám.

Okrem pútavého príbehu má hra aj komplexný systém boja, ktorý zahŕňa používanie svetelných mečov, schopností Sily a taktické rozhodnutia v bitkách. Hra tiež umožňuje hráčom skúmať ikonické lokácie zo sveta Star Wars, stretávať známe postavy a vykonávať rôzne úlohy.

Star Wars: Knights of the Old Republic je považovaná za jednu z najlepších Star Wars hier vôbec a je milovaná fanúšikmi pre svoj príbeh, hlboký vesmír a zábavný herný zážitok.

Torchlight: Infinite

Crossplay RPG hra od spoločnosti Perfect World Games, pokračovanie populárnej série Torchlight. Hra sa odohráva v farebnom a fantastickom svete, kde hráči preberajú úlohu hrdinu, ktorý sa vydáva na dobrodružstvo, aby zachránil svet pred temnou hrozbou.

Jedným z výrazných prvkov hry je bojový systém. Hráči majú možnosť vytvárať rôzne kombinácie útokov, schopností a kúziel, aby porazili nepriateľov. Hra tiež ponúka rôzne postavy s jedinečnými schopnosťami, čo hráčom umožňuje prispôsobiť si svojho hrdinu podľa svojich preferencií.
Torchlight: Infinite je známa pre svoje nádherné a farebné grafické spracovanie, postavy majú štýlový a pútavý dizajn. Okrem boja môžu hráči aj prieskumovať rôzne lokácie, zbierať vzácne predmety a vylepšovať svoje vybavenie.

Hra ponúka aj viaceré spoločenské prvky, vrátane možnosti hrať s priateľmi v kooperatívnom režime, vytvárať tímy a súťažiť v rôznych herných módoch. S kombináciou pútavého príbehu, zábavného boja a pestrého sveta je Torchlight: Infinite atraktívnou voľbou pre fanúšikov online RPG hier.

Kingdom Come: Deliverance

Historická RPG hra vyvinutá spoločnosťou Warhorse Studios. Hra je zasadená do stredovekej Európy v 15. storočí a ponúka hráčom autentický pohľad do tejto doby plnej rytierov, kráľov, korupcie a politických intríg.

Hráči prevezmú úlohu Henryho, syna kováča, ktorý sa stáva nečakaným svedkom brutálneho nájazdu na jeho dedinu. Tento traumatický zážitok ho zatiahne do epického príbehu o pomste, láske a hľadaní svojho miesta vo svete. Hra je známa svojím dôrazom na historickú presnosť a realistické zobrazenie života v stredoveku.

Jedným z výrazných prvkov hry je jej otvorený svet. Hráči majú možnosť preskúmať rozsiahlu krajinu. Okrem toho môžu hráči zlepšovať svoje povolania a zručností, ako sú bojovník, alchymista, kováč alebo obchodník. Hráči môžu zlepšovať svoje schopnosti a získavať nové zručnosti, čo ovplyvňuje ich postavu a možnosti v hre.

Hra zdôrazňuje realistické mechaniky, vrátane potreby spať, jesť a udržiavať svoju postavu čistú. Bojový systém je náročný a závisí na skiloch hráča, pričom zohľadňuje rôzne faktory ako únavu, hlad a zranenia.

Kingdom Come: Deliverance je pre fanúšikov historických hier skvelou voľbou. Je to hra, ktorá ponúka autentický pohľad na život v stredoveku, kombinovaný s pútavým príbehom a náročnými hernými mechanikami.

The Outer Worlds

Sci-fi RPG hra vyvinutá spoločnosťou Obsidian Entertainment a vydaná spoločnosťou Private Division. Hra je zasadená do futuristického vesmíru, kde hráči preberajú úlohu postavy, ktorá sa prebudí z kryonického spánku na vesmírnej kolonizačnej lodi menom Hope.

Jedným z hlavných prvkov hry je sloboda voľby. Hráči majú možnosť rozhodovať o osude planéty Halcyon tým, ako reagujú na rôzne situácie, či už politicky, morálne alebo takticky. Ich rozhodnutia ovplyvňujú vývoj príbehu, postavenie postáv v hernom svete a záverečné ukončenie hry.

Hra ponúka vynikajúci humor a satirický pohľad na korporátne štruktúry a konzumnú kultúru. V Halcyonu, kde korporácie ovládajú všetko, hráči narazia na rôzne bizarné a excentrické postavy, pričom mnohé z nich ponúkajú zábavné dialógy a nečakané situácie.

Herný svet je pestrý a detailne vytvorený, s rôznymi planétami, kolóniami a prostredím na preskúmanie. Hráči môžu získavať spoločníkov, ktorí im pomáhajú v bojoch a rozvíjajú príbehové línie.

The Outer Worlds je známa pre svoju inteligentnú naratívnu štruktúru, voľnú voľbu a humoristický tón. Je to ideálna hra pre fanúšikov sci-fi, ktorí hľadajú pútavý príbeh a dobre nájdenú rovnováhu medzi zábavou a filozofiou.Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *