najlepsie-logicke-hry-pre-deti-a-dospelych
| | | | | |

10 Najlepších logických hier pre deti aj dospelých

Rozmýšľate akú logickú hru si zahrať? Pripravili sme si pre Vás výber 10 najlepších logických hier pre deti aj dospelých. Každá veková skupina si v článku nájde svoju logickú hru. Strategická, matematická čí kartová hra pre milovníkov hier.

Obsah článku 10 Najlepších logických hier pre deti aj dospelých:

Logické hry pre deti

Logické hry zlepšujú logické uvažovanie a je to spôsob ako hravou formou u detí rozvíjať logické myslenie. Výber logických hier určených pre chlapcov aj dievčatá. Hry s logickým žánrom rozvíjajú aj iné schopnosti ako matematické, motorika či pozornosť. Pri voľbe hry treba brať do úvahy vek a zamyslieť sa aká hra je pre dieťa v danom veku vhodná. Pri hrách sa vo fyzickom balení nachádza informácia od akého veku dieťaťa je vhodná.

Prehľad hier pre deti podľa veku

  • Logické hry pre deti od 5 rokov – Puzzle, Bigjigs,
  • Logické hry pre deti od 6 rokovČloveče nehnevaj sa, Jenga, Logic!, Voltík
  • Logické hry pre deti od 7 rokov – Ravensburger Labyrinth, Rubikova kocka 2×2, UNO Dos
  • Logické hry pre deti od 8 rokov – Goki, Djeco Drevený hlavolam, Hra dámaOnline logické hry pre staršie deti

Výber logických hier, ktoré si môžete zahrať aj online zadarmo. Množstvo dobrých hier je možné hrať v prehliadači bez nutnosti sťahovať. Výhodou online hier je možnosť vyskúšať si zahrať hru zadarmo a keď hra zaujme kúpiť si aj fyzické balenie hry. Pripravili sme si prehľad najlepších logických hier, ktoré si môžete zahrať online a vyskúšať si hru zadarmo.

10 Logických hier, ktoré si môžete zahrať online a zadarmo

Vybrali sme logické hry, ktoré si môžete zahrať vo fyzickom balení ale aj zadarmo priamo vo webovom prehliadači. Výber hier je určený pre jedného hráča ale aj viacerých. Historické hry, ktoré si získalo viacero generácií a prinášame vám prehľad 10-tich z nich.

Logicke hry pre lepsie logicke uvazovanie

#1 Sudoku – matematicko logická hra

Matematicko logická hra Sudoku je pôvodom z Európy a je určená pre jedného hráča. Úlohou hry je preveriť matematicko – logické uvažovanie hráča. Úlohou hráča je vyplniť hracie pole číslami od 1 po 9 tak, aby sa v každom štvorci neopakovali čísla. Počet variantov s hracími poliami Sudoku je viacero: 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, 6×6, 9×9, 16×16, 25×25. Varianty 2×2 či 3×3 sú určené hlavne pre tých najmenších. Sudoku má viacero obtiažností ako ľahké, stredné, ťažké alebo diabolske.

TIP: Prečítajte si článok – Pravidlá + ako riešiť Sudoku
#2 Dáma – spoločenská hra pre 2 osoby

Hľadáte logickú hru pre dve osoby, ktorú si môžete zahrať online aj offline? Hra Dáma je vynikajúca hra pre deti aj dospelých. Dáma sa hraje na šachovnici s bielymi a čiernymi hracími kameňmi. Hra je určená pre dve osoby a je mierne podobná hre Šach, len Dáma má menej typov hracích figúrok.

TIP: Prečítajte si článok – Pravidlá + ako hrať Dámu

#3 Šach – logicko strategická hra pre 2 osoby

Hra Šach si získala fanúšikov po celom svete. Logická hra zameraná hlavne na stratégiu ťahov s cieľom dať protivníkovy šach-mat. Hra sa hraje na šachovnici rovnako ako Dáma. Oproti Dáme má Šach viacero typov herných figúrok, ktoré môžu robiť iné typy pohybov. Šach si môžete zahrať zadarmo online a vyskúšať si zahrať hru proti počítaču alebo hráčovi z iného kúta sveta.

TIP: Prečítajte si článok – Šach je jednoduchší ako si myslíte + pravidlá
#4 Mlyny – jednoduchá hra pre 2 osoby

Desková ťahovo-strategická hra, kde zohráva dôležitú úlohu logické rozmýšľanie nad ťahmi. Hra Mlyny pravdepodobne pochádza z Egypta, kde sa prvýkrát objavila. Hra má viacero variant v podobe rôznych hracích polí. Cieľom hry je rozmiestňovanie figúrok a vytvoriť mlyn. Hru môžete nájsť online zadarmo priamo vo webovom vyhľadávači. Ak sa chcete dozvedieť viac o hre prečítajte si návod a pravidlá hry.

TIP: Prečítajte si článok – Hra mlyny – Pravidlá a návod na spoločenskú hru

#5 Pasiáns – Solitaire-logická kartová hra

Kartová hra Pasiáns (v preklade samotár) vznikla vo Francúzsku približne v 17. storočí. Hru mali v obľube aj známe historické osobnosti ako Napoleon Bonaparte, či Mária Antoinetta. Pasiáns je hra pre jedného hráča, ale môžete nájsť variantu aj pre dvoch hráčov. Solitaire a Pasiáns je rovnaká hra, pričom Solitaire bola videohra, ktorú Microsoft pridal do svojho operačného systému Windows. Hra sa teší obľube aj v súčasnosti a zahrať si ju môžete aj online zadarmo priamo vo webovom prehliadači.

TIP: Prečítajte si článokSolitaire Pasiáns všetko o kartovej hre#6 Madžong – Mahjong logická hra s kameňmi

Čínska hra Mahjong (v preklade vrabci) mal v obľube aj známy Konfucius. Spoločenská hra určená pre 4 hráčov. Postupom času prešla hra rôznymi modifikáciami. Stretnúť sa môžete aj s verziou pre jedného alebo 6 hráčov. Madžong sa rozšíril do Európy po prvej svetovej vojne, kde si tiež našla obľubu. V súčasnosti je možné si zahrať hru online zadarmo priamo vo webovom prehliadači.

#7 Žolík – kartová spoločenská hra

Hra Žolík alebo Anglicky Joker vznikla okolo roku 1832 v Londýne a vymyslel ju pán Rufford. Od vzniku hry sa pravidla výrazne nezmenili. Žolíky môžeme bezpochyby zaradIť medzi najlepšie kartové hry. Od vzniku po dnešok bolo vytvorených viacero grafických variant kariet. Kartová hra Žolík sa hraje zo 108 kartami. Spoločenská logická hra je určená pre 2-6 hráčov. Pri hre je dôležitá stratégia a logické myslenie. Hru Žolík si môžete zahrať aj online priamo vo webovom prehliadači alebo siahnuť po fyzickom balení kariet a zahrať si hru s priateľmi.

TIP: Prečítajte si článok – Žolík = Rummy – Pravidlá spoločenskej kartovej hry
#8 Domino – spoločenská hra pre viacej hráčov

Domino je detská hra určená aj pre dospelých. Hra sa hraje pomocou kameňov a je určená pre jedného hráča ale aj viacerých (2-4). Logická hra, ktorá je zameraná aj na matematiku pre rôzne vekové kategórie. Deťom hra pomáha pochopiť matematiku hravou formou. Hru si môžete zahrať s priateľmi pri dlhých većeroch. Hru Domino nájdete aj online zadarmo priamo v vašom prehliadači.

TIP: Prečítajte si článok – Ako sa hrá Domino – pravidlá

#9 Človeče nehnevaj sa – spoločenská hra

Ikonická hra, ktorú hraje mnoho generácií môžeme poznať aj pod názvom Človeče nezlob se. Hra je pôvodom z Nemecka a je určená pre 2-6 hráčov. Hra sa hraje pomocou herných figúrok a hracej kocky. Úlohou hry je presunúť všetky figúrky do domčeka. Hra si vyžaduje strategické a logické myslenie pri voľbe pohybov. V prípade, že nemáte spoluhráča hru si môžete zahrať aj online zadarmo proti počítaču.

TIP: Prečítajte si článok – Pravidlá spoločenskej hry Človeče nehnevaj sa (Človeče nezlob se)#10 Rubikova kocka – logická hra s farbami

Mechanický hlavolam s farbami vynašiel Maďarský sochár Ernő Rubik. Cieľom hry je usporiadať hracie polia tak aby na každej strane boli rovnaké farby. Hra sa riadi matematickými princípmi, pričom usporiadať rovnaké farby je vždy možné. Svojej popularite sa tešila hlavne v 70-80 rokoch 20. storočia, kde bolo vytvorených milióny hracích kociek. Rubikova kocka má viacero variant 2×2×2, 4×4×4, 5×5×5 a viac.
Rubikovu kocku môžete nájsť aj online zadarmo priamo vo vašom prehliadači a otestovať si logické myslenie.

najlepsie-logicke-hry-pre-deti-a-dospelych
Rubikova kocka | unsplash.com | autor: Sigmund

Tip na článok: Hry pre deti na doma, ktoré musíte vyskúšaťSimilar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *